Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
smitis
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 23, 2022 11:23 am
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#301 Nový příspěvek od smitis »

Vseobecne sa tu hovori, ze na celak je dobrych aspon tych 20 koni + zohladnit vahu traktora. Pozeram si priebezne videa na YT a narazil som na tuto Shibauru SP1540 s celakom. Nepride mi, ze by sa ten traktor trapil na to ze ma 15 koni a dokonca na to aky nerovny teren tam je tak mi nepride ani taky nestabilny. Je tych 15 koni naozaj malo? Poorat (skor obrobit rotavatorom) tak 6a, kosit (horizontalny nozovy mulcovac), obcas nalozit hnoj .. zrovna je taka shibaura v ponuke

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15768
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#302 Nový příspěvek od oco13 »

Na tej Shibe tých 15Hp výkonu stačí, ale problém je váha
Mal som domadel s nakladačom o váhe 1,5 tony , dvíhal 350kg , takže paráda . Až potom raz mi napršalo do zdvihnutej lopaty a 200kg ma spolahlivo hodilo na dve kolesá aj ked som išiel celkom pomaly. pozri toto je lopata na 300kg Obrázek a tá Shiba z inzerátu má ešte väčšiu.
Pozri aké závažia bolo treba do kolies Obrázek aby to pri nabratí trocha hliny nepadalo na čumák - v každom kolese som mal vodu + železo -200kg.
A sám mám doma Shibu 26Hp ale nakladač na ňu nedám - pretože je to samonosný traktor - nemá rám. Na domadeli som videl ako nakladač cvičil s rámom zo 100viek Učiek. Japonca by to rozlámalo.
Cena je tam na 15Hp značná a všimni si ešte ako ďaleko trčí tá lopata pred traktor.
Ja som ju mal tesne pred traktorom Obrázek a aj tak to obratnosť traktora výrazne znížilo a rok boli otlčené všetky rohy a stlpy na bráne. Geometria nepustí.
Aj ja by som rád čelák, ale vystačím si s lyžinami a lopatou v zadnom trojbode - pre istotu aby som si traktor nedolámal. :typek:

smitis
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 23, 2022 11:23 am
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#303 Nový příspěvek od smitis »

Tu lopatu pred kolesami som si všimol a to ma odrádza .. naopak veľmi sú mi sympatické malé traktory .. bol som nejaké pozerať a je vo veľkosti dosť rozdiel medzi 15hp a 20hp .. zase veľký traktor moc nechcem lebo ho asi nevyuzijem a taktiež menší traktor je obratnejsi .. žiaľ v ponuke aktuálne nie sú skoro žiadne traktory s celakom a ten by som chcel lebo občas ho určite vyuzijem. Ešte sa mi páči táto kubota ale conovo je to niekde inde než tá shiba. Hold, počítam s tým, že ceny traktorov šli hore a tak skoro dole nepôjdu, skôr vzhľadom na ceny energií si myslím že pôjdu skôr ešte hore. Inak keď máš prázdnu lyžicu a dvihnes ju úplne hore, je v pohode tak jazdiť kôli obratnosti? Čo sa týka lopaty a veľkosti, tam si potom človek musí dať pozor a počítať s nejakou rezervou aby ťa neprevazilo, poprípade dať protizavazie. Jedine čo má ešte napadá či ten malý traktor nebude moc trpieť na nápravy (ale zase neplánujem to využívať denne ani to znásilňovať) ..

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15768
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#304 Nový příspěvek od oco13 »

Ja osobne si kvoli čeláku postavím klbový nakladač podla tých videi na YT- je tam kompletný návod , tak hadam to dám. :typek:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gZ6RE1qW ... ex=1&t=44s[/youtube]

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#305 Nový příspěvek od pietrobs »

Oco...preto sa traktor s nakladacom podvazuje.Podla mna ked to dobre podviaze tak sa ani japoncovi nic nestane.Panuje tu dost mylna predstava ze japonske malotraktory su strasne haklive na celne nakladace a predsa...kolko ludi ich ma aj celakmi a sluzia v pohode uz roky.Hovorim takto...na kazdu pracu je potrebna aj hlava a potreba mysliet...su ludia ktori dokazu znicit aj veci neznicitelne doslova.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15768
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#306 Nový příspěvek od oco13 »

Oco...preto sa traktor s nakladacom podvazuje
Podvezujú sa velké traktory - z japoncov jediný kto ho má podviazaný aj zo spodu je Kubota Ondrášovho brata. Bol som v NB , bol som v Ulanoch, bol som v Gbelciach a čumákoval som traktory s nakladačmi - ani jeden nemal podviazanie. Ak nerátam tú smiešnu vzperu dopredu.
Ak tu niekto má japončíka podviazaného aj zospodu mohol by hodiť foto - pomohlo by viacerým.
Ja som bol trkvas že so predal domadel, ale to už sa nevráti. :pohlavek: Potrebujem čelák na paletovanie, čo je pomerne špecifická činnosť. Spája v prípade japoncov nesplnitelné - šírku do 120cm a váhu 1.5tony - toto dá len domadel. Preto zatial veža v trojbode a ak boh dá tak časom aj klbový nakladač podla ruských videí.
Obrázek
Shiba je super , ale paletuje len na volnom place, do radu je príliš široká. :-/
.su ludia ktori dokazu znicit aj veci neznicitelne doslova.
Kedže k nim patrím, tak Shiba čelák nedostane, ale dostane bračeka s odolnosťou kolajnice. :typek:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#307 Nový příspěvek od pietrobs »

