iseki ta215,ta210

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
PeterSSS
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 11, 2024 12:46 pm
Bydliště: Puchov

iseki ta215,ta210

#1 Nový příspěvek od PeterSSS »

Zdravím všedkých,po dlhom hladaní na nete som sa stal majitelom Iseki TA215
Obrázek
Moja otázka,nalepky na traktoriku su TA 215 ale na traktoriku je TA210, som myslel že TA210 má výfuk hore, tak čo vlastne mám,v podstate mi je to jedno,len koli nejakému návodu ked budem hladat
Obrázek
Viete my niekto poradit kolko oleja ide do motora,prednej nápravy...
A ešte jedna hlavná otazka,chcel by som zmenit pneumatiky,za nejaké nie šípové naj za travnikové ale tam je asi problém zohnat disky,viete mi poradit tý ktorý sa tomu rozumeju že aký je alternativný rozmer pre
Predné pneumatiky 6-14
Zadné pneumatiky 9,5-22
za ktoré by som ich moho zamenit? Tu na fore som sa dočítal ze nap. 11,2-24 můžeš nahradit těmi 280/85 R24.
alebo ako to vyriesit,či dat prerobit disky,či to vobec nieto robí!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: iseki ta215,ta210

#2 Nový příspěvek od oco13 »

V prvom rade si treba dohladať obvod pneumatík aby sa ti nehadalo 4x4. Disky robia aj na mieru, aj možeš dať vyzuť to čo máš teraz. Naposledy čo som videl trávnikové sady na japonca na bazoši tak boli cca 1000 eur. Naplne máš z vnutornej strany kapoty tabulku aj druh olejov. Kedže máš nakladač tak pri predných gumách daj pozor aby mali viac platien, kvoli nosnosti. ja mám 8 platnové.

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: iseki ta215,ta210

#3 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Ahoj mám TA230 a taky nevím co mám :) Na traktoru - blatníku mám napsáno TA230 na tom bloku co máš vyfoceno ty TA210 mám TA250 . Na výrobním štítku mám TA230 . Mám , ale taky výfuk v kapotáži a hydrauliku ovládanou elektronicky což by měla mít až TA235 . Jinak ty řady byli po sobě 0,5,7. Od nejstrší po nejnovější . Oleje počítej do 5litrů já měl asi 4,5l . Jak píše OCO na blatníku je tabulka s množstvím - pokud jí někdo nepřelakoval ..........

PeterSSS
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 11, 2024 12:46 pm
Bydliště: Puchov

Re: iseki ta215,ta210

#4 Nový příspěvek od PeterSSS »

oco13 píše: pon bře 11, 2024 4:45 pm V prvom rade si treba dohladať obvod pneumatík aby sa ti nehadalo 4x4. Disky robia aj na mieru, aj možeš dať vyzuť to čo máš teraz. Naposledy čo som videl trávnikové sady na japonca na bazoši tak boli cca 1000 eur. Naplne máš z vnutornej strany kapoty tabulku aj druh olejov. Kedže máš nakladač tak pri predných gumách daj pozor aby mali viac platien, kvoli nosnosti. ja mám 8 platnové.
Hľadám nejakú stránku na porovnanie toho obvodu,alebo aké by tam mohli ísť ale nič nemôžem nájsť, nevie nikto poradiť s tými pneumatikami aké by som tam mohol dať?

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: iseki ta215,ta210

#5 Nový příspěvek od andre.marek »

Obvody pneu by měli uvádět výrobci. Již se to tady řešilo, myslím že v obecném vlákně k Iseki, lze to dohledat.
U BKT prý ty obvody odpovídají.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: iseki ta215,ta210

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Odkaz tiež nemám ale v cz je predajca čo uvádza polomer pri zaťažení a ten som odmeral na mojom traktore. 8 - 16 Brigestone som nahradil 7,5 - 16 BKT ale 8 platnovými

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: iseki ta215,ta210

#7 Nový příspěvek od ladiki »

Peter, všechno jde....je to jen o penězích

jsou 2 cesty. Buď se do toho vložíš sám (pokud máš nějaké možnosti) nebo necháš vyrobit.
Pokud se do toho chceš pustit sám, začni zadním kolem. 9,2x22 jde nahradit např. 13,6x16 nebo 38x14.00-20 při zachování průměrů a přední kola, řekněme, lehčeji, dopasuješ. Taky můžeš posadit traktor níž=snížit světlou výšku a dáš menší kola na celý traktor. Musíš ovšem stále dodržet poměr mezi přední a zadní nápravou. Musíš tedy sehnat vhodné disky. Např. pro 13,6x16 to jsou W12x16, dopasovat středy, doměřit ET apd.
Přední kola jsou jednodušší. Tam se dají použít disky z osobáků, SUV apd a použít třeba zimní pneumatiku pro lepší záběr.
Kdyžtak mrkni do vlákna Kubota GB200, tam jsem měl 2 sady...

NEbo objednat u

https://www.farmprofi.com/
https://www.pneu-semcice.cz/disky

ad 3) Někdy jdou sady kol sehnat na ebay. Nevím, jak Iseki, ale např. u Kuboty byly rozdílné poměry pro 4x4 pro evropské a japonské verze. Tak je potřeba si to zkontrolovat.
ad 4) možná by mohly pasovat sady, které nabízí prodejce k jiným značkám traktoru jako Captain, Solis, TYm apd....chce to projít, no...

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14737
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: iseki ta215,ta210

#8 Nový příspěvek od DanculSK »

PeterSSS píše: stř bře 13, 2024 10:23 am
oco13 píše: pon bře 11, 2024 4:45 pm V prvom rade si treba dohladať obvod pneumatík aby sa ti nehadalo 4x4. Disky robia aj na mieru, aj možeš dať vyzuť to čo máš teraz. Naposledy čo som videl trávnikové sady na japonca na bazoši tak boli cca 1000 eur. Naplne máš z vnutornej strany kapoty tabulku aj druh olejov. Kedže máš nakladač tak pri predných gumách daj pozor aby mali viac platien, kvoli nosnosti. ja mám 8 platnové.
Hľadám nejakú stránku na porovnanie toho obvodu,alebo aké by tam mohli ísť ale nič nemôžem nájsť, nevie nikto poradiť s tými pneumatikami aké by som tam mohol dať?
tu si stiahmi katalog
a tam mas vsetky zakladne potrebne rozmery pneumatik podla velkostí....

https://www.mitas-tires.com/cs-cz/techn ... ke-stazeni
od strany 191
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Pavel
Příspěvky: 8283
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: iseki ta215,ta210

#9 Nový příspěvek od Pavel »

Repari v Semčicích ti udělají kola na zakázku a šéf ti klidně pořadí i po telefonu

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“