Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#1 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Po dlouhém vybírání, srovnávání, přemýšlení jsem se odhodlal a rozhodl se zakoupit nový malotraktor, který by měl SPZ a nahradil by mi Terru a ušetřil práci. Z hlediska ceny, ale také dostupnosti servisu jsem se nakonec rozhodl pro Solis 26 shuttle xl 9+9. Pokusím se zde přiblížit své poznatky a zkušenosti s tímto malotraktorem.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#2 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak blahopřeju k výběru a ať Sandokan slouží a nezlobí :-)

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#3 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Traktor jsem objednával 22.6.2021, dorazil vzhledem k pandemické situaci dne 22.12.2021.
Jednání s prodejcem bylo bezvadné. Jediné, co mě nemile překvapilo bylo, že originální klíčky jsou od nádrže 2ks a od spínací skříňky pouze jeden kus. V prvním zámečnictví mi bylo řečeno, že klíč nedovedou vyrobit, ve druhém ochotná paní za 100,-Kč vyrobila duplikát.
Pasuje perfektně.
Uzavřel jsem povinné ručení a provedl registraci, mám již RZ..
Povinné ručení 900,-Kč
Registrace. 800,-Kč
Objednal jsem si 7 pólovou prodlužovačku od traktoru na vozík za auto, bohužel přišla s konci "samec x samec".
Tak jsem byl nucen ji předělat. Už funguje.
Dál jsem si pořídil kouli ISO 50 do závěsu, vyšla i s poštovným cca na 700,-Kč. Mohu tedy tahat nyní vozík za auto za traktorem.
Dál jsem objednal závěsný box s hydraulickým ovládáním do TBZ. Přišel prakticky obratem.
V sobotu se chystám s ním vyvážet hnůj na záhumenku.
Dám sem pak pár fotek.

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#4 Nový příspěvek od sam.hawkins »

HonzaKo77 píše: stř led 19, 2022 1:46 pm Tak blahopřeju k výběru a ať Sandokan slouží a nezlobí :-)
Moc děkuji. Zkusim dát fotky až bude chvilka času.
Přeji ať je Kioti brzo doma
Ať se daří :-)

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#5 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Fotka traktoru a boxu do tříbodového závěsu

https://postimg.cc/TyGfKphn

https://postimg.cc/w7cW6MKC

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#6 Nový příspěvek od Marko 111 »

zdravim, nejde mi do hlavy, že si dostal iba jeden kluč. Minuli tyžden mi prišla Kubota a k tomu 2 kluče. Tak isto som si dal gulu na privesni vozik. Kabel mi dočiahol od privesu do traktora. Co ta vyšiel ten box? Nech ti traktor služi bez poruch.

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#7 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Marko 111 píše: stř led 19, 2022 5:37 pm zdravim, nejde mi do hlavy, že si dostal iba jeden kluč. Minuli tyžden mi prišla Kubota a k tomu 2 kluče. Tak isto som si dal gulu na privesni vozik. Kabel mi dočiahol od privesu do traktora. Co ta vyšiel ten box? Nech ti traktor služi bez poruch.
Taky zdravím.
Box stál 16 000,-Kč i s dopravou.
Ve Čt večer objednán v Po v poledne doma.
Je to šíře 140 cm
Vypadá dost dobře.
Budu ho hodně využívat.

Opravdu 1 klíč, taky jsem tomu nechtěl věřit.

Ať se daří 😀

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#8 Nový příspěvek od Marko 111 »

Akej značky je ten box? Vyzera dobre. Zadne čelo sa da zhodiť?

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#9 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Marko 111 píše: stř led 19, 2022 8:24 pm Akej značky je ten box? Vyzera dobre. Zadne čelo sa da zhodiť?
Zn. Dabaki PRMH 140
Ano, zadní čelo se dá sundat.
Mrkni na jejich stránky, mají tam i video.
Chtěl jsem s hydraulickým ovládáním, např. když budu vozit hnůj na záhumenku, abych nemusel
neustále slézat z traktoru a otevírat a zavírat čelo.

irin
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 19, 2022 8:54 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#10 Nový příspěvek od irin »

sam.hawkins píše: stř led 19, 2022 4:24 pm Traktor jsem objednával 22.6.2021, dorazil vzhledem k pandemické situaci dne 22.12.2021.
Jednání s prodejcem bylo bezvadné. Jediné, co mě nemile překvapilo bylo, že originální klíčky jsou od nádrže 2ks a od spínací skříňky pouze jeden kus. V prvním zámečnictví mi bylo řečeno, že klíč nedovedou vyrobit, ve druhém ochotná paní za 100,-Kč vyrobila duplikát.
Pasuje perfektně.
Uzavřel jsem povinné ručení a provedl registraci, mám již RZ..
Povinné ručení 900,-Kč
Registrace. 800,-Kč
Objednal jsem si 7 pólovou prodlužovačku od traktoru na vozík za auto, bohužel přišla s konci "samec x samec".
Tak jsem byl nucen ji předělat. Už funguje.
Dál jsem si pořídil kouli ISO 50 do závěsu, vyšla i s poštovným cca na 700,-Kč. Mohu tedy tahat nyní vozík za auto za traktorem.
Dál jsem objednal závěsný box s hydraulickým ovládáním do TBZ. Přišel prakticky obratem.
V sobotu se chystám s ním vyvážet hnůj na záhumenku.
Dám sem pak pár fotek.
Ahoj,mohl by jsi mi napovědět,kde jsi uzavrel povinne ruceni na Solise26 za 900 Kc,ja se ptal jen u "nasi" české pojistovny(2600 Kc)? Ještě Traktor nemam,ale uz me to zajima. Diky sam.hawkins

