Vybírám první traktor - prosba o rady

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#16 Nový příspěvek od DYK »

Ani nemluv, tu tvoji FX 285 jsem ještě nevyhnal ze své hlavy. Máš moudrou ženu ;-)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

koky
Příspěvky: 182
Registrován: stř kvě 27, 2009 10:33 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#17 Nový příspěvek od koky »

Ty ceny na tom "allegru" jsou s DPH?

karlik.t
Příspěvky: 161
Registrován: ned dub 05, 2009 12:43 pm
Bydliště: Karviná

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#18 Nový příspěvek od karlik.t »

Ahoj, Do repase japončíka se nemusíš hrnout, postuně budeš měnit co bude potřeba, jde to dvpoho jak to kluci popisuji, Já mám čínana 3 rok s nakladačem a mám 500 hod a to japonci s tím nedelají celoročně, takže motory jak píši kluci budou dlouho ok, Hlavně nešetři na výkonu,mám 30 hp a je to nádhera, jede kde potřebuji, jen ho musím zatížit, jinak kope a je vratký. plně souhlasím z klukama.

A ještě jeeden poznatek od Sileziána, když ještě prodával ojetiny, že když je japončík nápadně hezký tak má nějaký háček, že prý otřískané kusy jsou nejspolehlivější.

Přeji dobrý výběr a hodně spokojenosti Karel, potpm napiš co jsi vybral, já jsem vybíral půl roku

Zx1974
Příspěvky: 66
Registrován: pát črc 10, 2009 11:12 am
Bydliště: Písek

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#19 Nový příspěvek od Zx1974 »

karlik.t píše:......že prý otřískané kusy jsou nejspolehlivější.....
Taky jsem měl takový pocit, když jsem se rozhodoval co pořídit.

A nikdy nemáš 100% jistotu, že se něco nevysype - ať je to nový nebo repasovaný.
M22, M25, M408/I, Neuson RD2000

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#20 Nový příspěvek od kucmar »

Taky jsem bral bez repase. Po výměně všech náplní a filtrů nebyl žádný jiný problém. Zatím mám na Kubotě nalétáno z mé strany přes 100mth a zatím se neprojevila sebemenší netěsnost čehokoliv. Když jsem přivezl domů orezlý vrak, manželku to málem trefilo ;-) . Dneska je ráda že já jsem spokojený a o to jde přece především, ne? ;-) :smich: .
V sekci Kucmarova Kubota máš foto traktoru zakoupeného u RVR a následné ,, zkrášlení".

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#21 Nový příspěvek od Belzebub »

koky píše:Ty ceny na tom "allegru" jsou s DPH?
V některých inzerátech je napsáno "plus VAT" (plus DPH).



Jinak velmi zajímavé téma, taky vybírám.
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#22 Nový příspěvek od ladiki »

hop23: mám cca 2000m2 a Kubotu B1400. Orba, brambory,rotavátor a 1300kg na vlečce. Na takovou výměru co máš ty, by to bylo málo. Kuboty mají značení dle výkonu na kardanu v koních, tedy B1400 znamená 14koní na kardanu. V tém případě bych bral vyšší řady třídy B. Nějakou 1700 nebo 1900. Řada B jsou spíše nosiče nářadí, výkonu mají dost, jsou menší rozměrově a jsou lehké. Nebo se poohlédni po řadě L. To už jsou traktory. Robustnější, težší.
Pokud jsi antitalent na opravy nebo nemáš prostory tak vem polorepas. Získáš tím dolití všech naplní(nikoli výměnu, jak někdy prodejci píší) a bude opravena závada se kterou prodejce traktor koupil. Velkou výhodou je 1 rok dlouhá záruka na motor, převodovku, ústrojí podvozku a hydrauliky. Aspoň tak jsem si to před 2lety domluvil u Laciny. Nejlepší je kupovat traktor teď v zimě-mají málo kšeftů a slíbí třeba i tu záruku nebo polorepas za cenu nerepas atd.
Kubotu B1400 mám dva roky, měla najeto 1024mth. Teď mám najeto 1453 mth. Dělal jsem: gufera+ložiska přední a zadní nápravy, čep uchycení přední nápravy, preventivně oživil startér. Výměna všech náplní a filtrů. Lakoval jsem pouze disky. Kastlu jsem vyleštil tempem.
Je to velice jednoduchý a festovně postavený stroj. Opravy jsou na úrovni jednoduchých věcí.

Edit: každopádně ber verzi 4x4!!!!! to je dravec!!!!

Nějaká videa :)

http://www.youtube.com/watch?v=egN4ALEecMo

starejdaf
Příspěvky: 129
Registrován: ned úno 20, 2011 8:34 pm
Bydliště: Petrovice I

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#23 Nový příspěvek od starejdaf »

