Vybírám první traktor - prosba o rady

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
hop23
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 15, 2012 5:12 pm
Bydliště: Brdsko

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#46 Nový příspěvek od hop23 »

a označení - poslední číslo např B1902... ? Jaké jsou tam změny oproti 1900?

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#47 Nový příspěvek od serpenton »

Prosím, kdo máte Kubotu tak napište typ a spotřebu. Případně i ti kdo mají "tékáčko". Ono to TZK pro mně ještě ze hry uplně nevypadlo, protože ho můžu mít za dobrý koruny.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#48 Nový příspěvek od pepa36 »

já m¨ám MT8 132.2 2 válec a spotřebá bych řekl stejná jako u mého Yanmara cca 1 litr na MTH při práci

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#49 Nový příspěvek od kucmar »

serpenton píše:Prosím, kdo máte Kubotu tak napište typ a spotřebu. Případně i ti kdo mají "tékáčko". Ono to TZK pro mně ještě ze hry uplně nevypadlo, protože ho můžu mít za dobrý koruny.
Co chceš slyšet o spotřebě Kuboty?( potažmo TZK). :-/ . Ono to snad v první řadě záleží, co s ní děláš, ne?
Spotřeba je malá, tak jak u všech těchto menších strojů. Neporovnávej jenovál TKčka a třívál kuboty. Vždy musí být Kubota( nebo cokoliv z japonské provience) trochu v nevýhodě.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#50 Nový příspěvek od pepa36 »

jako jednovál bych nechtěl počítej s tím že nemá olejovou vanu a maže se shora a všude ti pak teče olej, kup si japonce budeš spokojený Rygl do RVR agro dovezl nové stroje teď 2 kontejnéry za 14 dní další 2 bude z čeho vybírat ale blbě se sním baví o ceně

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#51 Nový příspěvek od kucmar »

pepa36 píše:jako jednovál bych nechtěl počítej s tím že nemá olejovou vanu a maže se shora a všude ti pak teče olej, kup si japonce budeš spokojený Rygl do RVR agro dovezl nové stroje teď 2 kontejnéry za 14 dní další 2 bude z čeho vybírat ale blbě se sním baví o ceně
Ta debata o té ceně není nejhorší. Řekl bych, že při domlouvání ceny mě pan Rygel příjemně překvapil. Určitě se s ním o ceně bavit dá 8) .

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#52 Nový příspěvek od serpenton »

Jestli do té Kuboty půjdu tak mám už vybranou jednu B 1400.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#53 Nový příspěvek od pepa36 »

Rygl je kšefťák, bez daně ti nic neprodá, jinak nekupuj malotraktor z prahy Od K.pařízek, j eto překupník vozí je z polska. pak tam je ještě jeden ten je taky vozí z polska, dobrý je lacina v Brně má teď kubotu L2202 myslím že ještě označení M za 115 000 a půjde se sním dohodnout na ceně 8)

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#54 Nový příspěvek od fogeljet »

Ked porovnam aste a13 a b1400 Aste je na tom ovela lepsie pohladovo vizera mensi ale to je len inak usporiadane . Nadrz je v zadu .Baterka pred motorom. Chladic je za mororom a teply vzduch fuka do predu. kapota nizka zosikmena netrci dopredu vyfuk pod kapotu. Predna naprava ina novsia uhlove prevody;; ziadne klby.Elektrika uplne JEDNODUCHA ako na starsich .Motor d622 o kubature 656cm3 vykon podla iso15hp a sae 19.2 hp Iny novsi typ vstrekovania Bosh trottle type .Spotreba 0.6l/hod na plny vykon rotavator 2 redukovana. V sucasnych b1620je rovnaky motor z vadsou kubaturov d 772 /719 cm3 o vykone iso16.4hp.sae20hp. Nevyhody stala 4x4 na asfalte gumuju predne kola, sedacka blizko volantu a pedalov nevdodne pre silnych a dlhych. Da sa to riesit dvihnutim a posunutim nadrze a vyssov odpruzenov sedackov. A13 mam 3r mozem len doporucit je to novsi modernejsi a spolahlivy stroj . :wink:

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#55 Nový příspěvek od serpenton »

Já zatím ještě ani nevím jestli do toho půjdu, ale kdyby ano tak zůstanu opravdu u té B1400. Vím o jedné za 80 000 ve slušným stavu. Ta částka je i můj strop, ale možná to i odložím a zatím si nechám čmeláka - doba je nejistá a peníze nerostou na stromě. No ještě uvidím. Ale díky za všechny příspěvky.
Ta přestavba z Octavie na naftu mě nebude nic stát, protože tu budu mít na prodej vyndanou v3s převodovku napasovanou na motor Octavia, plus potom ještě jednu rychlostní V3s převodovku bez redukční a nejspíš motor ducato 2,5d + 2 převodovky nebo motor peugeot 1,8d s převodovkou (podle toho co tam dám). Takže myslím že případné výdaje s výměnou mě zaplatí prodej těchto věcí. Ale ta Kubota se mě líbí a láká mě takže se ještě rozhoduji.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#56 Nový příspěvek od pepa36 »

asi myslíš tu kubotu ze svitav od toho prodejce :smich:

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#57 Nový příspěvek od serpenton »

pepa36 píše:asi myslíš tu kubotu ze svitav od toho prodejce :smich:
Ne ta ze Svitav to není, ta co myslím já je od člověka který ji má doma jako svůj stroj, a když by mě ji prodal tak by si koupil větší.
Jinak ten ze Svitav je ve skutečnosti od Jevíčka, myslím že Vrážné a teď měl na prodej asi 4stroje a všechny už ale prodal. V březnu bude mít další. A má známé v Kubota servisu takže prý dovede sehnat dobře díly - jestli teda myslíme toho stejného.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#58 Nový příspěvek od ladiki »

hop23 píše:a označení - poslední číslo např B1902... ? Jaké jsou tam změny oproti 1900?
Označení o2 je facelift záladního modelu. Chromovaná maska kolem světel, uhycení kapoty a většinou monroematic, gumy na podlaze. Jinak je to prakticky stejné

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#59 Nový příspěvek od ladiki »

ještě k té Aste variantě. Ano je sice modernější, možná hezčí. Ale trvalým pohonem předních kol netrpí pouze pneu, ale hlavně kardan a diferák přední nápravy. Navíc B1400 žádné klouby už nemá!! Nádrž vzadu za sedačkou není zrovna praktická, není moc vidět na ramena 3. bodu. A to, že B1400 chladí směrem k obsluze je pro mne + protože v létě je stejně hic, ale např. při podzimní orbě jde příjmné teplo na kolena.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#60 Nový příspěvek od CB750 »

Moje skúsenosti,kubota7001:
Použitie: moja záhrada 10 árov+ nefaké fušky ( návratnosť asi za 20rokov) :shock:
činnosti: orba, rotavátor, brány, vlečka, sneh
Spotreba, tá ani nesojú za reč 8)
Motor3 valec 8)
preprava do pongrátza vlezie, ale treba traktor zakaždým zužovať na minimum :vztek:
Zadné 16" kolá sú na orbu len tak tak, ideálne by boli 22 alebo 24"
Váha, asi 500kg na orbu by som prijal viac,
Celková velkosť na fotke to vyzerá ako keby som (mám 181cm)bol na detskom kolotoči :smich:
Moj pôvodne vybraný stroj bola L 1500,L1800 ale kôli doprave z Nemecka som zobral menší.
Keby sa robil do L1500 trojvalec tak mám ten aj za cenu požicania si brzdeného prívesu na prepravu.
Celkovo som spokojný.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“