Kioti CX 2510

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#16 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Super, díky za info. Jde jen o hobby využití, je mi jasné, že na profi práci to není. Ještě to půjdu omrknout do kšeftu, oba jsou skladem v Brně, i když nevím, co vykoukám. Zdá se, že ten scheppach má o něco větší plnicí průtok, tak půjdu asi do něj.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CX 2510

#17 Nový příspěvek od oco13 »

Ten Scheppach mám doma. Kupoval som ho kvoli plazme a zatial nebolo nič kde by nestačil.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#18 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

díky, máš ten stejný model? tedy hc 53 dc? pokud tedy stíhá, tak je to fajn :-) je tedy o kousek větší než ten Güde, ale parametrově mi příjde lepší

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kioti CX 2510

#19 Nový příspěvek od pietrobs »

Tiez mam ten schepach hc53 a.pouzivam ho aj na striekanie farby,pieskovanie ..a stiha v pohode.Je to dvojvalec a tlaci az do 8at.Mam ho uz 4 roky a menim len olej.Je to makac...a maju aj 100l ..ten by bol idealny kvoli zasobe vzduchu aj na tazsie prace..

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CX 2510

#20 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz som bol pozrieť to označenie a ja mám 52 dc , to bude ešte asi starší model. :zapomel:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kioti CX 2510

#21 Nový příspěvek od pietrobs »

Oco presny nazov je schepach HC53dc..ta 52 bola starsia ano..myslim ze aj ten zasobnik na vzduch je taky utlejsi na tomto 53 ako na 52..tam je taky kratky a vacsi priemer valca..Inak to bude to iste.Brat ma napriklad 100l volpertech ..tiez dvojvalec..a ten uz ma hnany remenicou..je o poznanie tichsi a tiez ho uz ma 4r..a to ho pouziva denno denne v stolarskej dielni.Konkretne model wolpertech wt335/10/100...ale maju aj model wt335/10/50..to je 50l nadrz...velmi tichy a dobry kompresor.a aj cenove .Je tam pouzity klasicky elektromotor..ktory podla mna vydrzi o dost viacej ako ten co mame my na shcepachoch..

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti CX 2510

#22 Nový příspěvek od Metracek »

Nebál bych se toho Schepachu, mám HC51 čili jednopíst a na foukání a dofukování mi kolem traktoru a ve stodole bohatě stačí. Na nářadí to úplně není, ten jednopíst udrží tlak při stálé zátěži 4-5 bar. Já s ním dost cestuju po zahradě, tak jsem kvůli váze a rozměrům nebral dvoupíst.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#23 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

zvažoval jsem ještě i hc51si - bezolejový jednoválec s 8 bary by taky byl fajn, už jen z pohledu hluku a určitě i váhy. já si říkám, že když už do kompresoru půjdu, tak mimo ten ofuk a dofoukání pneu bych na to připíchl sponkovačku, kde je provozní tlak cca kolem 6-7 barů, takže by se větší tlak/rezerva asi hodil (stloukám rámky do včel, tak by mi to mohlo pomoci). možná by se občas dalo něco nastříkat, opískovat, ale to spíš asi jen okrajově. nevím, jestli ty bezolejné nejsou víc náročné na čistotu vzduchu (tak je tam ale filtr že…). zítra se na to jdu mrknout do obchodu a uvidím. mrknu i na ten hc 51.
v každém případě díky za postřehy!

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#24 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak jsem vzal nakonec ten HC53 dc a jsem zatím spokojený. Ten ofuk je luxusní, traktor pěkně očistí a nemusí se s tím člověk tak otravovat. Zkoušel jsem už i sponkovačku a taky super, jen škoda, že jsem si to nekoupil dřív, dost jsem toho už zbouchal ručně. Výdrž to má díky velkému zásobníku slušnou, dofoukává se jen chvilkama.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#25 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

