Zkušenosti z Dong Fengy

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Zkušenosti z Dong Fengy

#1 Nový příspěvek od smirad »

Má někdo nějaké další zkušenosti s Dong Fengem, konkrétně 404? Uvažuju o koupi 504ky, konstrukčně budou asi shodné jen víc koní a širší + delší. V Polsku to prodává firma Prokmar a má i sklad dílů, nejspíš to budou mít podstatně dražší než Dabaki nebo Silezian, ale podle všeho to má polskou homologaci i když ten traktor údajně nemá EEC (nebo ECC, teď nevím:) Ale zase dělají na tento typ slušnou kabinu a pořádný závěs. Takže bych nejspíš nakoupil v čr, registroval to v Polsku a pak to přeregistroval do čr, časem si dokoupil kabinu. Zajímají mne vaše vlastní další zkušenosti z Dong Fengy.

karlik.t
Příspěvky: 161
Registrován: ned dub 05, 2009 12:43 pm
Bydliště: Karviná

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#2 Nový příspěvek od karlik.t »

Nazdar,
Podle Fotek na polském netu stránka PROKMARU, Se typově jedná o stejný traktor, i Motor, ale zaskakuje mně kapotáž, je jiná, aby to v Polsku šlo přihlásit. A mají i jinak uložení a řešení sání vzduchu , Možná již pokročili já mam df-ku třetím rokem a silezián i loni měl stejné tratory jako já, jenom s expanzní nádobou na hydraulický olej a filtrem na hydraulice.Prozkoumám ještě čínské stránky a dám vědět,

Karel

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#3 Nový příspěvek od smirad »

Myslis ze bych se nekdy mohl prijet podivat do Karvine na Tveho DF? Mam to kousek

karlik.t
Příspěvky: 161
Registrován: ned dub 05, 2009 12:43 pm
Bydliště: Karviná

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#4 Nový příspěvek od karlik.t »

Jo zavolej a domluvíme se

smirad
Příspěvky: 333
Registrován: pon lis 10, 2008 9:24 am

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#5 Nový příspěvek od smirad »

posli mi Tvoje cislo na 732153711, diky

dong feng
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 04, 2013 5:08 pm
Bydliště: ostrava

Zkušenosti z Dong Fengy

#6 Nový příspěvek od dong feng »

Zdravím,
jste někdo majitelem malotraktoru dongfeng ?
Rád bych se zeptal na pár věcí já mám 254G2.

ZETOR 3011
Příspěvky: 96
Registrován: sob úno 02, 2008 7:16 pm

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#7 Nový příspěvek od ZETOR 3011 »

Mém Dong Fenga 404 dva roky.Tak se ptej.

Uživatelský avatar
timexy
Příspěvky: 1841
Registrován: čtv srp 25, 2011 3:41 pm
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#8 Nový příspěvek od timexy »

Dong fengy prodava jeden zdejsi clen...... dolanea........ :)

dong feng
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 04, 2013 5:08 pm
Bydliště: ostrava

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#9 Nový příspěvek od dong feng »

Odpovídám ale nezobrazuje se mi to tady kde je problém?

dong feng
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 04, 2013 5:08 pm
Bydliště: ostrava

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#10 Nový příspěvek od dong feng »

Ahoj,
Koupil jsem si fenga 254G2 je už trochu jetý 47mth
tím že není koupený nový od dovozců tak se semnou nikdo nehodlá o ničem bavit.Viz silesián atd.
Dočet jsem se v manuálu že hydraulika,servo a převodovka má stejnou náplň tak jestli nevíš co tam příjde za olej a jestli malá plechová nádobka u chladiče je na dolivání toho oleje.Dále kde sehnat filtry popřípadě čím je nahradit.Při startování v mrazech pokud to teda chytne tak když startuju přes žhavení motor nejde do otáček nechám ho chvilku klepat vypnu a nastartuju bez žhavení a už jede normálně má to takdle dělat? A jestli mi můžeš poradit na co si dát bacha a tak.

Díky Láďa

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#11 Nový příspěvek od pepa36 »

ten v těch ludgeřovicích to je ale exot už mu to tam stojí 2 roky jak to dovezl a nic nemá prodané, jeho chování je hrozné, co jsem viděl na vlastní oči mi stačilo

Uživatelský avatar
timexy
Příspěvky: 1841
Registrován: čtv srp 25, 2011 3:41 pm
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#12 Nový příspěvek od timexy »

dong feng píše:Ahoj,
Koupil jsem si fenga 254G2 je už trochu jetý 47mth
tím že není koupený nový od dovozců tak se semnou nikdo nehodlá o ničem bavit.Viz silesián atd.
Dočet jsem se v manuálu že hydraulika,servo a převodovka má stejnou náplň tak jestli nevíš co tam příjde za olej a jestli malá plechová nádobka u chladiče je na dolivání toho oleje.Dále kde sehnat filtry popřípadě čím je nahradit.Při startování v mrazech pokud to teda chytne tak když startuju přes žhavení motor nejde do otáček nechám ho chvilku klepat vypnu a nastartuju bez žhavení a už jede normálně má to takdle dělat? A jestli mi můžeš poradit na co si dát bacha a tak.

Díky Láďa

zavolej na tohle číslo 603156587 je to dovozce těchto traktorů,,,,,,, www.dolanea.net

karlik.t
Příspěvky: 161
Registrován: ned dub 05, 2009 12:43 pm
Bydliště: Karviná

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#13 Nový příspěvek od karlik.t »

Zdar
Ještě tím že to máš G2 tak s tím nemám zkušenost, ale olej do převodovek i hydrauliky, ale řídší
a startování v zimě to je maturita. Ale letošní zimu jsem jsem neměl vubec žadny problém aby mi motor chytil, spíše upálený pevný kontakt nacívku, popis na čínských traktorech, a to jsem se toho v lednu naodklízel dost Spíše jak máš řešené to žhavení??? asi to opět trochu inovovali....

Zdar Karel

dong feng
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 04, 2013 5:08 pm
Bydliště: ostrava

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#14 Nový příspěvek od dong feng »

Díky za rady,
mám to r.v.2012 a co jsem stoho pochopil tak se nahřívá vzduch co jde přímo do sání.Stačí když je nad nulou
a chytá v pohodě,ale jak trochu přituhne tak je to porod.

ZETOR 3011
Příspěvky: 96
Registrován: sob úno 02, 2008 7:16 pm

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#15 Nový příspěvek od ZETOR 3011 »

To startování ,podle toho jak to popisuješ typuju na slabší baterku.K těm olejům:já mám na DF 404 zvlášť naplň pro servo to je te malá nádobka u chladiče(doporučuji vyměnit za náš evropský olej.Řízení půjde v zimě podstatně líp).A zvlášť náplň pro převodovku a hydrauliku a případně čelní nakladač.Servo a hydraulika ,každé má svůj samostatný okruh a své čerpadlo.To má svou výhodu proti Mahindrám,které mají jen jedno čerpadlo a to dostáva pořádně zabrat obvzlášť,když je na traktoře čelák.
Přílohy
FOTO Z MOBILU 8.4,2011 017.jpg
FOTO Z MOBILU 8.4,2011 014.jpg

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“