YANMAR 1500D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

YANMAR 1500D

#1 Nový příspěvek od tibik »

Tak musím sa pochvaliť k Z25A pribudol yanmarko 1500D zatial prve dojmy suuuuuuper. 8) :)
foto vložím neskôr ;-)

Přema
Příspěvky: 230
Registrován: úte lis 25, 2008 11:12 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: YANMAR 1500D

#2 Nový příspěvek od Přema »

Zdravím, mám podobnou kombinaci ke 4011 yanmara 1401. Taky nemůžu než chválit. Skvěle se doplňují. Jenom jestli máš manuál n servis.příručku a dal ji k dipozici.
Myslím že yanmary jsou skvělé stroje, jednoduché a vychytané.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: YANMAR 1500D

#3 Nový příspěvek od tibik »

Manual a ani servisku nemam bohu žiaľ :'( ale na par vecí som už došiel aj sam v prvom rade treba pomeniť všetky naplne ( nafta sa už naliala do plna :) ) . Dnes som prirabal ťažne nakolko vlečku mam z ťažným na guľu tak som majstroval (trochu ) - pôvodný uchyt ale ostal tak ako bol pri tej priležitosti som ho odmontoval a dobre som spravyl to čo z tadial vytieklo sa oilom nazvať ani nedá takže sa hned vymenil aj oil ( mal by tam isť asi prevodový , bo je to spojene - prevodovka s hydraulikou ale zatial na preplachnutie som dal M6AD bo toho sajrajtu tam bolo neurekom ) Zajtra ma čaka predna naprava treba meniť oil aj tam .
A tu je krasavec http://imgupload.sk/viewer.php?file=617 ... 503439.jpg

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: YANMAR 1500D

#4 Nový příspěvek od tibik »

chcem sa popýtať koľko alebo akú vahu dať na yanmarka na predok , zaťiaľ tam mam cca.50kg, aby nedvíhalo keď idem z hrabačkou - je to hrabačka z MFky vahu neviem a zaber je tuším 2m. a je pripojena na 55cm kardan .

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: YANMAR 1500D

#5 Nový příspěvek od tibik »

Prosim vas vie my niekto povedať načo služi nadobka nad vz. filtrom , popripade čo sa do nej dava ?
myslím tuto http://imgupload.sk/viewer.php?file=878 ... 947393.jpg

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: YANMAR 1500D

#6 Nový příspěvek od Minihansol »

tibik píše:Prosim vas vie my niekto povedať načo služi nadobka nad vz. filtrom , popripade čo sa do nej dava ?
myslím tuto http://imgupload.sk/viewer.php?file=878 ... 947393.jpg
Druhý koniec hadičky z nádobky končí pri žhavení_?

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: YANMAR 1500D

#7 Nový příspěvek od tibik »

Ano ak je to žhavenie tak jj ide na to aj nejakí čierny kablik ( teraz je v nadobke oil ale kto ho tam dal ani srnka netuší len my nejde do hlavy načo je to a ten oil tam isto asi nepatrí)

Přema
Příspěvky: 230
Registrován: úte lis 25, 2008 11:12 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: YANMAR 1500D

#8 Nový příspěvek od Přema »

Doma se ještě podívám, ale není to něco jako zaplavovací nádržka při zavzdušnění vstřikování? Ty motory nemají ruční čerpadlo a když se zavzdušní tak dlouho sají než naskočí. Myslím něco jako přepad na naftu.

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: YANMAR 1500D

#9 Nový příspěvek od Minihansol »

tibik píše:Ano ak je to žhavenie tak jj ide na to aj nejakí čierny kablik ( teraz je v nadobke oil ale kto ho tam dal ani srnka netuší len my nejde do hlavy načo je to a ten oil tam isto asi nepatrí)
V nádobke ja nafta, tá sa pri žhavení vyparuje do nasávacieho potrubia, aby motor lepšie chytil. Do nádobky sa nafta dostane sama z prepadového potrubia. (nafta kt. sa nespotrebuje a vracia sa späť do nádrže). Na mojom je taký istý systém, len to mám trochu ináč poriešené.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: YANMAR 1500D

