Kioti CX 2510

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#136 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Ahoj, o víkendu zkusím natočit start studeného motoru a dám to sem. Mám tam teď už myslím přes 100 hodin, ale zdá se mi, že ten zvuk bude podobný…. já si na hydrostat zvykl hned, máme ho taky na travním traktoru… na rotavátor a mulčování je to super, s manuálem by to bylo o dost náročnější…. pořád řadit, ale tak člověk by si asi zvykl.
Tak ať se daří :-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#137 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

nemá tu někdo zkušenost s pluhem na sníh za traktor této velikosti? případně nějaký tip?

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Kioti CX 2510

#138 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak ono ten hydrostat ma nejvedsi vyhodu u celniho nakladace pripadne u lisu ze menim rychlost podle hmoty na radku a pri vazani a vykladani baliku snadno zastavim couvnu bez vypnuti vyvodove hridele a nejakeho razeni.

Jijac
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 09, 2024 8:24 pm
Bydliště: Sázava

Re: Kioti CX 2510

#139 Nový příspěvek od Jijac »

Ten zvuk studeného motoru je dost tvrdý, ale normální. Náš kojot má stejný. Jinak k tomu přidření na volnoběh. V návodu píšou nechat 3 až 4 minuty na nízké otáčky bez zátěže. V chladném počasí 10 min a v mrazu 15, dokud teplota nevyleze na 1/4 rozsahu běžné teploty. Já to zas tak dlouho klapat nenechávám, třeba se mezitím na volnoběhu vymotávám z kůlny atd. Včera jsem to natočil po měsíci stání. V noci -12°C, v době startu tak -5°C.

https://youtu.be/qDpRmXce6Kc?si=LiBRHVLX-fugZIXC

Pískař
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 24, 2023 10:13 am
Bydliště: Kolínsko

Re: Kioti CX 2510

#140 Nový příspěvek od Pískař »

Zetor 15:
Jaký lis taháš?? Máš mini, nebo normální a taháš ho velkým traktorem? Uvažuju také o tom, Ale mám kromě kojota jen Z 6011 a to si myslím, že bude na velkej lis slabý stroj. Za malotraktor se zase bojím čínské kvality minilisů.....tak si zatím nechávám lisovat.

Jijac:
Co vše jsi musel kromě sedačky odpojit, aby jsi ho natočil ....stojíce vedle??

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Kioti CX 2510

#141 Nový příspěvek od Zetor15 »

Mam skoro stejnyhttps://dabaki-eshop.cz/d/mini-lis-svin ... n-1001350/ ten co mam ja presne se uz nedela byla to nejaka zkusebni serie vyrabena v cine podle parametru zadavatele z nemeckau ktery to chtel prodavat pod svoji renomovanou znackou ale skoncilo to pry jen u serie peti dodanych kusu a pak to odpiskaly. Hlavni rozdil co jsem koukal byl v systemu znovu napinani noze vazani trochu jine kola a system otvirani komory. Ty by jsi ho ale mozna musel mit jako tazeny nevim jestli by to 2510 unesla. Jinak praci to dela peknou delam s tim jen mensi zahrady a sad jinak lisuju velky kulaty s jinym traktorem

Jijac
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 09, 2024 8:24 pm
Bydliště: Sázava

Re: Kioti CX 2510

#142 Nový příspěvek od Jijac »

Pískař: Zatím jsem s tím nic nedělal, ale je to v plánu vyřadit. Teď se jenom opřu rukou o sedačku. Jinak musí být neutrál na řazení redukcí/rozsahů, ale při odstavení do neutrálu dávám i hlavní převodovku a reverz, jo a aspoň trochu zamačknu ruční/nožní brzdu (aby to nepískalo). Má to CX stejně? My mame CK 2630 D, motor je stejný jak CX. Nechtěl jsem DPF atd.

Pískař
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 24, 2023 10:13 am
Bydliště: Kolínsko

Re: Kioti CX 2510

#143 Nový příspěvek od Pískař »

U CX 2510 se musí sedět na sedačce, sešlápnutá spojka, sešlápnutá brzda, neutrál........jinak nenastartuju.

Zetor 15: Vidím, že máš zkušenosti s velkými i malými stroji. Prosím o radu, kterou cestou se dát.
Dosud jsem měl jen Z6011 stařičkou sekačku Fella , nový obracák TON-řemenáč-polský a občas jsem sekal cca 0,6 ha luk a nechal si slisovat. V poslední době jsem to nechal sousedovi za kus hovězího. Vloni jsem zrekultivoval další pozemky. obnovil sad u rybníka, ale ten se bude jen mulčovat. Sekat budu cca 0,4 nového sadu a 0,8 ha naprosto rovné louky bez stromů a další minikousky. Nemám zvířata(jen pár králíků(.Myslím, že nechat sousedovi přes hektar luk je škoda. Přemýšlím, že bych dělal seno na kšeft, nebo v budoucnu i pro sebe...protože co se senem....uvažuji o páru daňků. Pro udřžbu pozemků kolem rybníka jsme se synem koupili Kioti 2510, mulčovač , rotavátor atd.
Takže mám možnost vydat se cestou malostrojů...koupit bubnovku za kojota .....Toníka by kojot asi zvládl ....koupit minilis.
Druhá cesta je: koupit bubnovku za Z6011 /možná při troše kompromisu by se mohla koupit sekačka, kterou by utáhl i kojot/....Toník je bez problému .... a pokusit se sehnat starší velký lis, který by Z6011 zvládl.
Třetí cesta je nekupovat nic a nechat si vše udělat ve službách........ale to se mi moc nechce.
Sad jsem stihl zasít na podzim, louku budu sít až na jaře....takže času na rozmyšlenou mám dost. Mohl by jsi mi prosím trochu poradit a nasměrovat mě. Děkuji.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Kioti CX 2510

