Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#256 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...takhle se podepisují ty "rýžáky" hlavně na jaře a za mokra , tedy pokud nehrabeš .

Obrázek

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#257 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Finální rozhodnutí je na zadavateli, ale mě podle zadání vychází nejlépe, jak už psal Vladimír, asi ten Agzat (Vari). Jistě jsou to stroje které mají své limity, ale na občasné převezení něčeho někam dostačující. Vozík co máš se dá upravit a použít a motor s převodovkou koupíš nové a máš na dlouhou dobu vystaráno.

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#258 Nový příspěvek od Ready »

A nebo jak tady padlo....minidumper na pásech.....dneska je hnusně,tak čučím na videa od Lumagu,mají i verzi na 800kg nákladu a to už je hodně zajímavé a regulérně mám brouka v hlavě.Už ho vidím,jak vleče palivo z míst,kde ani kolka nedojede. Životnost pásů na měkkém bude dobrá,jestli je tam Loncin motor,ten mám v samodomo svahovém traktoru a šlape pořád,1000 mth má určitě a olej pořád nebere a startuje na drc,takže toho bych se taky nebál,zbytek mechaniky těžko soudit,ale tak vyrobit jde všechno. Samo nikdo neví,co udělají pásy na trávě,když bude plně naložený a zatáčí smykem,ale ono stopy udělá všechno,nejšetrnější asi budou turfy,ovšem ty zase velmi rády hrabají tam,kde to nejméně potřebujeme a pak klouzajíce svahem metáte kotrmelce následováni svým věrným zahradním traktorem,který vás v tom nechce nechat samotné :D

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#259 Nový příspěvek od Risardo »

Děkuji chlapci všem :-)
To Vladimír2 - přesně z toho mám obavy, že po každém rajtování po zahradě bude po kolech taková krásná stopa, jako ve sněhu :-) Někde na louce by mi to bylo jedno, ale zahradu máme celkem zrychtovanou a nechtěl bych to pořád dosejpat a upravovat.
To Jar.Ka - asi opravdu nejšetrnější bude něco jako Vari systém. Vychází dobře cenově, nic moc se na tom nedá pokazit a když už, tak oprava v pohodě. Ve vsi to mají, vyzkouším s nějakou zátěží ... :-)
To Ready - minidumper na pásech si představit dovedu, ale jezdit s ním po vsi po asfaltce už moc ne. Nevím ani kolik tyhle hračky stojí a něco jako "domaděl" asi těžko seženu.
Nechám to nějaký ten pátek uležet a na jaro něco pořídím :-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#260 Nový příspěvek od oco13 »

Risardo - vo svojich plánoch treba vždy rátať aj s tým že počasie ti to osladí Obrázek takto som dnes dopadol ja :pohlavek: ale kúriť sa musí. :-/

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#261 Nový příspěvek od Ready »

Jojo,v tomto počasí by stejné stopy udělala i kolka,jak je mokro ,je to hned.
Škoda,že už mám všechno zazimováno a pod sněhem,udělal bych fotky svého domadělu,třeba by ten koncept vyhovoval jako inspirace....4*4 kloubák přestavěný na speciál pro svahové sečení a obracení trávy na sušení po vrstevnici,rejd pro otočení na pětníku,má tak +- 350-400 kg,utáhne to samé,co kolka....mám tam offroad gumy od Vraníka a v trávníku jsou stopy minimální,pokus seču horní paseky,kde je pod trávou tak 5 cm mechu a spodní kola na vrstevnici defakto drží celou váhu,mech polehne,ale roztrhaný není,to už musí být fakt svah,že kloužu,pak to teprve jde vidět. Ale to už je sklon kolem 40-50'(ne procent,ale stupňů,hold Valašsko v horské formě),na tom normální smrtelník nepěstuje ani turistiku :smich: Alfa a omega je rozložení tlaku na to,po čem se jede.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#262 Nový příspěvek od oco13 »

Na fotke to tak nevyzerá ale pri tomto naklone som už mal tendenciu vyskočiť
Obrázek
Traktoru to bolo evidentne jedno.

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#263 Nový příspěvek od Ready »

Jojo,hlava řve podstatně dřív než technika....jak říká soused...nejhorší je na jaře posunout pud sebezáchovy,pak už to jde.....ty máš sedadlo hodně vysoko,zkresluje to pocit náklonu,já mám ten svaháč široký 135cm a hned pod sedákem je zadní dif,takže sedák je tak v 60???? cm,sem utopený mezi gumama.to samé motor s převodovkou,co nejníž.Převrátit náklonem to asi ani nejde,dřív začne klouzat.

pelepele
Příspěvky: 44
Registrován: pát srp 18, 2017 2:06 pm
Bydliště: Kosice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#264 Nový příspěvek od pelepele »

caute
vie niekto povedat, ak by som mal zaujem zobrat si ca 8 traktorov
pokial to organizujem ja a pokial predajca?

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#265 Nový příspěvek od JardaCNC »

No já ti do toho nechci kecat - ale každý máme jen jednu prdel a tak nevím jak chceš sedět naráz na 8 traktorech?
Chtělo by to napsat kde je chceš "koupit".
No a v momentě prodeje - předání korunek - je to tvůj problém.
Necháš si to dovézt domů na dvůr - tam předáš korunky - máš....

pelepele
Příspěvky: 44
Registrován: pát srp 18, 2017 2:06 pm
Bydliště: Kosice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#266 Nový příspěvek od pelepele »

vychadzame z toho ze sme 10ludi, prachy su OK, skor sa mi jedna o ten proces
je to na vlastnu potrebu a je zaujem mat stroje 30hp a vyssie
lebo 15konovych je dostatok hockde, ale tych 30+ pomenej
z nejakeho dovodu /asi cena/ sa nevozia...neriesim...
ci to tam naozaj treba vycestovat....

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#267 Nový příspěvek od JardaCNC »

No a ty to chceš kde koupit?
ČR , SK či Japonsko?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#268 Nový příspěvek od oco13 »

Osobne som sa rozprával s 3oma predajcami a ano chodia do Japonska. :typek: (stačí angličtina, ale treba ovládať techniku malotraktorov)
Ten "moj" vážne uvažoval, že sa na to vykašle , lebo cena kontajnera išla z 3t na 25t dolárov (splatné dopredu)
A druhý postreh - za cenu čo som dal 26Hp s rotavátorom pred rokom, mám dnes 17Hp bez neho.
Edit: podla mňa sa sem 30+Hp nevozia kvoli rozmerom a cene blízkej novým číňanom

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#269 Nový příspěvek od pepa36 »

Já mám tr na na skladě traktorů kolem 30hp asi 20ks, normálně je vozím a normálně je prodávám

pelepele
Příspěvky: 44
Registrován: pát srp 18, 2017 2:06 pm
Bydliště: Kosice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#270 Nový příspěvek od pelepele »

@ to oco - o tych cenahc kontajnerov som pocul neviewm ci je na tom nieco pravdy lebo to by yanmare ktore si sledujem nemohli stat ca 300/400e vyssie ako pred zdrazenim
pepe mozno potvrdi

tr na na skladě tak toto som nevylustil ....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“