#10 Nový příspěvek od tibik »

Minihansol píše:
tibik píše:Ano ak je to žhavenie tak jj ide na to aj nejakí čierny kablik ( teraz je v nadobke oil ale kto ho tam dal ani srnka netuší len my nejde do hlavy načo je to a ten oil tam isto asi nepatrí)
V nádobke ja nafta, tá sa pri žhavení vyparuje do nasávacieho potrubia, aby motor lepšie chytil. Do nádobky sa nafta dostane sama z prepadového potrubia. (nafta kt. sa nespotrebuje a vracia sa späť do nádrže). Na mojom je taký istý systém, len to mám trochu ináč poriešené.
No skusim tam dať naftu , ak by to bolo napojene na prepad musel by tam isť z prepadu pripoj ale nejde tam nič je to ciste nadobka a našrovbovana na nejake čidlo alebo ako to mam nazvať :-/ na ktore ide ten jeden kablik ( ešťe uvažujem či by sa tam v zime nemalo naliať niečo ako benzin aby bola zmes pri štartovani vybušnejšia.

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: YANMAR 1500D

#11 Nový příspěvek od Minihansol »

tibik píše:
Minihansol píše:
tibik píše:Ano ak je to žhavenie tak jj ide na to aj nejakí čierny kablik ( teraz je v nadobke oil ale kto ho tam dal ani srnka netuší len my nejde do hlavy načo je to a ten oil tam isto asi nepatrí)
V nádobke ja nafta, tá sa pri žhavení vyparuje do nasávacieho potrubia, aby motor lepšie chytil. Do nádobky sa nafta dostane sama z prepadového potrubia. (nafta kt. sa nespotrebuje a vracia sa späť do nádrže). Na mojom je taký istý systém, len to mám trochu ináč poriešené.
No skusim tam dať naftu , ak by to bolo napojene na prepad musel by tam isť z prepadu pripoj ale nejde tam nič je to ciste nadobka a našrovbovana na nejake čidlo alebo ako to mam nazvať :-/ na ktore ide ten jeden kablik ( ešťe uvažujem či by sa tam v zime nemalo naliať niečo ako benzin aby bola zmes pri štartovani vybušnejšia.
A máš po motore. :tyty:
U teba je asi staršia verzia toho žhavenia, že si tam musíš občas dolievať nafty sám.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: YANMAR 1500D

#12 Nový příspěvek od tibik »

Takže rozobral som to kompletne vyčistil a po tomto ukone som zistil že je to žhavenie a dokonca funkčne , čo sa pred tým nedalo povedať nakolko to bolo zanesene niečím ako karbon no proste sajrajtom :silly: dam tam tu naftu a uvidime ako to bude pracovať .
PS: čistil som to čisťičom na brzdy a pušťalo to fantastykuš :) a na koniec som to poumyval v techn. benzíne.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: YANMAR 1500D

#13 Nový příspěvek od tibik »

DSC00411.JPG
DSC00410.JPG
toto pribudlo už len aby napadol sneh

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: YANMAR 1500D

#14 Nový příspěvek od smetana »

Myslím že tyto motory nemaj žhavení a ani nepotřebujou motor má přímé vstřikování alespon muj yanmar 1700 tak že jen dekompresor a chytá při -15 oplně skvěle ta nádobka nevím k čemu slouží ,,,,, nebo tyhle slabší verze maj jinej motor??
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: YANMAR 1500D

#15 Nový příspěvek od Minihansol »

smetana píše:Myslím že tyto motory nemaj žhavení a ani nepotřebujou motor má přímé vstřikování alespon muj yanmar 1700 tak že jen dekompresor a chytá při -15 oplně skvěle ta nádobka nevím k čemu slouží ,,,,, nebo tyhle slabší verze maj jinej motor??
Žhavenie má v tom zmysle, že sa vyparuje nafta v nasávacom potrubí a tieto výpary pomôžu pri štarte motora najmä v chladnom období. Z tej nádobky ide nafta k žhaviči a odparuje sa. Je jedno či máš dvoj alebo trojválec, je tam vždy jeden zhavič.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“