Kubota hydraulika

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Duk3DX
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 02, 2022 9:00 am
Bydliště: Dolní Morava

Kubota hydraulika

#1 Nový příspěvek od Duk3DX »

Zdravím koupil jsem Kubotu B6200 a nemá vývod na hydrauliku vlečky. Jsem v tomto nováček tak jsem se chtěl zeptat jak na to. Stačí na tlakovou trubku přímo od čerpadla do série zapojit rozvaděč ? Nebo musím mít vratku z rozvaděče zpátky do nádrže a nesmím jí vracet zpět do tlakové ? Případně nespadnou mi zadní ramena když začnu sklápět vlek ? Tím že jim seberu olej ? Další věc je , že nechci kazit vzhled traktoru tak zvažuji elektricky ovládaný hydr. rozvaděč. Lze ovládat pouze kolébkovým vypínačem na přímo nebo je nutnost dát vše raději přes relé ?
Děkuji :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota hydraulika

#2 Nový příspěvek od oco13 »


pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota hydraulika

#3 Nový příspěvek od pietrobs »

Zdravim tu na forum...ak by ste niekto vedel poradit ohladne hydrauliky na kubote...mam dorobeny rozvadzac na ovladanie stiepacky cez rychlospojky z okruhu traktoru...ale mam taky problem ze ked drzim paku na 2 sekcnom rozvadzaci zatlacenu tak mi nefunguje zdvih zadnych ramien..az nasledne sa zodvihnu po pusteni paky rozvadzacu.Vedel by niekto poradit v com moze byt problem?.Zapojenie rozvadzaca je nasledovne u mna...P...privod od cerpadla traktoru,T prepad do nadrze traktoru cez HPOC a N je spiatocka do okruhu.Malo by to byt zapojene teda dobre.Ale aj napriek tomu tie ramena nejdu dvihat .Dakujem za kazdu radu.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota hydraulika

#4 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj.
Funguje Ti to dobre. Prečo? Pretože ak zatiahneš páku na prídavnom rozvádzači tak tlakový olej ide do pripojeného valca náradia -plní sa, a v tej chvíli je vývod N bez tlaku.
Teda po uvolnení páky prídavného rozvádzača olej pokračuje cez N dalej do traktoroveho okruhu hydrauliky a idú ramená hore.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota hydraulika

#5 Nový příspěvek od pietrobs »

Ahoj Peto...takze je to ok?..ja som myslel ze mam nieco spatne zapojene..ale trosku to vadi ked stiepam klat a potrebujem zaroven pridvihnut ramena...pofotim a pridam aj svoj vytvor...az sa cudujem ako to zvlada japonec ..stiepam 100cm polena ..hrubky aj 60cm..tvrde drevo buk,dub,hrab a aj ceresnu som uz...kazdopadne..mam na tom osadeny dost objemny hydraulicky valec a trochu mi vadi ten pomaly pohyb piestu...ale to zrejme nezmenim..este som uvazoval nad zmenou rozvadzacu ..mam tam 40L/min....zeby som vymenil aspon na 80L/min..ale ci to bude mat nejaky efekt neviem...vlastne ani neviem aky prietok maju tito japonci...

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kubota hydraulika

#6 Nový příspěvek od DanculSK »

Silnejšie čerpadlo....
Z väčšou litražou
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota hydraulika

#7 Nový příspěvek od pietrobs »

Dancul...praveze ja chcem pouzivat cerpadlo kuboty..nechcem tam davat externe cerpadlo...takze len ozeliet ten prietok ..

