Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#286 Nový příspěvek od hobr »

Je pravda, že když jsem mulčoval na podzim "celoroční trávu", tak jsem musel jet na menší kvalt. Nakonec se to zvládlo v pohodě.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#287 Nový příspěvek od oco13 »

Mal som aj aj, na viac hmoty sú lepšie Y nože porast má aj krajší strih, na nálety a hrubší bordel sú zase lepšie kladivá. Ja som mal mulčovače s horizontalnou hriadelou. Teraz mám kladivá a výmena za nože ma pri šírke záberu 155cm vyjde 102 eur. Takže budem mať zase aj aj. Ten typ čo postoval Hobr sa robí max do šírky 150cm.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#288 Nový příspěvek od mastnacek »

Koukam, ze tady jsou i prodejci. Jak to vypada vyhledove s cenama? Pujdou zase dolu nebo to zacne bejt jak se Zetorama na bazosi 300tis za 40 let starej verk co ho odpanil kdejakej jouda v jzd?

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#289 Nový příspěvek od lezgy »

vieme prezradit co stoji neaky 40/50konovy? ak su vobec k dispozicii?
glupy rozum vravi, ze ak sa to skvele predava aj za drahsie, nizit to asi nebudu :D


Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#291 Nový příspěvek od HONZAD »

Markus1402 píše: pon led 03, 2022 11:00 pm Zdravím chlapi, jdu za vámi s prosbou. Mám kubotu b1402 a uvažuju o mulčovači.. poradíte do čeho by jste šli? Kladiva? nůž? Záběr? Používal bych to kolem pole , nať z brambor rozbít, zelené hnojení atd... Děkuji za rady
Moje zkušenost:
měj jsem Kubotu B7001 a k ní mulčovač typu "sekačka na trávu" o šířce 1 m se dvěma noži na čepech rotujícími v horizontální rovině. Tuším že to byl MAR 100. Stál tenkrát cca 15- 20 tis. Kč. Pro KUBOTKU o výkonu 16 HP to bylo použitelné, ale ve sysoké a husté trávě už to bylo na hraně výkonu. Ale pro takové to "domácí sečení" mohu doporučit.
Později jsem přešel na japonce o výkonu 23 HP a pořídil jsem k němu použitý, ale zachovalý mulčovač i noži typu Y o záběru 125 cm. Nebyl jsem však s prací spokojený - aby výsledek nebyl pro ostudu, bylo třeba jet pomalu a i tak někde tráva zůstala požvýkaná. Byl to ten nejlevnější čínský typ, takže to mohlo být i tím. Proto jsem ho prodal a koupil podobný "sekačka na trávu" o šířce 1,4 m. Jsem zase pokojen. Ono také hodně záleží i na podmínkách jaké kdo má. Mě nevadí, když tráva není úplně rozsekaná. Seču min 2x ročně sad o výměře cca 0,8 ha a proto je pro mě důležitější spíše výkon a rychlost. Koho by to zajímalo víc, tak ať si najde moje videa z mulčování.
Ten mulčovač z odkazu:
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1465024 ... mazani.php
mi příjde dosti "fórový". Jednak se mi nelíbí ty výstuhy na horní hraně - to je nepraktické. Po každém sečení to bude plné bordelu. Celkově se šetřilo na použitém ateriálu - nožíky, rotor... Určitě jsou na trhu z kvalitnější a rozdíl pár tisíc za to nestojí.
Naposledy upravil(a) HONZAD dne sob led 29, 2022 1:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#292 Nový příspěvek od oco13 »

Honza - daj link na tie tvoje videá :friends:

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#293 Nový příspěvek od HONZAD »

První test nového mulčovače:


Test v horším porostu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SfQImGOD3e4&t=1s[/youtube]
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#294 Nový příspěvek od lezgy »

Čaute Kamil holes Opava predajca, nejaká referencia? Dik

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#295 Nový příspěvek od pepa36 »

lezgy píše: ned led 30, 2022 12:37 pm Čaute Kamil holes Opava predajca, nejaká referencia? Dik
Dovoz z Polska, zejed se podívat má na skladě tři traktory,

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#296 Nový příspěvek od lezgy »

Čiže je to on. Zdalo sa mi že hej....u bosa boli

smitis
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 23, 2022 11:23 am
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#297 Nový příspěvek od smitis »

Zdravim Vas pani,

mam pozemok cca 0.7ha na ktorom budem mat 2 kone a nejake policko pre sadenie. Kedze si to vyzaduje udrzbu, pozeram sa uz nejaky cas po malotraktore. O tom je ze to bude japonec niet pochyb. Povodne som chcel nieco mensie do 15 koni, ale po rozhovore s jednym znamym, ktory mal yanmar s celnym nakladacom, ma presvedcil, ze nech si radsej pozriem nieco silnejsie a rovno s nakladacom (hnoj, seno atd), kedze chcem aj mulcovat travu. Akurat mi povedal, ze yanmar urcite, mozno iseki a kubote nech sa vyhnem, ze tie su najhorsie. Tu by som sa rad zastavil a chcel vediet vas nazor obecne na znacky. Inak bol som uz nieco pozerat, velmi sa mi pacil Iseki Sial 15, aj Kubota GB 18. Vdaka za rady.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#298 Nový příspěvek od oco13 »

Obecne na značky sa možno pozerá pokial sa kupuje nový traktor. Ty kupuješ jazdenku a tam to nie je o značke, ale o predošlých majiteloch a predajcovi.
Takže spísať si čo od traktora chceš a obísť predajcov, ktorí ti poradia.
Ak chceš čelný nakladač, tak 20Hp je to najmenšie minimum ešte použitelné. 25Hp je už celkom ok, Na 2 kone by mohol stačiť.
K čeláku si poznač reverznú prevodovku, aby si pri robote necúval pol dňa. Hnoj je ťažký, takže viac ako HP si stráž vlastnú hmotnosť traktora. Ja som mal na 300kg v lopate váhu traktora 1500kg.
Osobne mám 26Hp Shibauru bez čeláka, len na mulčovanie a ku štiepkovaču. Po domadeloch som si chvílku zvykal, ale už sme kamaráti. :D

smitis
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 23, 2022 11:23 am
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#299 Nový příspěvek od smitis »

Vdaka za rady. Chcem sa este spytat, na co presne sluzi reverzna prevodovka?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#300 Nový příspěvek od DanculSK »

Ako rýchlo do predu tak aj do zadu....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“