Japonský rotavator

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Japonský rotavator

#166 Nový příspěvek od thovt »

Ohřej trubkový unašeč na 100°C zvětší se vůle snáz to vyrazíš ven .
Ps: samotnou hřídel kdybyz pochladil bylo by to ještě snažší

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: Japonský rotavator

#167 Nový příspěvek od Mr.Tom »

thovt píše:Ohřej trubkový unašeč na 100°C zvětší se vůle snáz to vyrazíš ven .
Ps: samotnou hřídel kdybyz pochladil bylo by to ještě snažší
Nahřejval jsem PB hořákem a pokoušel jsem to stahovákem stáhnout. Jestli to bylo na 100°C, to jsem neměřil, neb na to nemám teploměr. Nehnulo se to ani o píď, málem rupnul stahovák. Druhá strana šla z opačného konce hřídele bez problému, bez stahováku a jen s lehkým poklepem kladiva. Ta totiž nebyla zarezlá.

Schimi
Příspěvky: 246
Registrován: stř říj 15, 2014 4:04 pm
Bydliště: Náměšť

Re: Japonský rotavator

#168 Nový příspěvek od Schimi »

Odhadem jsou strojky tvého typu staré 40 let a jestli to nikdo nikdy nekuchal a ta rez tam alespoň 20 let pracovala, tak to musí být pakec. Snad už si se někam pohnul. Jsem konečně na PC tak posílám par fotek toho vršku.

ObrázekObrázekObrázek

Je otázka jestli to má smysl to rozebírat, ale zase když už to budeš mít skoro celé rozdělané, stalo by za to to alespoň celé vyčistit a zkontrolovat.
Obrázek
Já pokud to budu chtít rozebrat, až budu mít ten řetěz, tak budu muset oddělat jedno ramínko, abych pohnul tím ozubeným převodem uvnitř. A už na ten šroubech jsem ohnul očkové klíče a nic, teď jsem koupil něco od Tony, tak uvidím.
KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=72524
Domácí třídič DT 1250 - poloprofi betaverze
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 87&t=67355

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: Japonský rotavator

#169 Nový příspěvek od Mr.Tom »

Koukám, že tam nejspíš máš tuk a nikoliv olej. Mně to jelo v oleji.
Aby to fungovalo v oleji, tak by to chtělo např. takové ložisko: Obrázek a nikoliv jen zakrytované plastem především proti prachu např. ZKL. Co v tom máš přesně za těsnící ložisko nevím. Ale když tam máš jen tuk, tak by i to ZKL mělo stačit.
Já teď potřebuji zvětšit díru co je v poloose pro šroub M14, tak cca na průměr 32mm, kam vrazím kulatinu pr. 30 mm a budu mlátit do toho dál. Ale nemám stroj ani nástroj na tu díru. Tak to zkouším někomu zadat, ale je to problém, neb to je příliš dlouhý.

Schimi
Příspěvky: 246
Registrován: stř říj 15, 2014 4:04 pm
Bydliště: Náměšť

Re: Japonský rotavator

#170 Nový příspěvek od Schimi »

Jejda já už ti to přeci psal. Originál tam byl samozřejmě olej a celý systém je na to postavený i ta ložiska. To, že pak při repasi do toho dávají směs oleje a tuku, aby to náhodou neteklo, je věc druhá.

Co ta rozborka už jsi s tím pohnul?
KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=72524
Domácí třídič DT 1250 - poloprofi betaverze
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 87&t=67355

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: Japonský rotavator

#171 Nový příspěvek od Mr.Tom »

Zatím výsledek nevím, v zámečnictví, kam jsem to zadal jsou plně vytížený. Ale pořád nevím jak je to s těsnícím ložiskem, tedy máš jen to s těsněním proti prachu a nebo něco takovýho co jsem sem minule vložil vyobrazené?

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: Japonský rotavator

#172 Nový příspěvek od Mr.Tom »

Schimi píše:
Co ta rozborka už jsi s tím pohnul?
Tak jsem to konečně rozebral. Díru mi udělali v zámečnictví a pak jsem vyrobil stahovák a bylo to. Zjistil jsem, že tahle strana co netekla má tu "prachovku" na fest k tomu ozubenýmu kolu. Asi přilepenou? Prostě na něm drží a nejde vysunout. Takže kdyby to tak bylo i na druhý straně, tak by to neteklo. Jedná se o tohle: Obrázek
Takže bych to i na tý druhý straně něčím zalepil a bude to. Ložiska měnit jenom kvůli tomu, že budou z jedné strany zakrytovaná proti úniku oleje mi připadá hloupost a drahý. Navíc to zakrytování nemusí být zcela funkční, neb to je jen proti prachu. A pak by to ozubený kolo muselo být mazané zvlášť, tedy asi tukem. Akorát nevím jakým lepidlem to spojit, tj. ocel s gumou jako mají gufera. Snad silikonem Mamut? Jdu to teď vyzkoušet na zkušebním vzorku.

