Vybírám první traktor - prosba o rady

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honzula1234
Příspěvky: 73
Registrován: sob dub 05, 2014 12:23 pm
Bydliště: Lbc

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#91 Nový příspěvek od Honzula1234 »

Já se chci zeptat odkud z Japonska se dají objednat díly na japonském traktory.

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#92 Nový příspěvek od yohn »

Ahoj,
jsem tu uplne novy, takze se nejprv predstavim. Jmenuju se Honza a jsem ze Sumavy. Vlastnime malinky statek (4000m) ktery zaciname rekonstruovat a chtel bych si k nemu poridit maly traktor. Uz delsi dobu jsem rozhodnuty pro maly japonsky taktor s nahonem 4x4 a ted se potrebuju zorientovat a rozhodnout. Jelikoz jsem to doposud sam nedokazal, chtel bych vas ostatni pozadat o radu, abyste mi pomohli utridit myslenky a rozhodnout se pro konkretni model. Nerad bych to uspechal, i kdyz jsem vcera malem vyrazil pro Kubotu B6000. A s tim se poji muj prvni dotaz : na foru jsem kdesi vycetl, ze vyvodova hridel u B6000 se toci obracene nez je zvykem (tusim doleva) a ze i jeji rozmer a drazkovani je atypicke. Nerad bych tedy koupil svuj prvni traktor spatne. Muzete mi poradit nebo doporucit co vybirat? Chtel bych se pohybovat v cene traktoru max. do 80t bez prislusenstvi, pokud mozno bych rad koupil stroj plne funkcni alespon s vymenenymi naplnemi a aby z nej nic neteklo, pokud je to za ty penize mozne. Vzhled az tak nerozhoduje. Vykonove bych se nerad pohyboval pod 12-14k. Mam v planu pripojovat orani, autoprives a sekacku.

dekuju za Vase rady, pokud bych mel pro muj dotaz udelat spis vlastni vlakno, prosim admina o presunuti

yohn

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#93 Nový příspěvek od Bielan »

Ahoj,
přesně jak píšeš - neuspěchej svůj výběr. Z mého pohledu - čím silnější, tím lepší (při zachování kompaktnosti malotraktoru). Já mám sice jen relativně mírně svažitý pozemek, ale ač má motor přes 20 HP, občas by se další koníci při práci do kopce hodili. Stejně tak je třeba zvážit riziko bočního převrácení stroje, neboť jak už tu kdosi kdesi nejednou podotkl - staré japonské traktorky jsou dělané zjevně primárně pro obhospodařování rovinatých rýžových políček, kde Japončíkovi hrozí maximálně utopení, ale ne převrácení. I po rozšíření kol jejich otočením lze zažít adrenalin při přejetí podélné nerovnosti...
Do 80 tisíc se u nerepasovaného stroje vejdeš. Prodejců jsou mraky, zkušenosti některých z nás jsou třeba tady: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=69406
Držím palce, ať vybereš dobře a neboj se ptát, spousta lidí Ti tu ráda poradí.
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#94 Nový příspěvek od yohn »

Diky za odpoved, ted mam zahradni sekaci traktor s BS motorem o 12k a neni to zadny silak. Rikal jsem si jake to asi bude se dvouvalcem a poradnou prevodovkou. Kazdopadne mam ted rozjednanyho Kubotu B6000, ale byl jsem upozorneny na problem s vystupni hrideli. Dokazete mi k tomu nekdo neco rict? Volal jsem do servisu Kubota a tam mi potvrdili, ze tento typ jako jediny mel obracene otacky a tisicihran. Ale pan mi tvrdi, ze ma evropskou verzi a ze je vse standart. Tak nevim, mam to k panovi 350km, tak bych to nerad jel jen tak zbytecne :-/

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#95 Nový příspěvek od Bielan »

Jojo, pořizuje se k tomu redukce. Myslím, že 6000 je už dost starý a slabý kousek. Nechceš raději něco, kde už budeš mít i podlahu? Nevím, jestli jsi tento typ viděl na vlastní oči, ale je to fakt prcek.
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#96 Nový příspěvek od yohn »

Videl jsem ho kdesi u Pisku. Na co bych se mel zamerit? Zaujaly me i Yanmary a Iseki kolem 22k, ty jsou i o neco vetsi. Jaky typ mam zhruba hledat? Je neco osvedceneho?

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#97 Nový příspěvek od j.kubec »

Vítám tě u nás Honzo.
V první řadě si ujasni co s traktorem chceš dělat. Pokud chceš provozovat zařízení jako je rotačka, naviják na dřevo, mulčer a podobně musíš mít určitý výkon a váhu stroje. Pokud uvažuješ o přibližovadlu dřeva a méně náročnějších pracech bude stačit menší stroj.
Rotačka potřebuje výkon minimálně 20kw na motoru, neboli 20hp na vývodu aby kloudně sekala.
Donedávna jsem používal Yanmara 1401d, ale už nestačil výkonově ani váhově a přešel jsem na Hinomoto E2304. Oba tyto stroje mohu doporučit po zkušenostech s nimy. Avšak každý je určen k něčemu jinému výkonově. Dvouválci bych se vyhnul obloukem a stejně tak traktoru bez předku. Oboje snižuje využití výkonu.
Další důležitý ůdaj pro mě bylo co se vejde do ramen a při koupi himíka jsem nechal vyrobit rovnou nové ramena, aby se nechalo agregovat nářadí co již mám.
Za povšimnutí stojí také rozměry pneumatik. Některé velikosti jsou hůře dostupné, nebo dražší.
A ještě si chce rozmyslet zda traktor bez posilovače nebo s posilovačem z důvodů agregace s čelním nakladačem.
Ještě bych zapoměl na rychlosti na vývodu. Kolik rychlostí potřebuješ, ale běžně stačí 540 a 1000.
Takto by se dalo pokračovat dlouho, ale to si musíš ujasnit sám. Hlavně bacha na celorepasy ty si chce hlídat od začátku do konce, nebo si repas udělat sám a vědět v jakém je traktor stavu.
Po zkušenostech v poslední době bych se podíval být tebou na stránky kp malotraktory. Ceny se i nechají usmlouvat :) .

