Mitsubishi MT165

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Adrian8
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 18, 2023 11:19 pm
Bydliště: Sekule

Mitsubishi MT165

#1 Nový příspěvek od Adrian8 »

Ahojte, som čerstvým majiteľom tejto miciny Obrázek, na svoj vek je celkom zachovalá a má za sebou nejakých 660 Mth.
je to môj prvý traktor, takže si na seba pomaly zvykáme :D Máme už za sebou nejaké oranie ( hneď sa mi podarilo ohnúť pluh :smich: Obrázek ) a skúšal som aj rotavátor. Na micine všetko funguje ako má od motora, až po uzávierku.
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Dnes som si všimol, že zo spodku slzý olej na mieste, kde sa hriadeľ napája na prevodovku. Je potreba iba vymeniť ložisko? Viete mi povedať, koľko litrov oleja je v prevodovke? Nikde som sa k tomu zatiaľ nedopátral. Ďakujem
Obrázek Obrázek

vfisch2202
Příspěvky: 438
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT165

#2 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pekný traktorík. Vizuálne vyzerá veľmi dobre. Kde si ho kupoval ? NB ? Tie Mth si ako zistil ? Pluh si urob poriadny. Ten ohnutý nevyzerá príliš masívne.
Únik oleja sa rieši výmenou tesnenia nie ložiskom. Najskôr skontroluj na mierke hladiny oleja.
Tak nech maká japončík !!!

Uživatelský avatar
Adrian8
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 18, 2023 11:19 pm
Bydliště: Sekule

Re: Mitsubishi MT165

#3 Nový příspěvek od Adrian8 »

Ďakujem :) kupoval som ho pri maďarských hraniciach od jedného pána, sem tam má nejaký traktor na predaj. Mth sú na budíkoch, či sú pravé, nikto netuší.
Pluh som zohnal po ceste, ako som bol pre traktor, bol to len taký doma robený na jemnú zem by som povedal :smich: dal som mu trochu zabrať ale svoju robotu si odrobil, kým sa bude orať na jeseň, niečo kúpim.
Už som sa rozprával s nejakými ľuďmi, čo sa tomu venujú, dám to spraviť a keď to bude rozhádzané, nech sa spravia už aj veci okolo, ktoré bude treba, nech nemám dvojitú robotu.

Chcel by som si ešte vyrobiť ťažné na vozík, nemám možnosť ho prichytiť priamo traktor, keďže mi tam zavadzia vývod na kardán. Uvažoval som, že to napasovať na uchytenie tretieho bodu. Červenú časť dať dole a chytiť to na tie 2 bolce, spustiť to odtiaľ dole a vyviesť dozadu. V akej výške má byť ťažné, aby bol vozík rovno? Udrží mi to uchytenie takú váhu? Ťažné do trojbodu nechcem kvôli možnému preváženiu vozíka, keďže hydraulika netlačí nadol. (fotka trochu skresluje, ak treba, odfotím to nejak inak)
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4422
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT165

#4 Nový příspěvek od Peter768 »

Výšku Ti nikto nepovie. Záleží aký máš tvar ťažného a aký vozík. Podla toho si to musíš urobiť to ťažné na traktor.

Uživatelský avatar
Adrian8
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 18, 2023 11:19 pm
Bydliště: Sekule

Re: Mitsubishi MT165

#5 Nový příspěvek od Adrian8 »

Potom mi napadlo, že sa to robí podľa môjho vozíku :D dnes som sa s tým trochu bavil, čakám ešte na ťažnú guľu, takže najskôr sa tomu budem venovať až v pondelok.
Tu je zatiaľ nejaký prvý nástrel.
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4422
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT165

#6 Nový příspěvek od Peter768 »

Daj si pozor na to, aby si nemal kolíziu ramien hydrauliky s ojom vozíka pri zatáčaní.

Uživatelský avatar
Adrian8
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 18, 2023 11:19 pm
Bydliště: Sekule

Re: Mitsubishi MT165

#7 Nový příspěvek od Adrian8 »

Keď ich zdvihnem úplne hore, malo by to byť v poriadku. V pondelok sem hodím nejakú fotodokumentáciu, ako som pokročil.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Mitsubishi MT165

#8 Nový příspěvek od mufik »

K montáži závěsu by měly být ze spodní strany převodovky závity, aspoň na MTE 2000 jsou. To
řešení závěsu shora není moc dobré, taky jsem to tak chvilku měl.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Adrian8
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 18, 2023 11:19 pm
Bydliště: Sekule

Re: Mitsubishi MT165

#9 Nový příspěvek od Adrian8 »

Pozeral som sa nato a vedľa vývodu na kardán mám možnosť nakrútiť šrób z oboch strán. No príde mi to dosť málo, keď celú váhu budú držať len 2 šróbky.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“