Kioti CX 2510

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Kioti CX 2510

#1 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak včera se podařilo a nový pracant je doma :-)
Pomalu se seznamujeme a musím říct, že zatím spokojenost. Má nakrouceno k dnešku asi 3,5 hodiny v lehčím záběru… takové to popojíždění kolem baráku a nakonec i jsem vyzkoušel i rotavátor, ten teda ne na plné otáčky zatím, nemáme to jako mlat, tak to i a 3/4 plynu šlo samo.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#2 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

BUKAJ1990
Příspěvky: 39
Registrován: čtv dub 18, 2013 1:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kioti CX 2510

#3 Nový příspěvek od BUKAJ1990 »

Pěkný traktůrek, ať slouží ke spokojenosti a radosti, bez poruch 8)

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#4 Nový příspěvek od amatér »

ahoj, tak Tě vítám do klubu.
Já u svého dodělal vazbu mezi pojezdem a plynem, aby se nemuselo pořád na ruční. Také jsme se dali do přestavby mulčovače ze zadního zavěšení na přední. Je s tím mnohem více práce, než jsem si myslel, ale dnes už je hotovo a i natřeno. Až zaschne barva, tak to složíme a poreferuji. Ty zkoušíš rotavátor a já mám na dvorku sníh. :-/

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#5 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak to propojení plyn-pojezd se bude dodělávat, až dorazí součástka. Ale užil jsem si to i bez toho, bude potřeba u delších přejezdů, zatím se motám jen kolem baráku :-) potřeboval jsem dát do země směsku pro včely, vloni jsem kousek zahrady na to vyčlenil a projeli jsme to s Varinou a vyseli svazenku. Tím, že to bylo Varinou a rotavátorem jen tak počechrané na povrchu, jsem to na podzim zoral. Bylo to samý drn a Vari už by to kousala špatně, viděl bych to možná i na pár vyražených zubů od řídítek. Tak jsem letos s tím mulčovačem vzal i rotavátor a po dvou projetích je to jako nadýchaný, až se boří noha, jak to šlo pak hezky do hloubky. Tedy hloub to jde líp až při tom druhém projetí. Nějaký drn to vyhodilo jako nic i přes ten stavěcí dekl vzadu, který tak nějak dělá za rotavátorem docela pěknou rovinu. Zem byla vlhká tak akorát, tak jsem to pak pohodil tím osivem, tedy směskou všeho možnýho a hned na to začalo poprchat a později i rovnou fest pršet, tak by to mohlo hezky vzejít. Jinak traktor dával rotavátor bez známek zátěže, při zanoření do země se na chodu motoru nic neprojevilo, počítal jsem, že bude zátěž znát a třeba mírně klesnou otáčky, ale vůbec nic, jak jsem psal, dal to na 3/4 otáček úplně na pohodu . Projel jsem i pole, kde bodu brambory, ale kvůli dešti jen kousek, tam to šlo jako v másle, prokypřilo se to do 15-20 cm, což bohatě stačí.
Občas trochu válčím při startu, kdy občas zapomenu na něco stoupnout, vyřadit nebo zabrzdit. Ale už si pomalu na ten tělocvik zvykám. Jinak ručka je tu také vpravo, jak máš ty, ale ne na tom sloupku ROPS rámu, je celkem úhledně a po ruce uchycena na blatníku, což je OK. Uvažoval jsem o sundání toho rámu dolů, ale nakonec ho tam nechám, úplně lehce se díky té plynové vzpěře plynule sundává dolů a nahoru jde lehce zvednou taky skoro prstem. Takže to zatím řešit nebudu.
Oproti původnímu iseki je znát větší velikost, díky své nízko-široké tělesné konstituci nevidím na zadní kola :-) budu muset vymyslet nějaký grif.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kioti CX 2510

#6 Nový příspěvek od ladiki »

pěkný traktorek ;-) Ať Ti dělá jen radost :ano:

jak píšeš o tom ROPS rámu, je to masakr. Celá ta rádoby legislativa. Vidím, že už musíš mít i cedulku s rychlostí....Na velkých traktorech je na tyto "hovadiny" místo, ale na takových prckách je to hnus. Tato CX má poměrně vysoký zdvih zadních ramen. Takže ikdyž sklopíš ten ROPS rám, tak ho nářadím v ramenou poškodíš......Typická modelová situace, že by jsi tam měl mít na rámu ještě výstražný trojúhelník, tak práce někde kolem stromů je katastrofa...proto si člověk kupuje malotraktor, aby se vešel.... :) A to už se začínají ty ROPS rámy objevovat na sekacích-travních malotraktorech :-/

Ale to jsem odbočil. Toto CX jsem měl také v hledáčku, tak ať Ti to šlape :)

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#7 Nový příspěvek od amatér »

ladiki: S tím rámem to není zase takový horor, oni už to mají vymakané tak, že k jeho sklopení stačí povolit dvě ruční matice, vytahnout kolíky a sklopit. Jenom jsou trochu v ohrožení ta světla, když se proplétám pod větvemi. Byl jsem u toho, kdy takový traktor šel na bok a velebili jsme ten rám, je navržen tak, že když stroj položíš, tak se ani kapota nepomačká.

