Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#226 Nový příspěvek od hugo3 »

to ricardo - sám jsem stál před pomalu stejným problémem - hnátolam s motorem čz175 skútrový.
navíc k chalupě je něco lesa. takže prvotní představa byla něco silnějšího, nejraději 4x4 už kvůli mokré trávě abych se moc nehrabal. takže jsem si vybral mitsu mt1600d v výkonem 16 kobylek. oproti tomu původnímu stroji výkon narostl "enormě". jenže po pár měsících - přikoupím alespoň mulčovač (abych nemusel uklízet listí), potom toník a najednou zjišťuji, že těch 16 kobylek je najednou málo. a to neorám.
takže při výběru je dobré přemýšlet, co bych asi mohl do budoucna potřebovat (a kolik to bude potřebovat kobylek) a pořídit abych nemusel být potom omezen výkonem.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#227 Nový příspěvek od HONZAD »

No nevím. Pokud by to mělo být pouze na tahání 750 kg vozíku do 12 st. tak to japonec zvládne. To je ale dost malé využití, vážně bych se při této investici zamyslel, jestli bych jej nevyužil i na něco jiného jak píše hugo3. Třeba nesená bedna (transportní box) je silně návyková věc a tobě by se mohla hodit jako šikovnější varianta na převážení menších objemů. Pokud uvažuješ o mulčovači - tak tam je třeba dostatečný výkon na pořádnou práci. Na tahání bych nevybíral ty nejmenší japonce, ty by mohly být moc lehké. Do svahu je asi jasná volba 4x4. S těma čtyřkolkama nemám zkušenost.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#228 Nový příspěvek od oco13 »

Moj pohlad je že 4kolka je hračka a traktor je na robotu, a výkonu nikdy nie je dosť. :typek:

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#229 Nový příspěvek od JardaCNC »

Mám oboje - japonský traktorek i 4kolku.
Spíš se zameř na to na jakou vzdálenost to chceš vozit?
Pokud to máš všude kousek - traktor.
Pokud pojedeš 2-10 km - 4kolka.
Pokud po silnici - značky.
Japonský traktorek na značky nedostaneš - aspoň u nás.
4kolku ano.

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#230 Nový příspěvek od michal1945 »

Tak já mám čtyřkolku Gryzly 700 a Iseki 170 . Za čtyřkolku mi nectějí povolit vlek s nosností nad150 kg ??? Čili ten náklad, co můžeš naložit na ten vlek, uneseš v kabeli , Řešil jsem to , naložením na Gryzlinu .Průchodivost i stoupavostv terénu je podobná.Gryzly má rám z trubiček průmněr 25nn , hmotnost asi 300kg, max rychlost asi 75km/hod . Iseki, má maximálku do 15 km ,táhám vlek v kopcovitém terénu ( dle podloží) 1,5 t nesmíš s tím na silnici ale proti čtyřkolkám je nezničitelný ( V ternu si zatížená čtyřkola vezme 12-14 litrů jako nic -Iseki nafta - ,, skoro nic".Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#231 Nový příspěvek od Ondras83 »

oco13 píše: stř lis 24, 2021 8:11 pm Moj pohlad je že 4kolka je hračka a traktor je na robotu, a výkonu nikdy nie je dosť. :typek:
Pravdu nemáš, ale budiž ti to odpuštěno.
4kolka uveze stejně nebo více, jak japoncik (nelegálně, ale zvládne to v pohodě), přepravní rychlost cca 60-70 někdy i více, průchodnost terénem srovnatelná nebo maličko menší, záleží na podkladu. Spotřeba paliva nesrovnatelně větší, ten can am (dvouválec, cca 71kw) jede jako krava, ale bumba u toho. Ale tu tocku, co jela Kubota bych za její čas zvládnul v pohodě 2x (tato cesta byla cca 3km - 2po ceste, 1km po upravené polnacce, kde ta 4kolka jede s prázdným vlekem 70 v pohodě, a něco po lese). Vlek brzděný 150x250cm
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#232 Nový příspěvek od oco13 »

Ondro bolo to myslené z pohladu, že 4kolka nemá hydrauliku a teda ani zdaleka také možnosti prídavného náradia ako domadel a oproti seriovému traktoru chýba PTO - takže znova - je to len moj pohlad ale 4kolku vymysleli pre motorkárov čo neudržia rovnováhu. :typek: Ja nechcem mať pravdu, len píšem svoj názor. :friends:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#233 Nový příspěvek od Ondras83 »

jasne, souhlas, je to tak, ze traktor nenahradi na 100% 4kolku, a 4kolka nenahradi na 100% traktor...na tu dopravu z terenu domu a opacne je to ale dobrej stroj :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#234 Nový příspěvek od oco13 »