mastnacek
Příspěvky: 6973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#98 Nový příspěvek od mastnacek »

Hele hlavne nenarazit na nekoho takovyho :)
https://www.youtube.com/watch?v=h0Nzr82qH2o
Co by clovek chtel od vola s trickem bez rukavu :D

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#99 Nový příspěvek od yohn »

j.kubec píše:Vítám tě u nás Honzo.
V první řadě si ujasni co s traktorem chceš dělat. Pokud chceš provozovat zařízení jako je rotačka, naviják na dřevo, mulčer a podobně musíš mít určitý výkon a váhu stroje. Pokud uvažuješ o přibližovadlu dřeva a méně náročnějších pracech bude stačit menší stroj.
Rotačka potřebuje výkon minimálně 20kw na motoru, neboli 20hp na vývodu aby kloudně sekala.
Donedávna jsem používal Yanmara 1401d, ale už nestačil výkonově ani váhově a přešel jsem na Hinomoto E2304. Oba tyto stroje mohu doporučit po zkušenostech s nimy. Avšak každý je určen k něčemu jinému výkonově. Dvouválci bych se vyhnul obloukem a stejně tak traktoru bez předku. Oboje snižuje využití výkonu.
Další důležitý ůdaj pro mě bylo co se vejde do ramen a při koupi himíka jsem nechal vyrobit rovnou nové ramena, aby se nechalo agregovat nářadí co již mám.
Za povšimnutí stojí také rozměry pneumatik. Některé velikosti jsou hůře dostupné, nebo dražší.
A ještě si chce rozmyslet zda traktor bez posilovače nebo s posilovačem z důvodů agregace s čelním nakladačem.
Ještě bych zapoměl na rychlosti na vývodu. Kolik rychlostí potřebuješ, ale běžně stačí 540 a 1000.
Takto by se dalo pokračovat dlouho, ale to si musíš ujasnit sám. Hlavně bacha na celorepasy ty si chce hlídat od začátku do konce, nebo si repas udělat sám a vědět v jakém je traktor stavu.
Po zkušenostech v poslední době bych se podíval být tebou na stránky kp malotraktory. Ceny se i nechají usmlouvat :) .
ahoj, také zdravím a děkuju za radu i za přivítání
využití v mém případě je celkem prosté, nejsem zemědělec a les nevlastním, ale kolem domu občas potřebuju něco vozit, sekat, zorat, a chci ho využívat hlavně jako nosič nářadí - pluh, zadní lžíce, štěpkovačka, štípačka, přívěs. Asi ho až tak úplně nepotřebuju, mám starý dempr, se kterým udělám hromadu věcí, ale chybí mi u něj vývodová hřídel a jak je lehoučký, často ho zahrabu a pak ho musim bagrem tahat ven. Tak jsem pomalu dospěl k názoru, že k hospodářství patří traktor. Nechci velký klasický ve stylu Zetora, to je pro mě zbytečně veliký. Chci určitě 4x4, protože s ničim jiným v běžném životě taky nejezdím a chci něco kompaktního, abych se s tím dostal kolem celé chalupy dokola. Tak proto mě napadlo pořídit si takového minijaponce.

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#100 Nový příspěvek od yohn »

co si myslite o tomto ? http://ostatni.bazos.cz/inzerat/4970062 ... 00-4x4.php
i kdyz to neni to co presne hledam, jsem nalomen tou cenou

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#101 Nový příspěvek od other-side »

yohn píše:co si myslite o tomto ? http://ostatni.bazos.cz/inzerat/4970062 ... 00-4x4.php
i kdyz to neni to co presne hledam, jsem nalomen tou cenou
jestli je v ceně redukce PTO a celkový stav je snesitelný tak podle mě dobrý, do začátku dobrý

jen mně osobně se na těchdle pidistrojích velmi špatně sedí (cca 190cm)

taky vybírám nějaký rozumný samohyb, zatím nejvíc mě oslovuje nabídka z Polska, anebo rovnou něco úplně novýho se SPZ, ale nespěchám

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#102 Nový příspěvek od yohn »

ne, je to bez ni. jak to stoji. redukce se k tomu musi poridit. ale pan by byl ochoten jednat o cene 50t. jen si rikam jestli to nejsou vyhozeny penize...

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#103 Nový příspěvek od yohn »

ja spis pokukuju po tomhle, ale musim jeste prisetrit, prave delam novou strechu na baraku a nemuzu jit s penezma na krev...

http://dum.bazos.cz/inzerat/48264129/Ya ... 2210-D.php

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#104 Nový příspěvek od peyrak »

mám to tam kousek, mohl bych se na to jet mrknout, buď zítra dopoledne nebo příští týden

jinak tu redukci na kardanka cz koupíš za 4 stovky, horší je opačný směr PTO, to už je na nějakou reverzní převodovku

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#105 Nový příspěvek od yohn »

Ta se taky dela. Chteji za ni 12.000,- To mi uz prijde mozna lepsi koupit si rovnou traktor co je v konfiguraci jakou si preju.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“