No a taky nastal čas se podělit o pár zkušeností s traktorem.
V tuto chvíli mám nakrouceno něco málo přes 20 hodin, většinou tedy s tím příkopovým mulčovačem, který je tam teď připojený permanentně. Vzhledem k tomu, že je teď dost práce kolem včel a medu, tak jsem 2 týdny “zahálel”, nicméně napršelo a tráva roste, takže o víkendu budu opět kosit, rsp. mulčovat, nějaká hodinka opět přibude.
S traktorem jsem jinak velice spokojený. Zatím stačí lít naftu, spotřebu jsem odhadl tak do 2 litrů na hodinu při tom mulčování, moc jsem se na to nezaměřoval, zkusím časem upřesnit. Víc to ale nebude, řekl bych spíš míň. Doplňoval jsem pouze hydraulický olej, měrka byla suchá, nějaký olej šel asi do těch hadic mulčovače, kde byl pravděpodobně spíš jen vzduch. Traktor jede i celkem rychle. Při jízdě s tím mulčovačem je znát nezatížený předek, občas se na nerovnosti přední náprava odlehčí a pak to -mám pocit - hůře drží stopu, děje se tak i na nerovnostech v terénu. Řeším teď s bráchou dotížení, tak snad něco vymyslíme.
Rám jsem zatím na traktoru ponechal a zvykl jsem si ho nechat sklopený. V pohodě se s tím dá žít. Občas se pod stromy bojím o ty světla, ale zatím vždy ok. Vadí to trochu při dolívání nafty, kdy rám komplikuje přístup k hrdlu nádrže. Minule jsem teda dost přelil, při plnění jsem koukal na budík s ukazatelem. Bude mít nějaké opoždění, rafika lezla nahoru pomalu, tak jsem v klidu lil a lil a pak se nestačil divit….
Co je malým, nepodstatným, nedostatkem je intenzita osvětlení kontrolek, i za mírného slunka nejsou skoro vůbec vidět, tak se mi podařilo jednou chvíli pracovat se zataženou ruční brzdou. Snad se nic nepodělalo. No moje nepozornost….
Jak už jsem zmínil, v plánu je dodělání toho závaží na předek, dále pak nějaká pixla na nářadí, kterou už stačí jen upevnit a dodělání přídavného světla nad spz vzadu. To jsem si říkal že přípojím na káblík k majáku, který nevozím, případně ho píchnu do zásuvky a přidám vypínač.

Ať to tedy shrnu…. zatím maximální spokojenost 👍👍👍
Občas tedy použijeme i ten původní iseki tu 140, to když je potřeba rychle něco dovézt a nechce se mi odpojovat ten mulčovač…. je s tím trochu “jebačka”.

Co je nyní taky aktuální, je možné pořízení sekačky. Když vidím, že nová bubnovka s motorem výjde na stejný peníz, tak bych raději šel do přípojné za traktor. K Varině už asi sekačku nedokoupíme, mají teď už jen ke čtyřtaktu, což není náš případ. Musím to ještě zvážit, přeci jen s tím traktorem se člověk nedostane všude, ta samochodná je taková mrštnější, protáhne se všude. Nechce se mi ale už další motor, který by jel jen párkrát v roce, pořizovat.
Uvažuji o této, líbí se mi, že se dá trochu složit:
https://www.skhsebranice.cz/sekacka-bub ... -geograss/

Zkusím někdy pořídit kousek videa a nějak to sem napasovat.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#26 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tady nějaké foto, už teda starší:
Zrotavátorované pole před sázením brambor...
Připravený mulčovač....
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#27 Nový příspěvek od amatér »

Rotavátor mne láká také, ale trochu se obávám toho, že si namnožím plevel. Máme tady cosi plazivého, žena tomu říká žabinec a to je potvora životaschopná jako nic jiného.
Když jej tankuješ, tak rafika má několik vteřin tlumení, aby nelítala za jízdy podle toho, jak se šplouchá v nádrži a pamatuj, že plovák je při plné nádrži těsně pod hrdlem, tak ať jej nepoškodíš tankovací pistolí.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#28 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Díky za upozornění, naštěstí pistoli nepoužívám, “tankuju” z kanystru, občas teda s trychtýřem, tak na to musím dát bacha.

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kioti CX 2510

#29 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Gratuluji, krásná mašina.
Tak ať dobře slouží
Také řeším zatížení předku, já na Solisu 26 9+9
Kolem 400 kg v tříbodovém závěsu se na nerovných cestách pohupuje předek.
Mám od kámoše protizaváží z výtahu, spekuluji jak ho tam přidělám.
Ať se daří :-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#30 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Ahoj, já už mám závaží pořešené, brácha v práci “znárodnil” nějaké zbytkové kovy, vyšlo to cca na 4x20 kg, což už je poznat. S tím mulčovačem se to výrazně projevilo, kontakt přední nápravy s povrchem je jistější. Taky při přesunu vyšší rychlostí je to příjemnější. Uchycení jsem vyřešil umístěním místo předního závěsu, který bych stejně asi nepoužil. Pak sem hodím foto.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“