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota hydraulika

#8 Nový příspěvek od Peter768 »

No keď dáš väčší rozvádzač tak to asi nepomôže. To závisí od prietoku čerpadla.
Ak by si mal veľké čerpadlo a malý rozvádzač, tak by to robilo problémy.
Na mojom Mitsubishi mi niekto radil kef som sa pýtal na prietok čerpadla a nebolo to nad 40litrov určite. Už na pohľad mam to čerpadielko maličke. No a trubka z cerpadla mala tuším 12mm, tak zmetaj tú tvoju...
Ten bulharský 40l rozvádzač ma veľké šróbenia ...P=1/2" takže u mňa je rozvádzač predimenzovaný. Nebrzdí prietok oleja.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota hydraulika

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som to riešil niekde vo svojom vlákne a dopracoval som sa k hodnote 20 - 30L podla výkonu. Inak to isté robí aj nne a dokonca aj originalna hydraulika na traktore, Teda ak dvíham ramená nejde nivelizacia a opačne. Teraz práve dopasovávam čelák čo som kúpil a ten má original japonský rozvádzač. Je na ňom páka kde si volíš natvrdo medzi čelákom a zadnými ramenami. Ide jedno alebo druhé naraz nie. Ako to majú Zetory netuším. ale aj na domadeli mi vždy išla len jedna funkcia, vlastne preto som potom dával dve čerpadlá , lebo ak som dvihal ramená , nešlo mi riadenie. :typek:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota hydraulika

#10 Nový příspěvek od pietrobs »

Peto aky mas traktor?...kolko k?...Oco...takze podla teba ten prietok nebude vacsi ako 30l ?.Tvoja Shiba by mohla mat dost vacsi prietok nie?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota hydraulika

#11 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja mam malý14 koňový... Tu je link...nájddeš tam aj elektrický rozvádzač ... http://nasetraktory.sk/forum/viewtopic. ... f712f19582

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota hydraulika

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Je to už dávnejšie tak fakt neviem kde to hladať, špekuloval som nad hydro mulčovačom. Vtedy mi viacerí napísali že približne kolko koní tolko litrov na čerpadle. takže ja počítam s mojimi 26 starými koníkmi mám tak 20 - 25l prietok. Rozvádzače sú z výroby nastavované na 160barov a keď dojde piest na doraz tak ho nezadusí ale počuť to na motore, takže z toho usudzujem že tých 160barov dá.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota hydraulika

#13 Nový příspěvek od pietrobs »

Peto ja mam 20k a bol som premerat tie trubky na cerpadle...tak vypada ze privod do cerpadla od prevodovky je hrubky 22mm pomerne hruba...ale vyvod je presne ako na tvojom 12mm trubka..no to moje cerpadlo je zrejme tandemove...akoby dva za sebou keby boli osadene...tak mi to aspon pride ..oco to je len pretlakovy ventil co pocujes ze ti zacne dusit motor ked ide piest na doraz...ale tie bary asi nemaju nic s prietokom..ja mam aj mini bager maly a tam napriklad viem tie parametre...tam sa to dalo vyhladat podla vin na bagri...a napriklad ten bager ma prietok 2x11l...co je pomerne malo...ale tlak na baroch je 170...a ked s nim pracujem tak tie piesty reaguju rychlo...nebadat tam nejake pomale rychlosti...

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota hydraulika

#14 Nový příspěvek od Peter768 »

Nespomýnam si akú máš kubotu. ...GB20? Nie je jedno cerpadlo na posilňovač riadenia? Alebo powersift či také volačo?
Ak máš len 12ku trubku tak to čerpadlo má malý prietok. Väčší rozvádzač Ti nepomôže. S tým nespravíš nič.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota hydraulika

#15 Nový příspěvek od pietrobs »

GB200 ale mam glideshift radenie...cize ono musi este aj to hnat...no ono je to tak inak urobene...s predneho cerpadla mi ide jedna trubka do posilnovacu...a zo zadneho mi ide dalsia trubka ktora pokracuje smerom dozadu...preto si myslim ze mam akoby nejake tandemove cerpadlo..su tam aj 2 take ,,hrce" co si myslim ze su cerpadla...preto som myslel ci by sa nedalo zvysit prietok nejak...

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“