Solis 20|22 s čelním nakladačem

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
ondra151
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 09, 2023 9:05 am
Bydliště: Skuteč

Solis 20|22 s čelním nakladačem

#1 Nový příspěvek od ondra151 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti se Solisem 20 nebo 22 s čelním nakladačem? Malotraktor bych rád na SPZ, proto Solis.
Jinak ISEKI nebo Yanmar by byla v hledáčku :-)

Uvažuju o něm, ale rád bych slyšel nějaké postřehy z praxe. Převážel bych hlínu, štěrk, drobnosti okolo baráčku. Kolik to uzvedne ve lžici hmotnost, nevíte? Měli jste nějaké větší závady?

Děkuji, Ondra

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: Solis 20|22 s čelním nakladačem

#2 Nový příspěvek od lukasn »

kamarad má 25 s čelním nakladačem. nevím že by si sttěžoval že by se to nejak sralo. je to technický antitalent takže si sam toho moc neudělá. jediné na co jsme zatím přisli že jsou krátké šavle a třeba můj rotavátor od iseki ma straně blízko a nejde tam žádný kardan.

otto205
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 08, 2023 12:21 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Solis 20|22 s čelním nakladačem

#3 Nový příspěvek od otto205 »

Ahoj, mám téměř roční zkušenost se solis 26 s orig. čelním nakladačem. Solis používá polský nakladač Metal-Fach T812. Zvedne 300 kg. Je třeba počítat i s hmotností použitého nářadí. Paletizační vidle váží 60 kg, multi-lžíce s přidržovačem 80 kg.
Na rovném zpevněném povrchu lze využívat s max. zatížením.
Na rozježděném, nezpevněném povrchu musíte být hodně opatrný. Nabrat plnou lžíci, zvednout tak do výšky 0,5 m, převézt na místo vykládky a vysypat. Takto můžete s plnou lžící po pozemku i kličkovat. Jakmile ale zvednete plnou lžíci do výšky nad 1,5 m smíte jet jen rovně vpřed, nebo vzad. Při pokusu o zatáčení se traktor nepříjemně naklání a hrozí, že si lehne na bok.
Je třeba s tím počítat, a uvědomit si že to není buldozer, traktorbagr ani specializovaný nakladač !

ondra151
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 09, 2023 9:05 am
Bydliště: Skuteč

Re: Solis 20|22 s čelním nakladačem

#4 Nový příspěvek od ondra151 »

Diky za postřehy. Nakonec jsem ustoupil ze svého požadavku na SPZ a vybral jiný traktor s čelňákem.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“