Oco...ja napriklad ani neplanujem dorabat celak...a aj napriek tomu sa chystam podviazat moju kubotu.Iba tak pre tu spokojnost pri tazkych pracach.Mam clenity teren a budem pokojnejsi pri prejazdoch s bremenom v ramenach.Inak..kolko ma vahu ta shiba co mas?Ja domadel bych nechcel ani zadarmo.Aby som sa v tom vkuse rypal ..to proste neni tovarenske a je to takpovediac na kolene porobene ..tym padom ani nevies kde co a kedy ,,prdne"..mam tu suseda co vkuse len domadel a den co den sa len sprta v tom a aj tak...vysledok ziadny.Potrebuje orat a vzdy to tak vyda ze pride za mnou aby som mu pooral kedze jeho pracant to zase vzdal..vecny problem.

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#308 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ahojte
Na mojom Iseki TA270 mam celak a neviem ci to mozem nazvat podviazanie ale je spojeny na spodku traktora ako aj do zadu ku tiahlu vid obr.
Pri praci z celakom to samozrejme s traktorom hadze ale snazim sa byt opatrny a nezdvihat prilis tazke veci.
Zdar a nech sa dari Pito
Obrázek

Obrázek

Obrázek

other-side II
Příspěvky: 1333
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#309 Nový příspěvek od other-side II »

http://www.formulah.com/honda-tractors/ ... 4-tractor/

já bych strašně chtěl tuto, mám to jako úkol přes zimu, protože se mi můj kyklop líbí, jak je malej a obratnej, a mně už nebaví nakladat hnůj vidlema, ty malý nakladače vážej sami o sobě cca 80kg, mně stačí když to unese 100kg do výšky 150-170cm na vozejk, takže by to nemusel bejt takovej průser na předek, jediný co nevím je hydročerpadlo, myslím, že to origo asi stačit nebude a už vůbec ne olejová náplň, ale i to jde řešit

a všimni Oco, je to podvázané od konce do začátku
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15768
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#310 Nový příspěvek od oco13 »

Paráda , konečne mám predstavu o podviazaní traktora 8) Fotky si odložím, ale Shiba na 90% čelák nedostane. Pre moje konkretne potreby a pozemok bude ten klbak lepší.
A nemusí to byť domadel, ak by sa vynorilo napríklad toto Obrázek za šrotovú cenu. :typek:
Ale tiež pozerám po malých Avantoch https://avantslovakia.sk/avant-seria-400/
Pri tých Avantoch dávam do pozornosti hlavne tieto údaje šírka 1050mm, váha 1080kg a nosnosť 550kg , prídavná hydraulika 34l/185bar - toto ani jeden japonec nesplní - na druhej strane nakladač zase nebude orať. :zapomel:

other-side II
Příspěvky: 1333
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#311 Nový příspěvek od other-side II »

Avanta "máme" na odklízení sněhu na horách, benzínový dvouválec, jako stroj paráda, ale mulčovací nástavec 100tis kč!!!!!!
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15768
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#312 Nový příspěvek od oco13 »

No lebo je hydro - aj za japonca ak pozrieš priekopový mulčer na ramene, podobný ako majú cestári tak si na tej sume.
Ale nazad k téme - šedý dovoz nakladačov podviazanie neponúka a z asi 8? traktorov čo som videl u predajcov ho nemal nikto. Potom som objavil firmu Autogabriela Levice a tam majú aj nakladač s podviazaním a oni ho aj namontujú 8) Chválim 8) , ale cena je od 6t ojro bez montáže :-/
Nikoho nenavádzam ani neodrádzam, len som napísal svoje skúsenosti a už som tu aj postoval zo dva zlomené malotraktory práve od nakladača. :typek:
A ako vždy pripomeniem, že to vzťahujem na svoje podmienky a svoje zaobchádzanie - to predovšetkým. :typek:
Inak škoda, že sem nenakukne Ondráš - aj ten už s nakladačom ležal na boku - a to ho považujem za majstra. :friends:

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#313 Nový příspěvek od lezgy »

sory...co je podviazanie? vystuzenie ramu?
Naposledy upravil(a) lezgy dne ned lis 06, 2022 1:26 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15768
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#314 Nový příspěvek od oco13 »

Dve hrubé železá ktoré ti spoja motor prevodovku a zadný most traktora do jedného celku aby si ho nezlomil. :typek:

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#315 Nový příspěvek od lezgy »

link nemas?

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“