JaraXova Kubota ASTE A-17

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

JaraXova Kubota ASTE A-17

#1 Nový příspěvek od JaraX »

Ahoj všichni,
o víkendu jsem si pořidil svůj první traktor, po dlouhém vybírání a hledání a lovení (jinak bych to ted nenazval, jakýkoliv dobrý traktor se vždy prodal do pár minut), rekord byl 10 minut od zveřejnění nabídky, objel jsem několik prodejců a další hromadu jich obvolal. Nakonec se u prodejce ze Strážnice objevila ASTE A-17 za 170tkč, v krásném originálním stavu, původní pneu, disky nelakované, rám nelakovaný, jen motor a podvozek prodejce obešel šedým sprayem. Na budíkách je něco kolem 650 mth, má nové oleje, obě měrky mají olej uplně čistý, medový, a novou baterku, chytá na drc.
a ted mam asi 1000 dotazů jelikož o tom prd vím.
https://photos.app.goo.gl/CpYymsUZUN4L71m28

1) máte svoje kuboty pojištěné? prodejce mi doporučil to pojistit jako pracovní stroj, za cca 150Kč, pak mi prý nikdo nic nemůže, hlavně at to není pojištěné jako traktor, info má prý přímo od PČR
2) kde sehnat manual na Aste?
3) mám podezření že je chycená nebo špatně seřízená spojka, když vyšlápnu spojku a pouštím ji jako v autě, traktor vyrazí po zadních, když se soustředím, tak se rozjede normálně, když na ni stojím, někdy jdou malinko slyšet zuby, jako by nebyla uplně vyšláplá. ale většinu času to nedělá, každopádně i tak pokud stojím na spojce na doraz a zařadím, tak se traktor 2-3 cm pohne na stranu na kterou řadím. Nerad bych něco zanedbal.
4) k čemu je dobrá aretace spojky?
5) nemáte někdo kod barvy na ASTE? nebo jsou všechny Kubotí oranžové stejné?
6) ten zadní ROPS resp stříška se šroubuje přímo do zadních blatníků? čekal jsem pod krytama nějaké nosníky a nic.
7) doporučujete na ASTE 17 čelní nakladač na bežné práce kolem domu a dílny, nebo je to blbost? tady každý tvrdí něco jiného
8) k čemu je konektor vzadu kousek od PTO?
9) je někde návod jak dodělat zadní hydrauliku pro sklápění vozíku, nebo si to musím vymyslet sám? myslím ti jak dlouhé hadice s jakýma šroubama, prodejce mi ukazal zezadu traktoru nějaké šrouby kam napojím hydrauliku.
10) jak děláte brambory? když je ohrnujete, jak nastavíte traktor na šířku řádku? asi jedné možné nastavení je otočení kol?
11) můžu si dát kouli na předek? chci s tím tlačit nepojízdný auta
díky všem :)

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: JaraXova Kubota ASTE A-17

#2 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj Jaro. Vítám Tě mezi majitele Japonců. Zkus trošku prolézt místní fórum a na spoustu otázek najdeš odpověďi proto,že se to řešilo milionkrát..... třeba kde seženeš manuál ke stroji..... myslím,že po českém netu běhají aspoň úplně základní manuály od kpmalotraktory. Jiný český manuál neseženeš, protože se sem ty traktory nikdy jako nové nedováželi. S anglickou verzí to je myslím stejné. Takže když budeš šikovný dostaneš se pouze k japonské.
Pojistit asijata můžeš,ale reálně Ti je to k ničemu. Ten stroj nemá na silnici co dělat. Není homologován pro EU. Prodejce si vymyslí a slíbí cokoliv a když by to byl pořádný prodejce tak Ti pomůže se vším na co se tu ptáš.

Podrobný návod jak dodělat hydrauliku....jak dlouhé hadice a pod. tu taky nenajdeš. Ale kluci to mají hezky popsané tady:
viewtopic.php?f=72&t=96359
Všichni japonci to mají víceméně podobně 8)
Kubotu Aste už jsem tu taky s čelákem viděl, takže zkus projít fórum a určitě najdeš spoustu odpovědí.
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 02, 2012 8:48 pm
Bydliště: Lučenec

Re: JaraXova Kubota ASTE A-17

#3 Nový příspěvek od mirec »

Zdar Jaro, nedávno som si kúpil Aste A-19, čo je takmer zhodný traktor s tým tvojim.
Akurát som si na ňom robil servis, výmena filtrov, naplní, klinovy remeň, premazanie... Tiez sa povodne oleje na mierke zdali byť v pohode, no po vybrati hydraulickeho a palivoveho filtra to bol humus. Ak si nie si 100% istý že ich predávajúci menil, určite to urob.
Manual na Astecko, ak nechceš ten japonský, sa dá kúpiť na nete. Nemecky, anglicky alebo tuším francúzsky za 60€.
ROPS sa nemontuje na blatniky, ale na rám, ktorý je upevneny vzadu na prevodovku

Obrázek

Konektor naľavo od PTO slúži na pripojenie rotavatora, ak máš na ňom samozrejme hlbkove cidlo. Traktor si potom udržiava nastavenu hĺbku rotovania.

Obrázek
Kubota Aste A-19
Kubota B6000 4WD

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: JaraXova Kubota ASTE A-17

#4 Nový příspěvek od JaraX »

díky za info, pomalu se do toho dostávám.


neřešil někdo silniční/travní kola na Aste? něco takového by se mi libilo, předpokladam že kubota kola budou stát nesmysl, nevím jaká je rozteč, musím na to mrknout, jeslti by tam nešli napasovat nějaká kola z auta třeba. chci trochu pošetřit zahradu.
https://www.youtube.com/watch?v=FLGKYTrH6qQ&t=99s

BugiJČ
Příspěvky: 15
Registrován: ned lis 08, 2020 12:28 pm
Bydliště: Tábor

Re: JaraXova Kubota ASTE A-17

#5 Nový příspěvek od BugiJČ »

Ahoj,
jaký bude rozdíl v tom zda to pojistím jako traktor nebo pracovní stroj (tedy mimo ceny)?

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“