Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#271 Nový příspěvek od oco13 »

Ja vidím rozdiel 1500e v cene rovnakého modelu :-/

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#272 Nový příspěvek od pepa36 »

Psal jsem z telefonu a napsalo to nějaký nesmysl, mám na skladě několik traktorů o výkonu kolem 30hp, když jsi psal, že nikde nejsou, cena za přepravu kontejneru byla cca 75tis Kč teď jsem naposledy platil 430tis Kč, navíc si ještě vymysleli v EU kontrolu, nazajimaji je traktory ale dřevo jakým je to podloženo takže ti někdy stáhnou kontejner na cca týden otevřou a zjišťují zda tam nejsou nějací invazní živočichové.a za to zaplatíš další prachy.

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#273 Nový příspěvek od hugo3 »

fytokontrola se běžně dělá, naopak i dřevo do číny musí být ošetřeno proti broukům.
pamatuji, že se vracely stroje ze států, protože celníci našly jedno neošetřené prkýnko. sice je to už hezká řádka let, ale mám to v živé paměti jak se potom hledal viník (a nenašel)
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#274 Nový příspěvek od JardaCNC »

S tímto mám taky zkušenost. Posílali se díly do USA a tak to muselo být všechny z překližky nebo z dřevotřísky.
Žádná neošetřena deska. A to se to posílalo letadlem.
Jen doprava z Prahy do USA tuším 17t. Mělo to tuším k 70 kg.
Dražší než letenka.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#275 Nový příspěvek od Šéďa »

Tak prudí se všude, mi do USA letecky pouze na plastových paletách, jinak je problem, jak na kletišti, tak s celníkama. Posílali jsme do Bangladéže kontejner s textilníma strojema, veškerá výdřeva pouze pařené tzv. se stromečkem a používáme starý pneumatiky na utěsnění a ty jsme museli provrtat, aby se tam nedaly použít, pak by to nebyl přepravní materiál, ale zboží. Ale oni si určitě poradili a ještě na nich jezdí. :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#276 Nový příspěvek od oco13 »

Dobre :friends: , ale nazad k teme, som zvedavý čo z toho vylezie. :pohar:
Zadavatel chce z japonska dovliecť 10ks 30+Hp traktorov a nevie či tam treba aj osobne vycestovať. :zapomel:
Ja sa opýtam ešte takto - vlezie sa 10 velkých traktorov do jedného kontajnera? 15Hp traktor má meter a 700 kg, 25Hp má už meter a pol a tonu a pol, 30+hp bude mať 180cm a 2 tony - alebo sa mýlim? :typek:

pelepele
Příspěvky: 44
Registrován: pát srp 18, 2017 2:06 pm
Bydliště: Kosice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#277 Nový příspěvek od pelepele »

hladal som nieco a nasiel ine...
neviem co je n tom pravdy ale asi bude
takisto posielam do mexika/usa/brasil tovar na speci paletach...bezna vec
od rakosnika bude na dielce natrepanych do kontajneru co som sa docital aj 20kusov rozlozenych na srubu, logika a kapacita nepusti

neviem ako colnica ale automobilka rozpaja podvozky kvoli cene ked vezie mimo rvhp

pri sumach ak je to tak ako pepa napisal, bezne zaujem asi padne aj ked znamy spominal cenu 1500e za kus
cize naladovat 20kusov v nkupnej cene 1500 a predat za 7litrov kus musi byt takisto skvela ryza
otazka je kto zaplati pieskovanie, cistenie, pripadne repas poskocenych dielov, stacanie tacho, u nas tato moznost pada kedze by to bolo nie na biznis
potial som sa dostal
taketo temy sa cyklicky na forach objavuju kazdorocne , nielen saty, pc, traktory, cize nacitat nieje problem, problem je dolozit faktami

https://www.sankoindustries.com/wayofpacking.html

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#278 Nový příspěvek od oco13 »

Mne v N.B. Ulanoch aj Leviciach svorne tvrdili že 18ks tých najmenších + nejaký rotavátor je jeden kontajner.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#279 Nový příspěvek od pepa36 »

Za 1500e za kus tak to koupíš možná nějakou mrdku třeba B7001, jinak máte tu velké riziko že napiš že vše funkční a pošlou vám kontejner plný šrotu, to se stává, dnes tam musíš mít svojeho člověka který ti to pohlídá, zrovna to Sanko co jsi dal odkaz je jedno z těch věcí pošlou vraky.

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#280 Nový příspěvek od Marko 111 »

Da sa doniesť taky 10 ročny traktor? Co som pozeral videa s tych zbernych miest v Japonsku, tak tie miesta mi pripominaju šrotoviska, 30-40 ročne vraky. Dopytovali sa po nich ludia z Indie, Bangladeša, Kambodža a podobne krajiny.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#281 Nový příspěvek od pepa36 »

Dá se dovézt cokoliv ale stojí to prachy, já má na skladě z novějších traktorů yanmary EF a EG, jinak zbytek se málo kdy vyskytuje když jo tak většinou má traktor nějakou poruchu, ceny traktorů služby v Japonsku nahoru jelikož momentálně je velký odběr do Vietnamu, ti berou vše a bez ohledu na stav a dobře Japoncům platí

Markus1402
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 26, 2020 8:27 pm
Bydliště: 74775

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#282 Nový příspěvek od Markus1402 »

Zdravím chlapi, jdu za vámi s prosbou. Mám kubotu b1402 a uvažuju o mulčovači.. poradíte do čeho by jste šli? Kladiva? nůž? Záběr? Používal bych to kolem pole , nať z brambor rozbít, zelené hnojení atd... Děkuji za rady

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#283 Nový příspěvek od pepa36 »

Za mě je jedno jestli Y nože nebo kladiva, používám obojí dělá to stejnou práci, pokud chceš mulčovač aby nebyl dražší než traktor tak se budeš muset podívat po nějaké číně, je jich na netu plno, když tak hledej i v Polsku tam jsou levnější. Já bych za to nedal větší než 95-100cm. Mě se sem tam podaří dovézt z Francie mulčovače Agrimaster, ale většinou je to záběr kolem 135cm cenou kolem cca 20tis použité.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#284 Nový příspěvek od hobr »

Mám přímo tento z odkazu - 130cm, za MT8 050 (Slavia). Cenově 18.500,-. Údajně nepotřebuje tolik výkonu jako klasický. Jsem s tím spokojen.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1465024 ... mazani.php
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#285 Nový příspěvek od pepa36 »

Toto se rádo dusí

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“