Zkušenosti z Dong Fengy

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#151 Nový příspěvek od kokodryl »

Zdravim panove, neresili ste nekdo kabinu na df?

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#152 Nový příspěvek od kucmar »

Si ji udělej :prace: . Nic na tom není ;-) .

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#153 Nový příspěvek od kucmar »

Tady máš inspiraci. Vyšla cca 5 tisíc. Skla jsou bezpečnostní 6 mm silné. Těsnění z vrakoviště.
Kabina je uchycena vzadu na dvou pantech a v přední části ji drží dva šrouby. Po vyjmutí dvou šroubů kabinu překlopím dozadu a vysunu z pantů. Sundání kabiny trvá cca 2 minuty. Přední a zadní výklopné okno jde vysadit z pantů, taktéž oboje dveře a střecha.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#154 Nový příspěvek od kokodryl »

Pekne to mas, dival sem se a ten tvuj traktor ma drzaky primo v blatnikach takze kabinu muzes prisrubovat na ne ale u te moji g2 tam nic takoveho neni musel by se shodit ochranny ram a misto neho dat jine drzaky.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#155 Nový příspěvek od ladiki »

jj, kucmar kabiny umí 8)

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#156 Nový příspěvek od kucmar »

kokodryl píše:Pekne to mas, dival sem se a ten tvuj traktor ma drzaky primo v blatnikach takze kabinu muzes prisrubovat na ne ale u te moji g2 tam nic takoveho neni musel by se shodit ochranny ram a misto neho dat jine drzaky.
Žádné držáky tam nemám. Ty jsem přivařil k držáku ochr. rámu zezadu. Po shození kabiny a nasunutí rámu, žádným způsobem panty nenarušují jeho činnost.

Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#157 Nový příspěvek od kokodryl »

No sak jo drzaky ramu mas na blatnikach.g2 ma ram prisrubovany mimo blatniky primo na portalech a kdyz chces ram sundat musis ho sundat az dolu nebo sundat jen pulku a ta je nad hlavou.slo by to udelat tak ze se tam ram necha a udelaji se na nem drzaky kabiny.

Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#158 Nový příspěvek od kokodryl »

Zdravim panove, jak jste prezili sezonu?jezdi vam stroje bez problemu?

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#159 Nový příspěvek od other-side »

Ceny DF malotraktorů mě neustále překvapují, 220tis za 304 G2 (teda jen se stříškou). Jestli by mi to sloužilo stejně jako jsem spokojený s obyčejnou Dáčií (za stejný peníze) tak bych o tom snad i začal přemýšlet. No, ale zatím jsem na nějakou fatální závadu popisovanou uživateli nenarazil.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#160 Nový příspěvek od kucmar »

Já s 224 G3.
Můj první problém nastal v 1 motohodině :pistol: a poslední při 101. Mezi tím bylo hodně reklamací. Většinou se jednalo o prkotiny, někdy to bylo horší, než s na to přišlo. Téměř všechny problémy vyřešila firma v záruce. Dneska mám 450 mt a od těch 101 mt nenastal téměř žádný problém. Jako by se dalo říct, že se mouchy vychytaly a traktor už šlape, tak jak má.

Jinak beru to jako daň za to, že to byla novinka a nebyly ještě vychytané mouchy. Již jsem zaregistroval mladší DFka, s již odstraněnými vadami s výroby, takže možná už je to dobré a co není, je schopen prodejce bez problémů odstranit.

Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#161 Nový příspěvek od kokodryl »

Co se ti tam tak kazilo? Ja mam tu 304 G2 mam najete 90mth a dalo by se rict ze bez zavad. akrat sem si myslel ze je cem v haji na rizeni ale je rozebiratelny a jde pritahnout tak sem ho pritahl a dobre, no a jedina zavada co me nastvala tak odesel spinac na pace razeni PTO ma 2 obvody jeden pro kontrolku a druhy pro ochranu proti nastartovani kdyz je zarazena rychlost PTO vyresil sem to preklemovanim stejne nikdy nenechavam zarazenou rchlost PTO kdyz scipnu traktor ale pres zimu se s tim nebude moc jezdit tak se na to podivam.Jiank se nic nepokazilo a to sem ho si myslim nesetril, udelal sem s nim cele sena sekani obraceni skulovani lisovani odvoz se zberakem na podzim nejake mulcovani rotavator a tet mu pribyde jeste stepkovac.Tet sem si vsiml ze traktory podrazily, ja sem ho kupoval za 213 a tet hp prodavaji za 220.

A slyseli ste neco o tom ze od pristiho roku se uz nebudou moct prodavat traktory Euro 3 to sou asi ty vsechny co tady mame, vsechno pry bude muset mit elektronicke vstrikovani a mozna dokonce DPF a to pry cinani nejak nemaji v traktorech poresene, to mi sdelili u silesiana.

