Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#241 Nový příspěvek od Risardo »

Zajímavé řešení "třetí" cestou. Samotné tahání do kopce OK, ale potřebuju odvážet např. posekanou trávu pryč, po vsi cca 300 m daleko ... Ale i tak díky za příspěvek :-)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#242 Nový příspěvek od Ondras83 »

dle toho, co jsi ted napsal bych sel do traktoru, to brachovo ma 15koni 2valec a silu na tahani a praci to ma jako muj 37kw 4valec 1,5D z corsy, hodne delaji ty prevody, setrvacnik a vlastne prubeh toho motoru, je to traktor, takze to ma skoro stejnou silu na volnobeh jako na 2tis otacek...navic ty vzdalenosti, co jsi psal jsou v pohode...me vzdycky stvala ta rychlost na japonci mimo zahradu, ale my to tady mame od 500m do 2-3km, tak tam to uz otravuje no, kdyz pak jezdis cely den (treba jsme vozili hlinu, pisek, sut) no a to pak treba proti dvema domadelum co mame s tatou ta kubota sice uplne v pohode, ale udelala o par fur min jen proto, ze to jede pomalu. Taky pocitej s tim, ze ty kola na japoncich ti udelaji koleje v trave

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#243 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Risardo , samozřejmě neznám přesně Tvoje podmínky a taky je škoda , že nemáš možnost vyzkoušení navrhovaných řešení . Jak to ale tak čtu , mám dojem , že by Ti dobrou službu udělala Vari , nebo spíš Agzat s vozíkem . Nosnost vozíku na 13" kolech je slušná , rychlost přesunu taky , jen tu stoupavost s nákladem by chtělo nějak ověřit . Já jsem sice zarytý odpůrce těchto strojů , ale teď mám možnost zkoušet , co to umí . V některých případech jsem velice překvapený . To jen tak na zamyšlení a proto , že to ještě tady nepadlo ...

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#244 Nový příspěvek od Risardo »

Ondras83 - díky za radu :-) Pořád jsem nakloněn traktoru, vzdálenosti na vožení "pryč" jsou do 300 m a převážná většina je pouze v místě. Možná bych sem měl hodit fotku aby byla situace jasnější. Připadám si pro spoustu diskutujících trapný, že řeším takové hovadiny, tak díky za trpělivost. Už se opakuju - kdybych měl používat stroj na zemědělství nebo do lesa a tak podobně, tak není o čem diskutovat a neotravuju tady. Nebo když jsem stavěl dům, to by byla jiná ... Ale nyní potřebuji pouze "tahače", takže hydraulika a další je mi k ničemu. No a to samozřejmě sebou nese výši investice, těch cca 100 tisíc co bych do toho dal mi připadá tím pádem zbytečně vyhozených. Věřím že i levnější stroj 4x2 s 15 HP by to mohl zvládnout, ale už si nejsem jist ... :-)

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#245 Nový příspěvek od Risardo »

Vladimír2 - o systému Vari a jemu podobných jsem taky uvažoval a přesně jak píšeš, vyzkoušet stoupavost s nákladem. Menší vozík mi nevadí, otočím se vícekrát. Když mám Agados tak jej navalím co to jde a vím že vyjedu, o tom to není. Zase na druhou stranu jezdit s pár kily pořád dokola by mne taky nebavilo. Pravda, je obratný a všude zajede, zacouvá ... A byl by za poloviční peníze než japonské traktory :-) Popřemýšlím ...

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#246 Nový příspěvek od Risardo »

Ondras83 - všiml jsem si důležité poznámky že japonci s těmi zadními gumami udělají koleje v trávě. No, o tom jsem tolik nepřemýšlel, ale je to pravda. S Octávkou když zajedu do měkčího tak taky udělá mírné koleje, ale ta je těžší. Jasně že nejezdím po dešti ... Sice sekám pravidelně, ale golfové hřiště tady nemáme a sem tam rýha se spraví. Tím jak je zahrada členitá, tak nemám ani sekací traktůrek, poněvadž by se nevyplatil a stejně bych musel dosekávat ručně. I ten mne napadl a k němu připojují menší vozíky - třeba na YT jsem viděl nějaký HECHT nebo co to bylo. Jenže do toho kopce i ta sekačka asi neuveze nic, nevím ... Jeden člověk ve vsi si pořídil takové to AKU vozítko, není špatné, ale hodně malá korba a hlavně cena !