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Kioti CX 2510

#8 Nový příspěvek od sustodp »

tie svetla koli konarom nepreziju. ja som v praci uz dolamal, dal som uz cely ram dole samozrejme pozde. ale ja nechodim na cestu vobec. ak ty budes tak ich tam asi nechas. v sedacke som ten spinac vyradil hned, ale na pake pojazdu som zatial nechal. ked ma naserie, tak vyradim aj ten. uplne by stacil ten na brzde :friends:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kioti CX 2510

#9 Nový příspěvek od DYK »

Proč to má tak široké zadní pneu?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#10 Nový příspěvek od amatér »

DYK: Ta široká kola jsou na přání majitele, má to k mulčovači do svažitého terénu pro lepší stabilitu. Taky jsem na svoje strojky bral nejširší kola, jaká se dala dát.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#11 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Ladiki: dík, snad bude vše fungovat jak má. trojúhelník a maják byl kvůli přepravě sundaný, aby to někde neulítlo. Jsem rád, že dorazil traktor celý… pán s tím jel asi dost rychle vzhledem k času příjezdu a ne úplně po hezkých cestách… Zpátky už jsem je nedával, není to na zahradě třeba. Jak jsem psal, s tím rámem to není taková hrůza, navíc to má v horní části vyklenutí nad řidiče, takže po sklopení je tak dost prostoru pro nářadí, ale pravda ne hned za traktorem, s tím musím souhlasit. Vadí to jen při připojování nářadí do ramen, kdy spíš než s rámem, který je relativně “zaoblený”, hrozí kontakt hlavy s držákem majáku, ten ostřejší hrany má. Je to o zvyku a první ráně, pak už si to člověk pamatuje a kloní se včas :-) Zatím nemám a ani neplánuji nic vysokého, čemu by to mohlo vadit… a kdyby přece jen, tak ta manipulace je fakt jednoduchá, jak tu píše Vláďa, mají to jištěné dvěma čepy, jejich vytažení, sklopení rámu a zpětné umístění čepů je otázka max 10-20 vteřin, takže není co řešit.

DYK: ano, máš pravdu, kola jsou širší, nicméně jde o jeden z možných rozměrů, jsou cca o 5 cm širší (305 mm) oproti standardním agro kolům a mají o kousek nižší “výšku záběrového zubu”, takže by po nich mohly být menší stopy v trávě. myslím, že to je rozměr, který byl běžný pro předchozí modely ck 2810 a 3310. Bude to určitě stabilnější, je to dost vysoký traktor, tedy pro mě :-) a vzhledem k bočnímu mulčovači to bude větší jistota. A v neposlední řadě mi to k tomu traktoru víc pasuje, ale to bude hodně individuální.

sustdp: o světla se bojím zatím jen málo, případné konáry půjdou dolů a nebo mi dává jistou možnost odstupu od stromu ten boční mulčovač, není to moc, ale něco přece. A pokud je urvu, tak se holt stane no… ale doufám, že ne.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kioti CX 2510

#12 Nový příspěvek od FSDN »

Gratuluji ke stroji. Brácha má CS22 a proti tomu je CX už je o dost větší pěkný traktor. Slušné litráž čerpadla a kolik to má vlastně aktuální rozchod na těchto pneu ?

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#13 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Popravdě šířku jsem neměřil, ale na původních agro kolech to bylo nějak 115-118 cm, tady by mělo být kolem 124. ale jak bude možnost, změřím to přesně

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#14 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak jsem se rozhodl koupit ještě kompresor na ofoukání, očištění traktoru a nářadí. Minulý týden jsem byl mulčovat starou seschlou louku po zimě a fest se prášilo. očista doma pak byla celkem vopruz, ofukem by to bylo hned. Po projití pár modelů asi půjdu do dvoupístového, at' to něco zvládne.
Zvažuju buď
gude 405-10_50
https://www.nejlepsiceny.cz/kompresory/ ... 50131.html
nebo
schepach hc 53 dc
https://domacitechnika.cz/hc-53-dc-p126378/?vid=24936

máte s nimi někdo zkušenost? použiju to na ten ofuk, na sponkovačku, něco občas stříknout případně opískovat.
díky za každé info.
h

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kioti CX 2510

#15 Nový příspěvek od pepego »

Tie kompresory sú z rovnakého hniezda, rozdiel je len v nálepke. Tiež mám niečo podobné pod označením zipper cca 10 rokov ,na ofuk a pneumatiky v pohode. Striekanie nemám odskúšané, pneumatická uťahovačka nemala problém. Na profi robotu treba sa poobzerať po inej lige ,na domáce občasné hoby stačí.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“