Pokial máš financie tak najlepšie oboje 8)

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#235 Nový příspěvek od Risardo »

Zdravím chlapci,
děkuji za vaše postřehy, toho si cením víc než mi nakukají prodejci ať toho či onoho. U čtyřkolek (je celkem jedno zda 300 nebo 500 ccm) je v papírech max. zátěž přívěsného vozíku do 300 kg (v podstatě podobná váha jako stroj samotný). Kontaktoval jsem 2 prodejce a oba se shodli na tom, že toho se nemám držet. Je mi to jasné, dobře vyvážený náklad 500 kg utáhne člověk po rovině sám :-) Oba tvrdili, že tahají skoro tunu a v pohodě a že do mého kopečka by měla po zámkovce těch 600-700 kg utáhnout taky. Tak nevím, dokud se o tom nepřesvědčím na vlastní oči, tak těžko uvěřím ...
Pak dobrý názor na přemýšlení do budoucna - chápu, po boji je každý generál a pak zjistím že bych potřeboval mulčovat větší plochy a nebo přejet zahradu rotavátorem atd. Ne, to u mne opravdu nehrozí, obě zahrady jsou upravené a zemědělství se věnovat určitě nebudu, takže žádné přídavné nářadí :-)
Jízda po komunikaci - traktor bez papírů je jasný a jako každý vesničan okolo s domaděly budu jezdit i já, hlavní silnice vede mimo ves, tady je jen místní komunikace pro starousedlíky. Když někomu způsobím průser, je to na mou zodpovědnost ... Rychlost přesunu by mne možná trápila, po každém sečení vyvážím posekanou trávu na druhý konec vsi cca 300 m, ale lítat 40 a víc nemusím a traktůrek se tam taky došourá ...
Jo, koupit si oboje, to by se mi taky líbilo :-) Tolik financí není, ale cca 100 tis. k dispozici mám, čtyřkolka kdyby nebyla z druhé ruky tak by šla doplatit na splátky. Pořád mám obavy z těch japonců, na první pohled lákavé, ale běda až se začne něco srát ... Dočetl jsem se že jsou to stroje opravdu staré 25 a víc let a že mají hodně za sebou. Pravda, japonec něco vydrží se říká a asi na tom něco bude ...
Včera jsem objevil inzerát s traktůrkem GUTBROD 2500, nemáte s ním nějaké zkušenosti? Je malinký a sympatický, německá kvalita a za 79 ticíc. S borcem jsem mluvil, řekl jsem mu co požaduji a tvrdil úplně v pohodě.
Tady je : https://www.facebook.com/marketplace/it ... 499444819/
Děkuji ...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#236 Nový příspěvek od Ondras83 »

4kolka, to byl unas vývoj sám, začali jsme na 250ccm Číně, za pár let 500 cfmoto na vozeni dřeva. Dřevo hotové a na kraveni málo, v té době byl boom a měl to každý, když jede 6 8mistovek a jedno 5tikilo, ses nejslabší, tak 800ccm. Asi 3ks a potom přišel tenhle litr, skoro náhodou. Otec jezdí 2-3x Rumunsko, jinak to stojí pod střechou, je to skoro škoda, ale moje to není. Na dřevo dle mě ideální a lepší jak traktor (jakýkoli menší), s vyvazeckou to něco navozi, unas je pouze samovyroba, takže nakládám hned u dřeva.

Na druhou stranu traktor na zahradu a kolem baráku na práci lepší. Ty asi máš tu práci kolem baráku jen vozeni trávy, tak je to skoro jedno, ale jak potřebujes zdvihat, hydrauliku, sklapecku, to je lepší traktor.

No a japonec a poruchy: loni chtěl brácha traktor, stavbu jsem zavrhl, na to není čas, místo, teď ani chuť a ve finále to taky není zadarmo, takže japonec, nakonec je doma Kubota z roku 1974-75, namotaný cca 1350mth bez repase, původní rezatejsi stav, stala cca 70tis s rotavatorem a krom doplnění oleje v předních svislakach se na tom nedělalo nic a celý rok jsem ji používal buď na zemědělství nebo odvoz od podkopu nebo nakladače a vůbec žádný problém! To co jsme dělali bylo jen doplnění k příslušenství, co už máme, ale opravovat, že by nejela, když bylo nebo nebylo potřeba, to jsme nemuseli ani jednou, takže toho bych se nebál vuuubec a raději kubotu, kde vše koupíš, než gutbroda, kde budeš vše jen pokoutně shánět nejlépe někde z Německa.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#237 Nový příspěvek od DYK »