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#11 Nový příspěvek od sam.hawkins »

irin píše: stř led 19, 2022 9:13 pm
sam.hawkins píše: stř led 19, 2022 4:24 pm Traktor jsem objednával 22.6.2021, dorazil vzhledem k pandemické situaci dne 22.12.2021.
Jednání s prodejcem bylo bezvadné. Jediné, co mě nemile překvapilo bylo, že originální klíčky jsou od nádrže 2ks a od spínací skříňky pouze jeden kus. V prvním zámečnictví mi bylo řečeno, že klíč nedovedou vyrobit, ve druhém ochotná paní za 100,-Kč vyrobila duplikát.
Pasuje perfektně.
Uzavřel jsem povinné ručení a provedl registraci, mám již RZ..
Povinné ručení 900,-Kč
Registrace. 800,-Kč
Objednal jsem si 7 pólovou prodlužovačku od traktoru na vozík za auto, bohužel přišla s konci "samec x samec".
Tak jsem byl nucen ji předělat. Už funguje.
Dál jsem si pořídil kouli ISO 50 do závěsu, vyšla i s poštovným cca na 700,-Kč. Mohu tedy tahat nyní vozík za auto za traktorem.
Dál jsem objednal závěsný box s hydraulickým ovládáním do TBZ. Přišel prakticky obratem.
V sobotu se chystám s ním vyvážet hnůj na záhumenku.
Dám sem pak pár fotek.
Ahoj,mohl by jsi mi napovědět,kde jsi uzavrel povinne ruceni na Solise26 za 900 Kc,ja se ptal jen u "nasi" české pojistovny(2600 Kc)? Ještě Traktor nemam,ale uz me to zajima. Diky sam.hawkins
Jasně :-)
Česká podnikatelská pojišťovna
Tam mám pojištěného i RS 09, Terru a vozík za auto, s Českou pojišťovnou jsem se dávno rozloučil.
Ať se daří :-)

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#12 Nový příspěvek od Marko 111 »

ešte by som sa spytal, ked box je široky 140 cm a traktor cca 110 cm či je to OK? Budeš aj nejaky rotavator kupovať?

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#13 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Marko 111 píše: pát led 21, 2022 10:18 am ešte by som sa spytal, ked box je široky 140 cm a traktor cca 110 cm či je to OK? Budeš aj nejaky rotavator kupovať?
Zdravím,
Traktor má šířku pneu 8,3 palce, to je cca 21 cm.
Rozchod zadních kol je 97 cm (od středu jedné pneu na střed druhé).
Od vnějšího kraje ke vnějšímu kraji zadní pneu to je 97+10,5 + 10,5=118 cm
Šířka boxu 140- Šířka traktoru 118= 22 cm
22:2= 11cm
Box tady přesahuje do každé strany mimo obrys traktoru 11 cm, což je zanedbatelné.

Když budu mít o víkendu čas, dám sem fotky.

Co se týká rotavátoru, zrovna dnes jsem mluvil s prodejcem.
Chci o záběru 115 cm, je pro výkon traktoru 20 HP, váží 130 kg
Bude mi chybět 3 cm, ale to "naženu" ramenama k jedné straně.
Půda je u nás hlinitopísčitá, tak ho musí 26HP utáhnout.
Po hluboké orbě (cca 30 cm) jsem Terru s rotavátorem "dokázal" zahrabat až po motor.
Podmítám, hnojím chlévskou mrvou, orám, takže klasika, na jaře mi prakticky stačí jen převláčet.
Rotavátoruju hlavně kvůli bramborám a zelenině.

Ať se daří :-)

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#14 Nový příspěvek od andre.marek »

Rotavátor určitě doporučuji širší, ať zakryje kola. Já používám za 25 koňovým Iseki 150 cm bez potíží. Ber alespoň 125 cm. Raději přejet nadvakrát, po menší hloubce, ale mít zakryté kola, jinak budeš pořád řešit koleje.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#15 Nový příspěvek od duchodce »

"Ahoj,mohl by jsi mi napovědět,kde jsi uzavrel povinne ruceni na Solise26 za 900 Kc,ja se ptal jen u "nasi" české pojistovny(2600 Kc)? Ještě Traktor nemam,ale uz me to zajima. Diky sam.hawkins"

Tohle musíš udělat takhle - kde máš pojištěné ostatní tak tam dojdi - za kolik mě traktor pojistíte - jestli ti to nevyhovuje dojdi ke konkurenci - mám pojištěné to a to chci pojistit traktor za kolik mě všechno pojistíte když k vám přejdu se všemi pojistkami ? Takhle jich obejdi víc a vyber si. Já to udělal taky ,sice mě to sere obíhat to ale ušetřil jsem téměř 25 % . na pojistkách. Trochu je vyzpovídej kvůli podmínkám ,hlavně se poptej co vše je vyloučeno při plnění,mají to hrozně rádi. Taky za RS chtěli 1800 a měli smolíka přišli o klienta .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“