Kioti CX 2510

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#151 Nový příspěvek od amatér »

Pískař:
Odpojení spínače pod sedačkou jsem udělal ihned, v první motohodině.
Nejen proto, že jsem si ani nemohl za jízdy popotáhnout zaříznuté trenky, ale hlavně z důvodu nemožnosti práce stroje se štěpkovačem, to by musel na sedačce pořád někdo sedět a totéž platí i o provozu PTO centrály.
Lze to provést i tak, že použiješ třípolohový přepínač, kterým zajistíš nejen odpojení sedačky, takže se chová jako imobilizér a nejde ani nastartovat, ale i trvale sepnout, pak lze vystoupit ze sedačky, nebo zachování původní funkce z výroby.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CX 2510

#152 Nový příspěvek od oco13 »

Ja to mám na japoncovi tak, že musím sedieť a až tak naštartujem, ale keď vystúpim beži ďalej.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#153 Nový příspěvek od amatér »

oco 13:
Ono to tak bude asi i u Kiotiho, ale nejspíš musí být zařazen neutrál a zatažená parkovací brzda. Já to hned vyřadil, tak už si nepamatuji jak to přesně bylo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CX 2510

#154 Nový příspěvek od oco13 »

U mňa nie , pri rotavatore som nechal isť traktor na ručnom plyne a ja som kameroval zozadu.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#155 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

kdyžtak to dorezeberete v jiném vláknu :-)
znovu zkusím zopakovat dotaz: k tomu kioti cx 2510 …. zvažuju dokoupit pluh na sníh do zadního trojbodu. nemá někdo nějaký tip? se sněhem to u nás sice není aktuální, ale občas se stane a překvapí. Tak jako letos… bohužel u nás na vesnici není nikdo, kdo by s větším traktorem měl zájem to shrnout, když napadne. Máme nasmlouvaného borce z vedlejší obce, který dojede jen když už je nejhůř a popravdě to za moc nestojí. Sice to projede, ale chce to u toho trošku myslet. Už máme i nějaké stížnosti…. samozřejmě všichni tomu rozumí nejlíp, ale že by si u baráku odhrnuli…. to ne, jen samá kritika. My jsme přitom rádi, ze aspoň základ se udělá.
Já bych si i rád naši ulici když už ne uklidil celou, tak aspoň doopravil po projetí větším traktorem. On když už jede, tak jede večer, do rána to přituhne a s tím nahrnutým nadělením pak už nejde ručně moc pracovat. Je to pak třeba na otočení auta a před výjezdy znovu odpracovat. Stejně tak bych to asi douklidil u baráků starším lidem, kolem železničního přejezdu, autobusové zastávky a kolem obecního úřadu. Výhledově se taky budeme muset starat o plánované chodníky kolem státní silnice…
Takže uvažuji o zadním pluhu o šířce 2 m, ale nevím, jestli to není na tento traktor už moc (samozřejmě záleží i na typu sněhu). Taky nevím, jaká je pak skutečná šíře záběru. Vzhledem k možné péči o ty chodníky zvažuju pluh s natáčecí radlicí, aby se dal záběr zúžit, i třeba pro případ těžkého sněhu. Je to ale cenově zase už jinde a kvůli obci nevím jestli to má cenu, i když se ve vedení angažujeme. Asi by na ty chodníky stačila varina s pluhem, pokud se najde dobrovolník :-)
Takže zatím jen přemýšlím a vymýšlím :-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#156 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

amatér píše: sob led 13, 2024 12:34 pm oco 13:
Ono to tak bude asi i u Kiotiho, ale nejspíš musí být zařazen neutrál a zatažená parkovací brzda. Já to hned vyřadil, tak už si nepamatuji jak to přesně bylo.
nevím, jestli se ještě nemusí stát na spojce a brzdě… občas než nastartuju, tak na něco zapomenu a pak šlapu raději úplně na vše :-)
při práci se štěpkovačem je tam čudl, který zajistí chod motoru i PTO i bez řidiče…. nějak se tomu říká…. mrtvý muž????