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: Japonský rotavator

#173 Nový příspěvek od Mr.Tom »

Takže nakonec jsem použil nápad od Thovta. Těsnění jsem odlil ze silikonu. To původní muselo být protržené, to ale nebylo vidět destrukci, protože je to pod tím plechovým krytem kvůli vniknutí hlíny. K opravě jsem použil k tomu ten vnější kroužek s tím krycím plechem, zbytek (vnitřek) jsem odříznul a vyhodil. Do toho vnějšího kroužku jsem odlil ze silikonu nové těsnění a do vyrobené vychytané formičky. Potom po vytvrdnutí, přilepil k tomu vnitřnímu náboji s ozubenémým kolem a vše namontoval do stroje. Zatím dobrý, olej neteče. Mám za to, že zakrytovaná ložiska nic nevyřeší, neb mazivo stejně proteče kolem vyoseného vnitřního hřídele. Pak jedině naplnit tukem, ale ten prosákne taky ven.

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#174 Nový příspěvek od tractor »

prosim o radu
rotovator yanmar140 hnavy prevodovkou z boku a na druhej strane lozisko - asi nejake dvojlozisko , neviem urcit lebo je totalne rozpadnute , vie niekto poradit co s tym ????
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
sorry za velkost obrazku
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#175 Nový příspěvek od tractor »

tak sa mi to podarilo stiahnut , smerom dnu je nejaky semering ale mozno aj lozisko ktore posobi aj ako semering - usudzujem ze to malo vybranie na gulocky, a smerom von lozisko , zajtra pojdem zistit ci sa da zohnat, potom dam info
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#176 Nový příspěvek od tractor »

tak som to stiahol pomeral a nakreslil , vie niekto co je ta blbost v tom ramiku ?????? a chcem to nahradit tym guferom klasickym aby som ochranil aspon trochu lozisko
Obrázek
Tractor
Rychlejsie to nepojde

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Japonský rotavator

#177 Nový příspěvek od j.kubec »

Nejsem si jistý, ale někde se používá speciální kroužek nasazený na hřídel na kterém je nasazený simering. Je to z důvodů aby se předešlo poškození hřídele. Něco podobného jsem měl na vývodu náhonu u Himíka 2304. Opravu jsem provedl tak že nejprve bylo ložisko zajištěné segerovkama poté přišel simering (vpravo v rámečku) a do něho se vloží něco podobného tomu vlevo a na hřídel jsem to přilíp silikonem a vše zajistil segerovkama. Funkčnost bezproblémová, jen jsem to měl v lepším stavu. Doporučil bych vyrobit kroužek nový, nejlépe kalený.

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#178 Nový příspěvek od tractor »

myslis aby gufero neposkodilo hriadel ??? no je pravda ze tam nieje olejova lazen , ale urobil som to tak , ze dal dom len lozisko s krytkami s pleechu a semering s prachovkou ktory bude to lozisko chranit a medzi lozisko a semering som narval vazelinu tahavu a cele go nalisoval na hriadel a zdruhej strany je krytka , tu spm dsl na silikon a vybavene a uvidime co to vydrzi
Tractor
Rychlejsie to nepojde

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Japonský rotavator

#179 Nový příspěvek od j.kubec »

Ano přesně tak aby gufero nepoškodilo hřídel. Někde se tak i dělají opravy poškozené hřídele. O něco se stočí hřídel v místě poškození nasadí kroužek a je opraveno. Používají to na strojích od nova hlavně japonci asi aby byla snadná oprava či aby stroj déle vydržel, kroužek je kalený.

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Japonský rotavator

#180 Nový příspěvek od tractor »

napad je to dobry ale ked zoberiem v uvahu ze som menil simering na zadnom kole na yanmar 1700 mozno po 30tich rokoch a nic tam nebolo , ziadna znamka poskodenia tak toho by som sa nebal , pri mojom pouziti to musi vydrzat sto rokov - myslim hriadel , gufero sa poskodi urcite skor :-)
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“