Kioti CX 2510

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kioti CX 2510

#31 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Nádherná mašina.
Proč musí být cedulka s vyznačením rychlosti, je to dané výkonem, rychlostí, či proč?
Já mám pouze trojúhelník pro pomalá vozidla.
Na rámu mi vadil, tak ho mám zezadu na sedačce.
Řeším na Sandokanovi umístění hasičáku, skříňky na nářadí a jak jsem psal předního závaží.
Zatím mám mezi akumulátorem a chladičem jen hasicí sprej, nebyl součástí výbavy.
Mám z doby JZD "podtlakovky" z LIAZU, kdysi přímo z fabriky.
Uvažuji je na něho " naroubovat" spolu s malým vzduchojemem z malého hasičáku :-)
Ať se daří :-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#32 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak s tou cedulí s max rychlostí si nejsem jistý, ale matně si vzpomínám, že k tomu nějaké vysvětlení bylo. Je to pevná součást rámu, tak to neřeším a moc velký odpor vzduchu to nedělá :-) naopak trojúhelník má uchycení na levém levé části rámu a jde lehce sundat, proto tam ted neni. a na druhou, pravou stranu, jsem zbastlil malý boxík na nářadí, uvažoval jsem o originálním, ale při zjištěni poměru cena/výkon jsem se rozhodl pro “neorigoš”. no a ten mulčovač to označeni má asi kvůli techničáku, bez něj by to tam asi být nemuselo.
ať to šlape!

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kioti CX 2510

#33 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Tak jak jsi pokročil?
Přibylo nějaké nářadí?
Kolik máš motohodin ?
Já si koupil vyoravač na brambory a za dvě hodiny jsme vybrali to, co jinak vybíráme tři odpoledne :-)
Teď mě láká minilis.
Ať se daří :-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#34 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Ahoj, tak zatím jsem s nářadím dál nepokročil. Vyorávač zatím v plánu je, asi i sazeč, ale zatím to zvládáme i bez, tak to bude spíše hudba budoucnocti. Faktem je, že těch brambor máme relativně kousek, tak možná zmíněné nářadí ani nebude potřeba…. uvidíme.
Co teď řeším, je vlečka. Od kámoše mám možnost koupit doma dělanou s korbou z multikáry (cca 150x210) s ručním sklápěním, tak nad tím dumám. Příjde mi celkem těžká, tak aby to pak po naložení dřevem vůbec jelo :-) to sklápění půjde dát na hydrauliku. Máme to na dovoz dřeva z lesa asi 2 km (cca metrové kusy), na motáni po zahradě nám stačí ta co máme (domaděl 120x160 asi), dřevo taky uveze, ale už má něco za sebou a vždy čekám, kdy domů dotáhnu jen oje. Tak ji asi vezmu, je festovní, i kdybych měl jet na tu pomalou rychlost.
Jinak natočeno mám asi 45 h, někdy teď se ozvou ohledně prvního servisu, chválím je, mají zájem i po té, co prodají a starají se.
S traktorem zatím max spokojenost, tebe doufám taky…. :-)
Splácal jsem nějaký fotky a videa, tak se to sem nějak pokusím dát… až bude víc času, teď moc nestíhám….
Tak ať nám to šlape :-)

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Kioti CX 2510

#35 Nový příspěvek od sustodp »

nazdar, ja v praci za tou 2810 taham trojstranny sklapac ktory bol ako originalne prislusenstvo k traktoru tomo vinkovic. rozmery korby su 150x250 a zvlada to uplne v poho. vacsinou len v oberacke ovocia, to je tak do 600kg naklad ale par kilometrov najazdil uz aj nakladom ako je zem alebo skaly a to je potom aj cez dve tony len naklad. kolko vazi samotna vlecka neviem, ale tipujem aj viac ako 500kg. pri takej zatazi je ten pomalsi prevod samozrejmostou. ale aj s takouto zatazou ide traktorik pekne.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#36 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

přidávám konečně pár fotek….

Obrázek


Obrázek


Obrázek

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#37 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kioti CX 2510

#38 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Nazdar,
Díky za info.
Pěkná prácička.
Já mám 40 mth a také maximální spokojenost.
Ještě 10mth a jedu na servis.
Tahám vozík za auto, kouli do závěsu jsem koupil a prodlužovací kabel si vyrobil.
Ložnou plochu má asi 2,2x1,5 m.
Většinou ale používám nesený box do TBZ.
Vyvážím s ním hnůj a po revíru rozvážím do nepřístupných míst krmení zvěři.
Má hydraulické vyklápění, což vozík nemá.
Poslední "přírůstek" je rotavátor, vyzkouším ho až budeme připravovat pod česnek a cibuli.
Ať se daří :-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#39 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak já mám cca 48 hodin ted, servis bude za 2 týdny, ale dojedou sami.
rozavátor mám a jsem s nim spokojen, na jaře jsem to před sezonou projel a mrkev je oproti lonsku nádherná…. ted budu orat kus zahrady pro přípravu na setí včelám na jaro, tak to pak zase projedu, bude to orba louky, tak aby se to dalo na jaře upravit pak.
Hoj H

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#40 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Zdarec.. někdo zkušenosti s tímto vlekem?
https://traktor.com.pl/cs/p%C5%99%C3%AD ... tomix.html

zvažuju tenhle jen s menšíma kolama.... je to stejné
https://www.skhsebranice.cz/vozik-sklap ... st-1500kg/

dík za názor :-)

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#41 Nový příspěvek od amatér »

Osobně bych Ti doporučil připlatit a koupit vlek se značkami, nabízí je třeba Dabaki. Má dvoutunovou sklopku vč. DPH asi za 60 tis.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#42 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Díky za odpověď. Za 60 mi to přijde na moje potřeby asi zbytecne…. Spz mě u vlečky moc netrápí, bude mi stacit běhání s Stk u traktoru 🙂 Navíc potrebuju něco s nižší nákladaci plochou, takže proto ta varianta s širšími menšími koly… ještě mrknu… v těch Sebranicich mají i ty s spz, cena taky kolem 60. Ale jak říkám, pro mě asi už zbytecne…

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#43 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

A teď koukám, ze na dabaki je ten vlek úplně stejný, jen má technicak. Nosnost 1,5 t s vahou vleku bude akorát do limitu traktoru, voz jsou 2 tuny

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CX 2510

#44 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

líbí se mi od dabaki ten tandemový vlek... prostupnost bude lepší...
https://www.dabaki.cz/nabidka/traktorov ... es-tandem/
jen ta cena je asi zbytečně vysoká a navíc ho na e-shopu ani nemají

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CX 2510

#45 Nový příspěvek od amatér »

Přesně ten jsem měl na mysli, když jsem Ti o nněm psal. Na e-shop nespoléhej, zavolej jim.
Mám od nich několik věcí, jsou celkem v pohodě i co se týče reklamací, nestěžuji si.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“