Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#106 Nový příspěvek od oco13 »

Spomínalo sa tu niečo za 4t - vieš aké by bolo sklamanie ak by si dal takú sumu a výsledok by bol rovnaký. Ja som to sice písal k mulčovaču, ale ono sa to týka celého života. Ak mám 800 v hrubom tak sa proste vozím vo filcke a nie v mercedese.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#107 Nový příspěvek od pietrobs »

Ono ved toto ,,oco"..prave preto tak nad tym badam ze ci vobec ta kvalita za tych 4t stoji za to?..to je ten figel..keby mam istotu ze ano tak idem do toho..ale co ak ako hovoris to bude nieco podobne ako z mulcerom za 1t?..vies ..tvrdit mozu ze taliansky kvalitny mulcer..ale ci aj ten material na nom tomu zodpoveda?..ci to opat neni len blaf ako co najviac zarobit na lacnom smejde skladanom.v cine?..

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#108 Nový příspěvek od oco13 »

Tuším sa tu riešil aj rotavátor - ja som zobral ten čo dovozca mal k traktoru = 300 eur. Vzhladom na jeho použitie 10 arov raz do roka na 5 x. nebolo nad čím špekulovať.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#109 Nový příspěvek od pietrobs »

To inak s tou kupou rotavatoru za 300e ..predpokladam ze je to japonsky rotavator...tam je to dobra kupa.Ja mam tiez original ku kobote a ani jediny problem s.nim som.nemal..su to poctive,kvalitne rotavatory a vydrzia aj hrubsie zaobchadzanie..co sa ale o tych druhych uz povedat neda.Tie uz nevydrzia tolko.Tiez mozem.len odporucat kupu rotavatoru k traktoru k danemu typu z japonska.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#110 Nový příspěvek od pietrobs »

dajte niekto skusenosti aj s inou radou rotavatoru ..prip. ktory sa este oplati kupit okrem originalu k traktoru?

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#111 Nový příspěvek od Marko 111 »

je tu ešte ten Muratory od Supy. Nejake mulčery ponuka www.balatech.sk Neviem či sa u nas ešte niečo ponuka ( okrem deleksu).
Ten Jansen sa tvari, že je ozaj nemecky. Mne by sa hodil mulčovač 105, alebo 125 a cena cca 1750 eur.

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#112 Nový příspěvek od MAGNUM »

pietrobs... :friends:
chlapy....
je to stále dokola...už sme to riešili,vymienali si názory v sekcií LOVOL...
-pomer cena -kvalita... :-/ :-/ :-/
je to tažké s výberom...hlavne aby sa človek "neopalil" :vztek:
treba si rozmyslieť kolko sa bude s daným strojom robiť ,hlavne kde a čo(myslím podmienky či už samotnej pôdy alebo samotneho spracovania/obrobenia)
myslím si že 70% týchto"naších "produktov/strojov/výrobkov po ktorých "pokukujeme" je aj tak z Číny :)
a z toho sa 60% produktov prebaluje do EU obalov/nalepiek/farieb...
Neostáva nič iné len preverovať-skumať-testovať-pýtať sa-a nakoniec sa stotožniť s daným systémom obchodu :-/ :)
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#113 Nový příspěvek od fogeljet »

Pani citam že mate problem s kvalitou pouziteho materialu činskych aj inych vyrobcov. Co vam brani navrhnut material,vykresy,dat vypalit. Ak neviete zvarat najst zvaraca co to pozvara v pozadovanej kvalite. Date pracu domacemu mesiac nebudete chodit do roboty a venovat sa iba manažmentu vyroby mulcera. Ked vsetko zratate nedosiahnete cenu toho najdrahsieho a moze byt takmer cely z hardoxu co je v podstate zbytocne. Moj vyrobeny mulcer zaber 165cm 36kladiv alebo 72nozov 4 radovym spiralovym ulozenim s bocnym 60cm posuvom vysiel 800e bez prevodovky z matrosu co som navrhol. Som s nim spokojny kosi 2x2,5ha rocne zatial ide v pohode nejake drobnosti sa vyskitly namotane kadeco nepocitam. Vinou medikusu som dokazal spalit napnute 4 /17 zubate remene na velkom hustom poraste.Uvarit olej v prevodovke ze vyrazilo slepe gufero a to bol gl5 mineral nahradil som gl5 syntetika a ok.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#114 Nový příspěvek od pietrobs »

Dobry napad fogeljet...pri tych dnesnych cenach priam vyborny..hod sem fotku ako vypada ten tvoj mulcer

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#115 Nový příspěvek od fogeljet »


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#116 Nový příspěvek od oco13 »

Ak je viac kladív tak to znamená menšie nároky na výkon alebo ako je ten pomer? Moj továrenský má na rovnaký záber len 50 kladív. :-/

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#117 Nový příspěvek od fogeljet »

Viac kladiv vedsie prekrytie odpor rovnaky. Kadiva po2 sezonach som demontoval nahradil y nozmi z hardoxu 450 cena za ks vypalok s 2dieramy 1,3e frezovane 4strany daju sa 4x otocit. Po sezone skoro ziadne opotrebenie. Nizsia potreba vykonu vdaka prekrytiu nozov lepsi vysledok nizsia spotreba nafty. Najvedsi problem zohnat frezara ked som povedal hardox setci ma poslali do r...Vyriesila to 60 komunisticka platkova hlavicka za 30e na mojej vhj som to ofrezoval a neslo to az tak tazko 2x otocene platky a fertig.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#118 Nový příspěvek od oco13 »

Sorry - som nejaký dezorientovaný :pohlavek: Je to inak - ja som teraz tiež menil kladivá za Y nože a to ma pomýlilo. Dával som 50 nožov - to je 25 kladív. Nože som kupoval klasicky na kardanke.

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 189
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#119 Nový příspěvek od fogeljet »


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#120 Nový příspěvek od oco13 »

Moje sú tak nejako viac do vrtule :-/
Ale ťaháš to nejakým prťavým traktorom :shock: mne predajca za 26Hp nechcel pustiť 165 ku že je to vela, tak mám 145 cm čistý záber.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“