Uživatelský avatar
Pavel_Arny
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2017 4:31 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#162 Nový příspěvek od Pavel_Arny »

kucmar píše:Tady máš inspiraci. Vyšla cca 5 tisíc. Skla jsou bezpečnostní 6 mm silné. Těsnění z vrakoviště.
Kabina je uchycena vzadu na dvou pantech a v přední části ji drží dva šrouby. Po vyjmutí dvou šroubů kabinu překlopím dozadu a vysunu z pantů. Sundání kabiny trvá cca 2 minuty. Přední a zadní výklopné okno jde vysadit z pantů, taktéž oboje dveře a střecha.
Zdravím ve spolek, jen mám dotaz ohledně té kabiny. O kolik se musí řezat menší to sklo, než rám? Kolik stál metr toho skla (u nás 1 m skla 6,3 mm 1600,- Kč) Pásovina kolem dokola je 12 mm vysoká a 2 mm silná a cca 14 mm od kraje? Těsnění s vrakoviště mne také napadlo, ale čím slepit? Nebo jen zatmelit? Jak máš přidělanou tu gumu do dveří (mám koupenou zetoráckou a ta je asi do drážky?) Předem děkuji za info. Pavel
MT8-070 MINI motor Berlan 13 Hp
MTD 115 / 96 motor Tecumseh 12,5 Hp
MTD Rasentrac 12/91 motor B&S 12 Hp
Vari Líza 60 motor B&S 6 Hp
http://traktory.myhdd.cz

Uživatelský avatar
Pavel_Arny
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2017 4:31 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#163 Nový příspěvek od Pavel_Arny »

Ještě jsem zapomněl dodat, že se mi ta kabina moc líbí a super nápad je to sklápění do zadu .... Je to fakt dobře
vymyšlené, zajede se i do dílny pokud se potřebuje. Mě se tyto traktory také moc líbí, ale nemám pro ně využití..

Pavel
MT8-070 MINI motor Berlan 13 Hp
MTD 115 / 96 motor Tecumseh 12,5 Hp
MTD Rasentrac 12/91 motor B&S 12 Hp
Vari Líza 60 motor B&S 6 Hp
http://traktory.myhdd.cz

Jarin's
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 07, 2018 1:45 am
Bydliště: Zádveřice-Raková

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#164 Nový příspěvek od Jarin's »

kokodryl píše:Zdravim panove, jak jste prezili sezonu?jezdi vam stroje bez problemu?
Mám 304G2 od 2010, takže přežil už 8 sezon, 2100MTh, nějaké opravy už byly, ale jinak spokojenost, zkušeností dost. mulčování 15ha pastvin, obsluha 25 koní, balíky senáže, sena 400-550kg. Tahá i 2.5t válec po jízdárně,
I s nakladačem a mulčerem 165cm vyšel tehdy na 246 000Kč bez DPH.
Hned od startu výměna předních kol za použitelné na pastvinách, (původní, říkal jsem jim loukotě tenounké jak vlas, se bořily a dělaly koleje).
Rekonstrukce hydrauliky na použitelnou v opravdové práci cca 15000Kč(čerpadlo 16l, větší písty..)
Vloni generálka předku(ložiska + gufera CZ cca 1000Kč, převody 150USD), přeci jenom na tom vozím i 600Kg.
2 trysky už prdly, ale mám ještě 6 náhradních(4ks za 30USD). Nová přístrojovka 80USD - původní se zbláznila a všechny ručky šly za roh. Tlakový senzor 9USD.
Všechno beru rovnou z Aliexpressu(čína)
Jmenuje se "Do-Do" - Dodělej Doma a nadřel se už docela dost, je zajímavé, že lidi kolem taky.
Za tu cenu i s opravama, to vlastně dělá denně skoro zadarmo. Nic podobného nelze za takové peníze získat.
pár obrázků z práce.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#165 Nový příspěvek od kokodryl »

Kurnik ty kola vypadaji dobre, z ceho to je nejake UNC?stredy si prevaroval nebo to pasovalo?Ty zadni kola mas 24? ja tam mam original 20.nepere se ten predni nahon se zadkem kdyz tam mas ty druhe kola vepredu?Menil si i cerpadlo na rizeni?pasovalo tam nejake nase cerpadlo nebo musel si neco na tom upravovat?co si jeste upravoval na te hydraulice?
No mi zacal tect pridavny rozvadec a vsechny hadice zacaly vlhnout jak sem zacal pouzivat stepkovac s podavanim pomoci hydromotoru, jinak traktor slape jak hodinky. zatim mam 160MTH z toho 80 ve stepkovaci to sice jen stoji ale motor dostane zabrat.Pridam taky jednu fotku at tu jen nepisu.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“