Japonský rotavator

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Jozef61
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 31, 2016 3:26 pm
Bydliště: Levice

Re: Japonský rotavator

#196 Nový příspěvek od Jozef61 »

Ahoj patricko315 posielam fotky rotavátora, reťaz je veľmi volná, "preskakuje" na spodnom ozubenom kolese skušal som na napínač dať ložisko tak ako vidno na fotke, ale je to málo. Reťaz skracovať nechcem, aby som neznížil obvod dosadania reťaze a tým počet zaberajúcich zubov, preto by som rád vedel ako je riešené napínanie originál.





Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Japonský rotavator

#197 Nový příspěvek od ladiki »

Mám stejný rotavátor. Neměl jsem ho ještě rozdělaný. Ale podle fotek Ti už stejně nepomůže řetěz šponovat. To spodní kolečko je KO. Řetěz je prý atyp. Takže zbývá výroba nových ozubených kol dle našich norem řetězu :(

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Japonský rotavator

#198 Nový příspěvek od JardaCNC »

Zdravím mám tento stejný rotavátor a tam mám místo ložiska (na plotýnce šponování) ohnutý pružný ocelový pásek cca. 12 mm široký a 4 mm silný a asi 15cm dlouhý , který mi šponuje řetěz. Zatím bez problémů.

cmaro
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 12, 2014 6:56 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Japonský rotavator

#199 Nový příspěvek od cmaro »

Po ocisteni japonskehoo blata mi začal tiect rotavator :'( Obrázek.
Tak som sa pustil do opravy, po zapnuti brusky do dopadlo asi tak, ze som si vybrusil pekny usmev :rohy:
Obrázek

Tak sme to zo susedom nejak vyvarili a dnes to idem skontrolovat ci zase nemam olej pod traktorom.

Uživatelský avatar
novace
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 13, 2016 9:51 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Japonský rotavator

#200 Nový příspěvek od novace »

Úprava rotavátoru na 3 bod
Obrázek

Obrázek

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Japonský rotavator

#201 Nový příspěvek od JardaCNC »

Zdravím mám tento stejný rotavátor a tam mám místo ložiska (na plotýnce šponování) ohnutý pružný ocelový pásek cca. 12 mm široký a 4 mm silný a asi 15cm dlouhý , který mi šponuje řetěz. Zatím bez problémů.

Tady jsou fotky napínáku http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 6&start=15 , je to z jiná značky , ale stejné provedení.

Jozef61
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 31, 2016 3:26 pm
Bydliště: Levice

Re: Japonský rotavator

#202 Nový příspěvek od Jozef61 »

JardaCNC píše:Zdravím mám tento stejný rotavátor a tam mám místo ložiska (na plotýnce šponování) ohnutý pružný ocelový pásek cca. 12 mm široký a 4 mm silný a asi 15cm dlouhý , který mi šponuje řetěz. Zatím bez problémů.

Tady jsou fotky napínáku http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 6&start=15 , je to z jiná značky , ale stejné provedení.
Ahoj, ďakujem za foto, mne tam ten šponovák chýbal, nevedel som čo tam bolo, ako som už písal, tak som skúsil ložisko, no to bolo samozrejme málo. Preto som dal to ložisko na plocháč a tým ho posunul viac (cca 70 mm) dovnútra. Zatiaľ to drží, no ten tvoj, resp. originál je jednoduchší a asi aj lepší, len nemôže byť z hociakého materiálu. No aj tak už začínam na internete hľadať podobnú reťaz a kolá. Reťaz už niečo potiahla a na kolesách chýba po jednom zúbku. Ešte raz vďaka.

cipisek3.2
Příspěvky: 257
Registrován: čtv úno 18, 2010 3:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Japonský rotavator

#203 Nový příspěvek od cipisek3.2 »

Zdravím,koupil jsem rotavátor Kubota RSP160. Má ho někdo? Musel jsem předělat uchycení ,protože za 3011 to šlo na kola.
Nemohu k němu nic najít. Funguje,nic neteče,ale kdyby byla dokumentace tak to bude super.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Japonský rotavator

#204 Nový příspěvek od ladiki »

mám jen japan manuál. Nějaké řezy tam jsou, ale nečekej zázrak.........pošli email přes SZ.

cipisek3.2
Příspěvky: 257
Registrován: čtv úno 18, 2010 3:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Japonský rotavator

#205 Nový příspěvek od cipisek3.2 »

Tak po umytí vapkou zjištěn únik oleje. Tak jsem to rozdělal a na straně bez řetězu ložisko 6206 , gufero AQ7963P ( rozměr 43x65).
Na straně řetězu ložisko 6207 a stejné gufero. Bohužel ložisko bylo ko a gulero vydřelo drážky . Tak to musím stáhnout a dát gufero 42x65.

seky.szekely
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 24, 2020 9:09 am
Bydliště: Veľký Krtíš

Re: Japonský rotavator

#206 Nový příspěvek od seky.szekely »

Ahojte , stalo sa Vám že sa Vám točí naopak japonsky rotavátor ?
Na traktore kardán správnym smerom do práva z pohladu zo zadu.
Rotavator sa točí smerom dopredu ku kolesám . Čo sa s tým dá robiť ? Je to pravdepodobne Mitsubushi .
Foto pridám poobede.
Ďakujem za odpoveď

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Japonský rotavator

#207 Nový příspěvek od fogeljet »

Tak je to spravne rovnako ako kolesa po smere jazdy ak mas opacne namontovane noze staci otocit spravne.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Japonský rotavator

#208 Nový příspěvek od JardaCNC »

Noze otocit nestaci.
Jinak pri jizde do predu traktoru se musi stejne otacet i rotavator. Z pohledu z prava - se kola trak. toci po smeru hod. rucicek a rotavator taky se musi otacet stejnym smerem.
Jen mulcovace a zakladace travniku to maji obracene.
Napis jaky je to traktor (nestaci jen prk. Kubota ale i typ) a jaky mas rotavator. Foto pomuze taky. Taky vyfot i noze rotavatoru.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Japonský rotavator

#209 Nový příspěvek od peyrak »

na kubotě B6000 se tuším kardan točil opačně, tak je to asi rotavátor pro takový traktor

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Japonský rotavator

#210 Nový příspěvek od ladiki »

kolega sezy.szekely má na oběd asi rybu :)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“