Zkušenosti z Dong Fengy

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#196 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak dneska jsem volal panu Macákovi a snad mě uklidnil že zřejmě půjde jen o seštelování spojky - zřejmě drhnou packy o ložisko, tak snad tento týden s kámošem seštelujem :prace: a bude to dobrý.... :typek:
Jinak říkal že výměna spojky - až bude opravdu aktuální i sprací je cca 5-6tis. tak to mi přijde celkem v poho... :co?:

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#197 Nový příspěvek od MaxC »

Tak jsem to tu pročetl a chci se zeptat, kam pro Donfenga 304 G2? Nejblíž mám Dabaki, ale tam už asi prodávají jen díly. Pak jsem ještě na netu našel Macáka. A jinak až v Ludgeřovicích.
A ještě dotaz, zvládne tenhle traktor vytahat pařezy po cca 10 let starých mirabelkách? A co orba v dosud neobdělávané louce?

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#198 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

1500 kg 30 koní 4x4, když necháš kmeny 1,5m ať to má trochu páku tak by to DF mohl zvládnout, je to spíš o váze a trakci než výkonu.

orba taky tak, je to spíš o pluhu než o traktoru myslím, třicítkama se dřív oralo všechno, a bez předku a taky to muselo jít

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#199 Nový příspěvek od MaxC »

Ještě se nabízí YTO SG 354 ale ten už je za 299 000 Kč. Nevím v čem je lepší než Donfeng 304 G2, někde jsem tu zahlédl nějakou tabulku s porovnáním, ale teď ji nemohu najít. Štve mě, že to musím koupit do konce roku, jinak to nepůjde přihlásit.

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#200 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

DF304 mám už 6let, natočeno necelých 700hodin, nemůžu říct nic špatnýho, taková mechanická kovadlina na starý způsob, novější bych bral snad jen kvůli reverzní převodovce a synchronu, jinak jsem spokojenej, mám čelák, podkop, pro mě je to nepostradatelný pomocník za relativně dobrou cenu
Obrázek

Obrázek

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#201 Nový příspěvek od palobobo »

Presne podobnych parametrov ma ineho cinana Foton 354 rok vyroby 2015 690Mth aj nakladac aj podkop a plna spokojnost jedine co chyba je klimatizacia, mam ho s kabinou. Jednoduchy mechanicky stroj na tych 10 Mth rocne parada. Samozrejme na denne pouzitie v komunale by to asi nebolo.

Dong feng 404g2
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 02, 2021 9:54 am
Bydliště: Hořovice

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#202 Nový příspěvek od Dong feng 404g2 »

Dong feng 404g2, dobrej stroj :hm:


Obrázek

Obrázek

tomfool
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 21, 2021 2:36 pm
Bydliště: Louny

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#203 Nový příspěvek od tomfool »

MaxC píše: čtv lis 25, 2021 10:03 am Ještě se nabízí YTO SG 354 ale ten už je za 299 000 Kč. Nevím v čem je lepší než Donfeng 304 G2, někde jsem tu zahlédl nějakou tabulku s porovnáním, ale teď ji nemohu najít. Štve mě, že to musím koupit do konce roku, jinak to nepůjde přihlásit.
Jednu tabulku jsem dával dohromady pro sebe. https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing Mimochodem stále nejsem rozhodnutý a váhám mezi DF304, DF404 bez kabiny nebo si připlatit za LOVOL TE 354 M G3 s kabinou... Do konce roku jsem to chtěl stihnout, ale pomalu mi to utíká :D

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 90
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#204 Nový příspěvek od MaxC »

Tak Dong Feng je doma, zatím s ním ale nejezdím. Překvapilo mě, že nový stroj už má odřený plechy a promáčklý blatník.
Na tažném je maximální tonáž 6 tun, což mi přijde vzhledem k váze traktoru nesmyslné. A asi by to pak muselo mít vzduch k brzdám.
A nebržděný přívěs 600 kg. Když se koukám po nějakém vleku, tak vidím, že je nabízejí nebržděné: https://www.dabaki.cz/nabidka/traktorov ... -naves-rm/
Tak budu muset koupit nějaký vlek za osobák s nájezdovou brzdou.