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#157 Nový příspěvek od amatér »

ahoj,
Já mám zadní radlici 2m širokou za DK 60.
V prašanu jede s přehledem, v mokrém už mne stahuje stranou.
Byl ručně naklápěný šroubem, předělal jsem jej na hydrauliku.
Pokud to budeš dělat, tak pamatuj, že u hydraulicky natáčené radlice musí bý osa otáčení svisle, aby se Ti neměnil sklou břitu při změně natočení.
Já kvůli tomu předělával u pluhu polohu spodních čepů. To červené šasi pluhu musí být v pracovní poloze vodorovně.
Mám přesně tu v odkazu a od nich. Je to za kopcem, tak jsem to více neřešil.
Ten gumový břit má v sobě ocelová lana podél, je to pitomost, protože pokud jej trochu odřeš a za to lano chytíš, tak jej vyrveš po celé délce.
Nahradil jsem je polyethylenovou deskou a je to lepší.
Hydraulické natáčení mám udělané po svém, aby šlo na obě strany.
Je to šikovné, když ji dám kolmo, tak vytáhnu sníh ze dvora za sebou a potom za jízdy natočím ke straně.
https://www.malfarm.cz/produkty/komunal ... aps-20-212
Obrázek

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#158 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak ta vypadá dost dobře 8)

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kioti CX 2510

#159 Nový příspěvek od Pavel »

Já tahá. Za kiltem 6020 radlici 180 a v pohodě jen si sní hraje

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kioti CX 2510

#160 Nový příspěvek od ladiki »

Mrkni na moji radlici. Domaděl. Pokud chceš ale jezdit po obci, potřebuješ ofiko, co má štítek. Záběrem bych na cx nešel přes 160cm :ano:

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Kioti CX 2510

#161 Nový příspěvek od Zetor15 »

Pokud chces ofiko po obci tak stitek staci jen na naradi vyrobene do roku 2001 od roku 2002 do ted musis mit technicke osvedceni a nebo zapis v Tp stroje ze je uzpusobeny pro pouzivani s naradim bez schvaleni a oznaceni. Ale to jsem videl jen u silnicaru pro specialni nastavby a prislusenstvi.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#162 Nový příspěvek od amatér »

Honza:
Pro Tvůj traktor bych viděl vhodnější osadit radlici dopředu, dá se koupit komplet i se zvedáním a natáčením s montážní deskou. Mám ji také, jenom jsem montážní desku sesadil s rámem a udělal podvázání. Stejně bez kabiny toho moc hrnout nebudeš, je to o zdraví a sousedské výpomoci dělám jenom tam, kde mne o to požádají, tam pomohu rád a zadarmo, jinak je to dost nevděčné, jednomu nahrneš do vchodu, druhému ne a je o kecy postaráno. Nabízí je Dabaki, ale poslední dobou jsou ty jejich stránky nějaké divné. Já od nich mám radlici 175 cm těžké řady, kterou už ani nenabízejí.
https://dabaki.cz/produkty/snehova-radlice-spf-150m/

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#163 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Ahoj všem, díky za postřehy. S tou obecní službou to nebude tak horké, spíše výhledově…. přední radlice je určitě praktičtější, popřemýšlím, i když jak koukám ven, tak to vypadá, že sněhu bude čím dál míň… jestli vůbec nějaký.
Od těch Dabaki jsem bral na podzim ten štěpkovač a vše ok, byl v nějaké akci za podle mě rozumnou cenu. Dorazil do 3 dnů. Teď už mlsně koukám po stráních a po okolí, co vše jím proženu :-) Teď tam mají jen 150 cm v nabídce za celkem akceptovatelný peníz. Ty širší už mi příjdou drahé a pro mě zbytečné…
H

Pískař
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 24, 2023 10:13 am
Bydliště: Kolínsko

Re: Kioti CX 2510

#164 Nový příspěvek od Pískař »

Tak včera jsem poznal, jak je traktůrek náchylný na převrácení. Měl jsem plnou lopatu písku a na zpátečku jsem se potřeboval otočit. Lopata byla tak 3/4 metru nad zemí.
Při otáčení mi přední kolo zajelo do malé prohlubně........a už jsem šel na bok. Bleskové spuštění lopaty na zem mě vrátilo na kola. Od té doby jsem jezdil s lopatou těsně nad zemí a v pohodě. Holt to není žádný kolový nakladač.

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kioti CX 2510

#165 Nový příspěvek od fikejz »

Tak to jsi si vybral "Jackpot" - gratuluji a přeji i dál spoustu šťastně ujetých motohodin!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“