Zdarec
Mame Iseki tx 1300 s predkem super masinka jak na zahradu i do lesa.Kam se tohle dostane a kde vsude
to jede je neco super.O proti Kubote to ma uz vyvodovy hridel klasickou,meli jsme u toho i alternator misto dynama. Poruchy se casem za tech 5let co to mame objevuji a budou s tim se musime smirit.
1.simeringi na poloosach.2. vule zadnich kol klinkani udelali jsme pouzdra.3.vymlacene krize na pohon predni napravy.Chyba byla ze nemeli maznicku.Krize sem koupil vKardan servisu Bechovice a uz s maznickou.4. Zacla vrzat vodni pumpa a tohle byl tak trochu orisek.Nova je silenost pry 10tisic a repas nevim jak funguje.Takze sikovny soustruznik,hridel,loziska,gufero, cca800 az 1000 zalezi na materialu a
konkurenci.Jinak olej 10 w 40 a ol.fitr Mann kazde jaro. Vzduchovy vyfoukam a na naftovy sem ani nehmatl.Pokud budes neco kupovat urcite udelej olej jak mot.tak prevodovku a vycistit na prevodovce sitko.Tohle si udelas sam.A kdyz budes v tom bazaru tak koukej na tohle co jsem ti napsal je jasny ze nebudes tam brat za pumpu atd.ale muze byt pod ni trocha rzi,vody.mohl bys treba dostat slevu.
Sam jsem tomu moc neveril ale i stepkovac to utoci.
Na to co to uz najezdilo klobouk dolu a tim myslim i pred nama.
Dobrej kup preji a vsem japoncikum hodne motohodin bez poruch.
ZDAREC

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#24 Nový příspěvek od serpenton »

tak tady to budu sledovat. Mám domadělaný traktor motor Octavia, převodovka rychlostní a redukční V3S a zadní náprava V3S s uzávěrkou. Chtěl jsem měnit motor za 2,5D z Ducata, ale kamarád mě láme na Kubotu nebo něco podobnýho. Zatím ten zájem směřujeme na Kubotu 1400,1500,1600.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#25 Nový příspěvek od kucmar »

serpenton píše:tak tady to budu sledovat. Mám domadělaný traktor motor Octavia, převodovka rychlostní a redukční V3S a zadní náprava V3S s uzávěrkou. Chtěl jsem měnit motor za 2,5D z Ducata, ale kamarád mě láme na Kubotu nebo něco podobnýho. Zatím ten zájem směřujeme na Kubotu 1400,1500,1600.
Zaměř se na těžší řadu. Tyhle řady mají kolem 600 kg. Lkové řady už mají kolem 900 kg. Pokud děláš práci s domadělem které mají VSkové nápravy, určitě využiješ těžší traktor.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#26 Nový příspěvek od serpenton »

kucmar píše:
serpenton píše:tak tady to budu sledovat. Mám domadělaný traktor motor Octavia, převodovka rychlostní a redukční V3S a zadní náprava V3S s uzávěrkou. Chtěl jsem měnit motor za 2,5D z Ducata, ale kamarád mě láme na Kubotu nebo něco podobnýho. Zatím ten zájem směřujeme na Kubotu 1400,1500,1600.
Zaměř se na těžší řadu. Tyhle řady mají kolem 600 kg. Lkové řady už mají kolem 900 kg. Pokud děláš práci s domadělem které mají VSkové nápravy, určitě využiješ těžší traktor.
K těm uvedeným směřujeme protože : potřebujeme takovou hmotnost a velikost kterou půjde vozit na vozíku s nosností do 700kg, protože se nám nechce dát víc jak 70 - 80 000Kč, protože si myslíme že to tak bude odpovídat traktoru tz k14, který by nám taky stačil, ale nechceme ho.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#27 Nový příspěvek od pepa36 »

řeknu ti to tak já mám TKčko tedy MT8 je tam na ni na capa vývod k vuli tomu jsem koupil velkého japonce, kdyby jsi chtěl pěkný stroj mužu sehnat kubotu ASTE 13 pěkný stava natočeno 180mth jako nová nebo potom z větším Yanmary FX 20 Iseky 23, a další za slušné peníze, mám známeho v polsku jsem ochotnýá tam s tebou zajet a dopravit to k nám přes hranice za projetou naftu když tak písni SZ

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#28 Nový příspěvek od kucmar »

serpenton píše:
kucmar píše:
serpenton píše:tak tady to budu sledovat. Mám domadělaný traktor motor Octavia, převodovka rychlostní a redukční V3S a zadní náprava V3S s uzávěrkou. Chtěl jsem měnit motor za 2,5D z Ducata, ale kamarád mě láme na Kubotu nebo něco podobnýho. Zatím ten zájem směřujeme na Kubotu 1400,1500,1600.
Zaměř se na těžší řadu. Tyhle řady mají kolem 600 kg. Lkové řady už mají kolem 900 kg. Pokud děláš práci s domadělem které mají VSkové nápravy, určitě využiješ těžší traktor.
K těm uvedeným směřujeme protože : potřebujeme takovou hmotnost a velikost kterou půjde vozit na vozíku s nosností do 700kg, protože se nám nechce dát víc jak 70 - 80 000Kč, protože si myslíme že to tak bude odpovídat traktoru tz k14, který by nám taky stačil, ale nechceme ho.
Jasný, ale TKčko má nějakých 900,- kg. Pokud to chceš vozit na vozíku, tak to je taky jasné, proč tahle volba. Nevím jak se pohybujou ceny těchto Kubot, ale myslím si, že těch 80 bude asi málo. Uvidíte, třeba se podaří něco sehnat.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#29 Nový příspěvek od pepa36 »

Yanmar FX 20 v japonsku stojí nějakých 57 000kč, japonci mě zaregistrovali na jejích bazaru a domlouvám s nimi manuály a díly, manuály mi pošlou a díly budu muset koupit

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#30 Nový příspěvek od serpenton »

pepa36 píše:Yanmar FX 20 v japonsku stojí nějakých 57 000kč, japonci mě zaregistrovali na jejích bazaru a domlouvám s nimi manuály a díly, manuály mi pošlou a díly budu muset koupit
Tak cena je to zajímavá - až neuvěřitelná. Jak takový nákup probíhá v praxi a kolik stojí doprava ?
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“