Uživatelský avatar
kokodryl
Příspěvky: 384
Registrován: pát pro 26, 2014 5:19 pm
Bydliště: Mořkov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#205 Nový příspěvek od kokodryl »

Nejaka firma na vysočině nebo tam někde vyrabi vleky za traktor s najezdovou brzdou, jsou to 3 strane sklopky s doklady.Kupovali to u nas na Obecni uřad.Vypada pěkně akorat tet sem dohledal cenu a ta už tak pěkna není
https://www.sbazar.cz/kovovyrobadynek/d ... -tps-18t-b

Jirka TT
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2019 10:38 am
Bydliště: Plazy

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#206 Nový příspěvek od Jirka TT »

Já od něj vlek mám s nájezdovkou a v poho, je psaný 35q celková, po asfaltu tahám 40q a nic. Je s ním celkem dohoda, udělal mi vyndavací přední čelo, kvůli dlouhejm prknům a trámům, sypací okénko, posunul mi nápravu tak, aby na oj prázdný vlek vážil cca 60kg , tím ho posunu sám ve stodole, místo té srandovní nohy z karavanu mi dal pevnou nohu, jako má návěs, takže to udrží naložený vlek. Ten vlek je vyrobený na způsob vleku za PKW, z ohnutého plechu, je lehký, má kolem 8q, za ty malé kocoury jako mam já, s provozní cca 18q dobrý, Rehos neumí vlek s ložnou plochou nad 2,5m délky, nebo neuměl, já ho mam 3,2m . Deza má ty vleky postavený jako vlek za náklaďák, z uzavřených profilů, bytelný, nezničitelný ale těžký ,navíc s nájezdovkou kolem 2m venkem šířka. Já mam vlek na šířku traktoru, kde protáhnu toho kocoura, tam projede vlek, délka nevadí, Dýnek ale neumí delší ložnou plochu jak 3,2m. Kola jsou 17.5", pláště ze silničního vleku, takže tvrdý jak kámen a neprorazí se v lese, na druhou stranu mají hranatý profil, do bláta balon lepší asi je, že se neklínuje. Ale v blátě zase netahám nápravu po zemi a nebrzdí mě vzhledem k průměru kola, v lese překročí běžnej pařez. Rehos má tuším 15,3". Nevýhodou je vysoko ložná plocha, když se nakládá ručně, třeba senem, musí být druhý na voze. Kolový jednotky má Dýnek ALKO, Rehos tuším BWP, ta jsme měli na přepravníku, tam se v 800 tisích vyměnili ložiska a náprava jela dál, na tahači retardér a v 650 tisících ještě původní obložení a bubny. Ale ta délka ložné plochy 2,5m , to bych nepokousal.

Jirka TT
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2019 10:38 am
Bydliště: Plazy

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#207 Nový příspěvek od Jirka TT »

By Mac C, auto vlek bych moc nedoporučoval kvůli výšce nápravy, tam budou nějaké 13"C, to je tak na silnici, náprava jen fous nad zemí a ty vleky se dvěma nápravama, tam je neustále problém s rozložením váhy vleku, protože je pokaždé jedna náprava buď přetížená, nebo ve vzduchu, To by musel ten vlek mít měchy jako náklaďák, nebo kyvný jako vyvážečky na dřevo, ale tam nevím jak TP.

tomfool
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 21, 2021 2:36 pm
Bydliště: Louny

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#208 Nový příspěvek od tomfool »

MaxC píše: stř led 26, 2022 9:48 am Tak Dong Feng je doma, zatím s ním ale nejezdím. Překvapilo mě, že nový stroj už má odřený plechy a promáčklý blatník....
V lednu mi dorazil taktéž nový DF-404 a stejný případ na několika místech odřené plechy. Prasklá zadní odrazka a úchytka víčka od nádrže. Prozatím nefunguje kontrolka stavu nádrže. Po dvou dnech se vybila baterka tak jsem musel dobíjet. Tak čekám co se ještě vyloupne... těch věcí není málo.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#209 Nový příspěvek od pietrobs »

Tak to vam nezavidim chlapi...nove a uz takto odrete?...Co to je dovozca ten dong feng?

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Zkušenosti z Dong Fengy

#210 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

sháním vodní pumpu na Dongfenga 304, seženu v cz sk nebo objednat z Číny? :(

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“