Já vím, že jakési zkušenosti s čtyřkolama máte a také vím, že zde byla jakási debata "jakou čtyřkolku" ze které jsem si, Bohu žel, neodnesl nic. Co se motorů a výkonů týká - vyhodnotil jsem si jako příklad 500ccm Suzuki pro mě ideál. Can-am ještě lepší, bolí z toho ruce stejně i dřív jako ze Suzuki a výkon dvouválce ještě lepší až jsem se lekl. Tolik moje chabé zkušenosti. Škoda, že jsem se tehdy moc nedočetl, nějaké "důchodcovské" optimum. Nevím proč, ale jednoválec se mi jeví jako dostatečný a na uvedených dvou značkách netrvám. Jenže jak dál? To právě chybí. Jestli Linhai nebo co z těch "jiných" značek.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Ready
Příspěvky: 391
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#238 Nový příspěvek od Ready »

Mám obojí,Kuboťáka L1501 DT a Linhaje 500....výhoda kolky je v tom,že dojedu tam,kde bych se s Kubotou vůbec neodvážil,svahová dostupnost je neskutečná. Jako lehký pracant super,do kufru 2 pily a vercajk a hurá do lesa,kontrola ohrad,futro pro koně,na jaro lehké smyky,na to všechno je skvělá,práce je zábavná a je to fofr. Ovšem na práci jako skutečnou práci o ničem,mám tady velké kopce,takže sice utáhnu,ale neubrzdím,na manipulace v lese vůbec,moc rychlá a hned se zahrabe,je lehká,Kubota utáhne v trojbodu 12m jasan 42 na čepu,kolku by to zlomilo,spotřeba nenažrance,při "práci" u kolky věčné riziko smrti spojky a řemene atd atd....pro radost ano,na vážnější práci ne,to už je lepší UTV(kolka s korbou).....pro usnadnění rozhodování doporučím udělat si čas,na obojí sednout,zapojit si vozík a pojezdit si....a pak si zkusit někde zacouvat,ono totiž kolky tu zpátečku mají dost rychlou a pobrnkávání po plynu spojka nebo u bezspojkáče řemen nemají vůbec,ale vůbec rádi....a třebas moje Kubota má dvojité redukce,bez spojky jde zacouvat s čímkoli kamkoli.

Risardo
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 24, 2021 3:04 pm
Bydliště: Dačice

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#239 Nový příspěvek od Risardo »

Zdarec,
opět díky za postřehy ... :-)
Někdo psal že budu vozit jen posekanou trávu, tak to není, jasně tu nejvíc, zahrada 2500 m2 (z toho 1/2 na sečení) a 1x za 14 dní seč. 2 x do roka vozím dřevo ze staré chalupy cca 150 m do malé kůlny, která je na druhém konci zahrady. Takže naložit na Agados, Octávkou vyvézt po zámkovce nahoru, tam nechat poněvadž je neobratná a mezi stromky kličkovat nelze. Pak přeložit na kolečko a růčo 30 m po trávníku. Tak je to se vším, stavební materiál třeba ... Vše mi složí dole u místní cesty na asfaltovém plácku a odtud buď ručně a nebo výše zmíněnou soupravou nahoru. Proto jsem cestu vydláždil zámkovkou, je dlouhá cca 25 m a převýšení tak 3 metry, stoupání je takové "esíčko", zkraje pozvolna, pak sešup 12-15% a pak pozvolný přechod. Nechci vás zatěžovat kravinama, jen chci podrobněji popsat proč to vůbec řeším. Po vyjetí nahoru musím vše přeložit, vozík odpojit, Octávku na X-kráté popojíždění na fleku otočit, vozík znovu připojit a sjet dolů. Když seču, tak jsem se takhle pracně otáčel a pak nakládal, dnes to raději zcouvám, dolů to jde dobře. A toto mně už štve, proto řeším pomocníka, který by hravě jezdil po celé zahradě ... :-)
Dle příspěvků to opravdu vidím spíše na ten traktůrek. Projížděl jsem inzeráty a občas narazím na levnější kousek, ale je to jen 2x4 bez předku. Opět otázka do pranice - zda by takový stroj byl schopen tahat do kopce i při výkonu pod 15 HP? Jasně, nejlepší by bylo toto všechno vyzkoušet, ale v okolí nikdo takový traktor nemá :-)
Díky moc ...

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#240 Nový příspěvek od michal1945 »

a co tak třetí cesta, pásový, nebo kolový dopravník,pokud se nejedná o velké vzdálenosti ( a nové - Lumag - jsou do 50000 kš )já mám na pásáku v zadu kouli a utáhnu ( i ubrzdím ! ) i 700 kg vlek + 300 kg na samotný pásák -šířka 1m ![
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“