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#247 Nový příspěvek od Risardo »

Pro představu jsem vzal letecký snímek, kde je vidět cca uprostřed ona zpevněná cesta. Jak jsem psal, převýšení dole (zpevněná asfaltová plocha) a nahoře (kousek od skleníku) je cca 3 m (je to vidět na stínu u sousedů). No a nahoře mezi stromy se s osobákem moc manévrovat nedá :
https://mapy.cz/zakladni?x=15.3851768&y ... ase=ophoto
nebo tady panoramatický záběr :
https://mapy.cz/zakladni?x=15.3849792&y ... itch=0.002
Jen s kolečkem je pakárna jet nahoru se dvěma pytli cementu třeba ... :-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#248 Nový příspěvek od oco13 »

Ale nyní potřebuji pouze "tahače", takže hydraulika a další je mi k ničemu.
Ja by som sa dotkol tej hydrauliky a potreby ťahača - Kým som mal dva traktory tak domadel sa na role ani nepozrel fungoval pri dome ako fúrik. Žiadna vlečka, ale bedňa v trojbode alebo paletizačné vidly.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Takže aj toto je také alternatívne využitie hydrauliky. :typek:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#249 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...podle obrázků to nevidím nijak dramaticky a fungovat by mělo všechno , co se zde zmínilo . Buď to se trefíš přímo do požadavků , nebo se malinko přizpůsobíš snížením tonáže . I ten 4x2 traktor může mít úspěch . Já jsem si taky pořídil Japonce 4x2 , ale vycházel jsem ze zkušeností z domadělu . Tak přeji šťastnou volbu , víc poradit nejde

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#250 Nový příspěvek od Ondras83 »

tohle je v pohode. to by stacil i nejakej peknejsi domadel za 25-30tis a mas to :) problem bude jen na snehu a ledu, ale to ma i ta oktavka :) v podstate si jen vyber, za co zaplatis, vse, co jsme tady psali tam bude fungovat :)

nic lepsiho pro predstavu, co to vyjede bohuzel nemam, na vleku odhadem slaba tuna hliny (lzice je na 2,5 kolecka a ve vleku jich je 6, takze je to 15 kolecek najednou)

moje https://www.youtube.com/watch?v=cVKmsx9f-fs
kubota 15hp (pouze zadni nahon) https://www.youtube.com/watch?v=nPV7bIaZAvg

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#251 Nový příspěvek od Risardo »

Vladimír2 - děkuji ... Taky si myslím že 4x2 by měl stačit a nelpím na plně naloženém vozíku třeba dřevem. Zkusím někde v okolí sehnat podobné podmínky a vyzkoušet. Domaděla mám taky, ale motor ČZ 175, stroj je lehký a neutáhne skoro nic do kopce, po rovině je fajn :-)

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#252 Nový příspěvek od Risardo »

Ondras83 - pěkná videa a traktůrek taky :-) Tohle všechno mám za sebou když jsem stavěl a budoval vše co je na zahradě vidět. Převážnou většinu co šlo jsem tahal autem - stavební materiál nahoru a pak na kolečku. Kdyby se naskytl slušný domaděl kolem 30 tisíc, tak bych do něj šel. Prošel jsem toho dost, převážně jsou to křápy na doladění. Ještě více jsem se zamyslel o případných "stopách" po vzorcích z pneumatik traktůrků. Auto má hladké gumy, japonci výrazné vzorky, které asi nadělají v trávníku větší paseku než si dokážu představit :-)

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#253 Nový příspěvek od Risardo »

Už jsem asi se svými "kravinami" směšný a shrnu vše co tu bylo psáno a hlavně na co jsem přišel díky vám : lehký stroj (traktor) nenadělá tolik paseky ve stávající travnaté zahradě, ale méně toho utáhne. Těžší zase bez problémů vytáhne vše co potřebuju, ale zanechá po sobě stopy :-) V tom případě zase vítězí čtyřkolka, která nemá tak velký vzorek pneumatik :-) A jsem zase na začátku a přitom už jsem byl nakloněný k traktoru. Ten německý Gutbrod 2500 který jsem tu zmínil. Má masivní kola, ale hladký vzorek, je celkem silný. Ovšem a to tu taky někdo zmínil, může být problém s náhradními díly ...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#254 Nový příspěvek od oco13 »

Aj japonci majú bežne trávne gumy a pokial máš bedňu v trojbode alebo lyžiny tak je aj záber dobrý. :typek: Ale to sa bavíme o váhe cca 500kg v trojbode alebo tona na vlečke.
Milhausov Yukon je na trávnych gumách a to je parádny stroj - ale ten už nie je do 100t (asi ani do 200t)

Ready
Příspěvky: 391
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#255 Nový příspěvek od Ready »

Kolka je lehčí,to je pravda,řeklo by se,na trávě tolik škody nenadělá,ovšem zdání klame....ne každá kolka má vzadu diferák,kdy se každé kolo točí zvlášť a pouze zařazením se aktivuje uzávěrka,dříve byla standartem vzadu pouze rozvodovka,úhlový převod,obě kola hnané na pevno,de fakto pořád uzávěra....dobré na kluzkém povrchu,ale pokud se točíš na trávě,vnitřní kolo umí udělat taky velmi pěknou oranici....záleží samo od gum,ovšem trakce na kluzkém/mokrém je přímo úměrná vzorku gum,čím hrubší,tím lépe,ovšem tím hlubší stopy.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“