Kubotka GB175

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Kubotka GB175

#1 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak jsem se z nedostatku času a z nutnosti pořád něco někam převážet a taky kvůli úklidu popadaných stromů, rozhodl stát se také majitelem asiata.
Rozhodl jsem se pro Kubotu a kvůli terénu rovnou 4x4. Až bude lepší počasí, dám další a lepší fotky.

Obrázek Obrázek
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubotka GB175

#2 Nový příspěvek od Peter768 »

Gratulujem ku kúpe. Nech Ti traktor dobre slúži a narobí kopec roboty bez starostí. 8)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubotka GB175

#3 Nový příspěvek od ladiki »

také přeji hodně mth bez poruch. GB je dobrý stroj 8)

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Kubotka GB175

#4 Nový příspěvek od imaginaro »

jéé, super, díky za přání aby dlouho sloužil, snad bude a taky děkuju za vložení fotek 8)
Když už jsou tu, nevíte někdo to to je za krabičku nad PTO? Vede k tomu káblík, v návodu jsem to nenašel a bohužel mi to zavazí v místě kde se montuje třetí bod :-/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubotka GB175

#5 Nový příspěvek od ladiki »

je to nivelák.....který spolupracuje s monroematicem ( pístnice namísto ramena)

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Kubotka GB175

#6 Nový příspěvek od imaginaro »

Aha, takže to dorovnává nářadí do roviny. To budu muset nějak vymyslet :zapomel:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubotka GB175

#7 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pekný traktorík. Chce to viac fotiek. Tak nech pomáha bez porúch !
Vilo.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubotka GB175

#8 Nový příspěvek od ladiki »

imaginaro: záleží, jak celý ten monroe matic plánuješ využívat. Pokud tak, jak je navržen s rotavátorem, tak tu kostku musíš předělat na jiné vodorovné místo. Další ,možnost je používat jen tu pístnici pomocí původního elhydr. rozvadeče a nebo jen vytahneš pojistku, namísto pístnice dáš štelovatelné rameno ;-)

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Kubotka GB175

#9 Nový příspěvek od imaginaro »

No rotavátor používat chci, takže bych to rád zachoval. Navíc mi to přijde škoda odělâvat když už to tam je. Napadlo mě taky tu pístnicu použít jako třetí bod - musím teda mrknout do návodu (doufâm že to tam je) jak se vypíná ta automatika, aby se to dalo používat jen těma tlačítkama, že bych si tím upravoval svislý sklon nářadí v trojbodu. Pokud žvaním blbosti, tak se omlouvám. Prostě buď bych chtěl tu pístnicu dát na držení levé šavle, nebo místo ručního seřízení třetího bodu.

Aspoň že vím že je to nivelák a teda že to nemá vliv na chod traktoru. Můžu ju teda odšroubovat a chystat uchycení třetího bodu. Díky 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubotka GB175

#10 Nový příspěvek od ladiki »

něco mi nehraje na foto, pohled zezadu na ramena. Možná zkresluje fotka. Zdá se, že traktor je vodorovně. Tyč pro uchycení spodních-nových ramen je také vodorovně. Pak by, ale ta krabička-nivelační čidlo, měla být také vodorovně, stejně tak "U" zámky pro origo uchycení rotavátoru......Něco je tam pohlý :red:

Ano, tak to jde, nastavíš na monroematicu ruční provoz a stiskem tláčítka budeš s pístnicí hýbat :ano: A podle mě to takto manuálně bude fungovat i bez toho náklonového čidla, protože tam prostě zavazí pro 3. bod.....

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Kubotka GB175

#11 Nový příspěvek od imaginaro »

Ano, máš pravdu, závěs rotavátoru je šikmo, pač jsem ho sundával na mírně šikmym terénu a tím pádem tak zůstal. Mám sice dva návody od skoro stejnych kubot, ale ani v jednom není popsany ovl., tak nevim jak ten manuál funguje. Jinak když už jsme u těch ramen, jsou blbě vyrobeny, nesedijou mi průměry čepů do horních ramen a jsou maly diry v šavlích na šrouby pro štelování bočního vychýlení trojbodu(omlouvám se znalým terminologie, nazval bych to zavětrováním). Zkoušel jsem to všelijak převracet ale marně, takže oproti obrázku budu táhla šavlí obracet (jsou vzhůru nohama) a v šavlích budou ty táhla dál od traktoru a "zavětrování" blíž k traktoru.
Neměl bys návod jak se ten monroematic ovládá? Mám jen z tlačítkama, na netu mají všechny aspoň jeden "knoflík" nebo víc - dnes vyfotím ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubotka GB175

#12 Nový příspěvek od pietrobs »

Imagirano...k tej krabicke nivelaku...trochu sa mi to nezda ze to je z GB?...ja to napriklad na mojej GB nemam mam to inac..tuto malu krabicku som mal na starsej Aste13 kubote..ani tie ramena sa mi nezdaju z GB175..GBma uplne ine ramena..origo...toto su dokupovane cinske ..apropo kde mas piestnicu?..na jednom ramene GB musi byt piestnica ked su origo...toto mi pride akoby niekto vybrakoval to co potreboval do niecoho ineho a tebe dal lacne ramena z ciny ..navyse bez nivelacie..co je podla mna skoda..ja to pouzivam aj pri orbe..proste vsade ..rad s tym nivelakom pracujem..alebo to ma GB175 takto ze je primarne urcena iba pre pracu s rotavatorom?...lebo tam vidim aj take tie povodne ,,usi" ako som mal na aste13...potom pri zlozeni rotovatoru dolu som mal problem s piestnicou..kde ju ,,odlozit"..

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Kubotka GB175

#13 Nový příspěvek od imaginaro »

Ahoj, ne, tos špatně pochopil, ty origo ramena i s tou pístnicí mám, ta je na obrázku pod sedadlem. Ty klasicky šavle jsem koupil já abych mohl používat běžny tříbodovy nářadí. Jinak dnes jsem měl chvilku mrknout na ovládání monroematicku a z pozice řidiče je vlevo tlačítko co přepíná MAN/AUT a vpravo jsou dvě tlačítka nad sebou, kteryma si v manuálu šteluje pístnicu. Pak dám foto ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubotka GB175

#14 Nový příspěvek od ladiki »

z výroby na GB175 šly 2 varianty...typizované upínání pro použití jen s rotavátorem (proto to nivelační čidlo je tam kde je) a pak klasická ramena. Tady ty čínské "univerzální"....nevím, na mě mají moc zbytečných čepů. Ale svůj účel tak nějak splní ... Osobně bych si ramena vyrobil na míru.... koupit kus pásoviny, návarové koule a povařit.
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Kubotka GB175

#15 Nový příspěvek od imaginaro »

Já asi nemám ty čínsky, nemám tam žádnou díru navíc, jen se někdo sekl při vrtání. Ale díky za info a fotky ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“