#144 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak to mas podobne dilema jako ja pred lety nakonec jsem poridil velkou techniku a po par letech k ni pridal i malou protoze se velka vsude nehodila a nevesla,ale ja resi obdelavani vice nez deseti hektaru s tim ze to bude postupne rust ted delam rocne jen v senu kolem 80tun. Kazdopadne dle me zkusenosti je hlavne u sena zaklad mit svou techniku sluzbar pokud funguje a je blizko tak to jeste tak nejak jde ale pravidlo cislo jedna zni ze prvne ja pak ten co chce lisovat hektary a jako posledni ten co chce ruzne loucky a zahrady kde se nic moc nevidela. Kazdopadne co se techniky tyce tak nakup stroju vyjde podobne draho jak za maly traktor tak za zetora pokud bude bran v potaz jejich stav neplati to pro lis tam malej novej stoji jako velkej dost ojetej. Osobne pokud nebudes delat na vice nez 1,5-2 hektarech bych sel cestou male techniky akorat pokud planujes nechat zetora tak na obraceni bych sel cestou neceho co ma alespon 4m zaber v tazene verzi to zvladne i kioti. Co se nahrabovace tyce tak tonik jde ale z vlastni zkusenosti vim ze lis lip zere od rotoroveho shrnovace a staci docela malej zaber lis stejne vezme jen omezenou velikost radku. Lis pokud malej tak ten co jsem ti posilal odkaz je tak hranice pokud je poradne utazenej aby s tim slo rozumne manipulovat rucne ten vedsi s sirkou baliku 90cm uz je na rucni nakladani moc par baliku se nejak da,ale sklidit celou louku je uz prace pro minimalne dva lidi kazdej na jeden konec baliku jinak se druhej den nehnes a skladat na vleku do piramidy je rucne vylouceny to je i duvod proc jsem ho nechtel akorat se mi na nem libi ten sirsi zberac. Co se sekacky tyce tak pukud mas roviny bez prekazek tak navrhuju koukat po protibezce za malej traktor je lehoucka nepotrebuje moc vykon a muze mit i slusnej zaber navic je setrna k porostu bohuzel moje pozemky to ne vsude umoznuji pouzit jinak bych s ni sekal taky. Jinak male baliky maj tu vyhodu ze se pri krmeni dobre davkuji ne vsude je mozne hodit do krmiste velkej balik,ale u maleho to vedsinou neni problem tam hodit celej....ne teda u kraliku,ale treba u koz ovci nebo pro vysokou.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#145 Nový příspěvek od amatér »

Pískař:
s těmi bezpečnostními buzerátory jsem byl velmi rychle hotov.
Spínač pod sedačkou jsem odpojil kleštěmi a na štípnutý kabel jsem napojil malý vypínač, který je zakamuflovaný v kabeláži a slouží při odstavení jako imobilizér.
Spínač od neutrálu šel taky ven, jeho kontakty jsem nahradil malou klemou.
Jediné co zůstalo, je spínač na brzdovém pedálu, ten má trochu logiku.

Pískař
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 24, 2023 10:13 am
Bydliště: Kolínsko

Re: Kioti CX 2510

#146 Nový příspěvek od Pískař »

amatér: odpojil jsi to hned, nebo až po záruce?

Zetor 15: s tou protiběžkou jsi mi dal brouka do hlavy. Jelikož nemám přední vývod.... tak jedině zadní, koukal jsem ale žádný výběr. Našel jsem jednu jedinou...Babice...ale 70 tisíc je skoro moc. Budu hledat dál. Díky.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Kioti CX 2510

#147 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak ono tech protibezek moc neni ale obcas se neco ukaze a tu a tam je to i za solidni cenu.

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Kioti CX 2510

#148 Nový příspěvek od andre.marek »

Dá se sehnat i nová, dělá je FPM Agromehanika.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Kioti CX 2510

#149 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak nova samozrejme a hodne pekne delaji Rakusaci i s moznosti hydropohonu pro predni agregaci bez vyvodove hridel ale ta cena neni jak za jetou starou bubnovku ZTR

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Kioti CX 2510

#150 Nový příspěvek od andre.marek »

Ta s hydropohonem je násobně dražší než ty FPM, vím to moc dobře, tu FPM mám doma a poptával jsem při nákupu více možností.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“