Vybírám první traktor - prosba o rady

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 2007
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#106 Nový příspěvek od z4011be »

mastnacek píše:Hele hlavne nenarazit na nekoho takovyho :)
https://www.youtube.com/watch?v=h0Nzr82qH2o
Co by clovek chtel od vola s trickem bez rukavu :D

ten by potřeboval proplesknout 2x

poprvý od traktoru, podruhý od majitele toho pole, kde dělá bordel

P.S.: Ten druhej toho taky moc nepobral

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#107 Nový příspěvek od other-side »

yohn píše:Ta se taky dela. Chteji za ni 12.000,- To mi uz prijde mozna lepsi koupit si rovnou traktor co je v konfiguraci jakou si preju.
přesně na to jsem narážel, soused by se mohl jednej B6000 s příslušenství zbavit, ale redukce PTO byl pro mě kámen úrazu

pak jsem narazil na výkon PTO - nízký pro moje potřeby

pak na posez za volantem - nevejdu se

pak na stáří stroje a nutné opravy - drobné úniky náplní

výhodou těchto malých stroječků je poměrně jednoduchý převoz na vozejku za OA

sám bych s malotraktorem naběhal cca 30mth ročně, takže vybírat podle toho je krapet složité = stav/cena

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#108 Nový příspěvek od mastnacek »

z4011be píše:
mastnacek píše:Hele hlavne nenarazit na nekoho takovyho :)
https://www.youtube.com/watch?v=h0Nzr82qH2o
Co by clovek chtel od vola s trickem bez rukavu :D

ten by potřeboval proplesknout 2x

poprvý od traktoru, podruhý od majitele toho pole, kde dělá bordel

P.S.: Ten druhej toho taky moc nepobral
Copak o to, ale je to prodejce jap. traktoru :) a on si to da jeste na stranky :)

z4011be
Příspěvky: 2007
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#109 Nový příspěvek od z4011be »

aspoň je upřímný :D

Všem co mají rozum tím říká, od mě nekupujte

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#110 Nový příspěvek od other-side »

třeba chce nalákat zákazníky s vymaštěnou hlavou, ty moc nepřemýšlí a kupují, kdo ví, připomíná mi to ty africký a jiný východní opice když dostanou do rukou volant Hiluxe a přes rameno Kalašnikov

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#111 Nový příspěvek od Bielan »

other-side píše:třeba chce nalákat zákazníky s vymaštěnou hlavou, ty moc nepřemýšlí a kupují, kdo ví, připomíná mi to ty africký a jiný východní opice když dostanou do rukou volant Hiluxe a přes rameno Kalašnikov
Jsem rád za toto fórum, kde nás (zatím) neblokují za rasistické a xenofobní názory. 8)
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#112 Nový příspěvek od j.kubec »

Honzo u toho Yanmara jsem stál před cca 3 týdny. Původně jsem po něm pokukoval také. Jenže je to dvouválec je to starý model a na místě u této firmy jsem se rozhodl pro ten svůj himík. Teď si nejsem jistý o kolik to bylo, ale i s tou cenou šel prodejce dolu u osobního jednání. Když jsem si však prošel i ostatní,tak ve stejné cenové relaci tam měl lepší traktory. Netuším jak se to změnilo, ale měl tam ještě jednoho hinomota 2301 s posilovačem a pak o chlup slabší a silnější mitschubuschi a schirubu. Zbytek jsem nestudoval, protože mě nezajímaly. Celkem i s malými tam stálo okolo 20 traktorů.
Osobně bych se poohlédl po Hinomoto či Mitschubischi v této firmě. Ale je to čistě osobní. Vybíral jsem podle váhy výkonu a velikosti. Do KP traktory jsem jel s jasnou představou co hledám s metrem v kapse.
Třeba tam ještě stojí můj bejvalý yanmar 1401d. Ten byl v dobrém stavu a bez poruch 8) . Ten by malou sekačku na trávník utáhl. Na rotačku neměl váhu a výkon. Kárku na převoz zvládal bez problému a malou štípačku by také zvládnul. Já mám však nářadí větší, aby šlo i za zetory a na to již nestačil. Štípačka 15t a váha 370kg byla moc. S váhou nářadí do 230kg bys byl v pohodě a s přívěsem na kouli 1t celkem bys jezdil naprosto v klidu. Je to tříválec a spotřeba směšná.

Uživatelský avatar
yohn
Příspěvky: 18
Registrován: stř črc 15, 2015 6:55 am
Bydliště: Horní Kožlí

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#113 Nový příspěvek od yohn »

Koukal jsem na jejich stranky a vypada to slusne. Ale abych dosahl na neco kolem 20PS tak musim jeste tedy prisetrit a odlozit investici na konec roku nebo napresrok. Precejen vyndat ted pri rekonstrukci baraku sto se mi moc nehodi. Ale stale koukam, ono neco prijde.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Vybírám první traktor - prosba o rady

#114 Nový příspěvek od other-side »

yohn píše:Koukal jsem na jejich stranky a vypada to slusne. Ale abych dosahl na neco kolem 20PS tak musim jeste tedy prisetrit a odlozit investici na konec roku nebo napresrok. Precejen vyndat ted pri rekonstrukci baraku sto se mi moc nehodi. Ale stale koukam, ono neco prijde.
Naprosto chápu, pokud to jde, je lepší počkat (když nejsou peníze hned) a vzít silnější stroj. Taky jsem koukal po všech menších do 15hp alá B6000/TX1510 a podobně, abych to mohl dát na stávající přívěz + auto a tradá obhospodařovat všechny pozemky. Jenže když potřebuju aspoň 20hp + čelák, tak je to pak i koupit nový auto (700tis) + pořádný přívěs (min 50tis) a i s traktorem je milion v tahu.....no comment :) .

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“