Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#31 Nový příspěvek od pietrobs »

Este stale ta drzia tie domadelky?..dnes som.mimochodom jazdil kubotou ..teda mal som nieco vyviezt po zahrade a nakolko je u nas dost snehu tak som vlastne aj vyskusal co to bude robit po 15cm vrstve prasanu...no nebolo to teda nic moc..traktor chodil jak v piesku...ist po terene s naklonom bolo jak raikonnen na relly s utekajucim zadkom ..ono na takom sypkom snehu sa to vlastne nema coho chytit..

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#32 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Marko 111 píše: sob led 22, 2022 8:30 am to bola vyborna cena za 150-ku, ja rozmyšlam tiež nad použitym japonskym rotavatorom, lebo ked vidim ceny tych novych,tak mi je zle. Minuly tyžden išiel muratori 105 cm hore o 550 eur! Teraz vyjde na 2150 eur a ty si dal cca 290 eur. Neskutočny rozdiel.
No jo, ono nejenom, že je všechno dražší a dražší, ale ono nic není.
Loni jsem kupoval hutní železo za 25,-Kč/kg, teď je skoro 60,-Kč/kg.
Ještě že jsem si nakoupil loni zásobu profilů a plechů.

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#33 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Pito4011 píše: sob led 22, 2022 9:06 pm Ahojte ja som kupil japonsky AKR160 a vysiel ma na 400Eur.
Myslim ze stav celkom v pohode vid foto a je to aj s rychloupinakom, budem to pouzivat za TA270. Kupoval som u p.Pavlika Hlubocec odkial mam aj traktor plna spokojnost

Obrázek
Děkuji za tip, zkusím se podívat po nějakém bazarovém, vypadají zachovale.

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#34 Nový příspěvek od sam.hawkins »

oco13 píše: sob led 22, 2022 9:12 pm Aj ja mám jazdený japonský za 300ojro - 165cm .
Ale keď tu aj čítam cenu žeriavu na 700kg že 700 eur :shock: a tento stál 80 8)
Obrázek
Diky za inspiraci, docela mě to motivovalo. Koukal jsem ve že svém "skladu" železa mám materiál.
Pístnici někde seženu a asi si ho svařím. 8)

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#35 Nový příspěvek od jean »

Je dosť blbosť porovnávať cenu použitého domadelu s cenou nového výrobku so zárukou... Za 80 euro na ten žeriav nekúpiš ani materiál...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#36 Nový příspěvek od oco13 »

Ja neporovnávam cenu výrobku ale svoje možnosti, a v tom je ten rozdiel. Ak by som mal kupovať pluhy, žeriav , kultivátor, :typek: vežu do trojbodu nové v obchode , tak by som ich proste nikdy nemal Každý máme na dvore nejaké to železo zo šrotu a potom už len stačí vidieť ako na to. Tých 80 eur som uviedol cenu novej piestnice s ručnou dvojčinnou pumpou. Ja som nekupoval ani tú.
https://stroje.bazos.sk/inzerat/1332481 ... raktor.php pozri toto u Šálka 1700 https://stroje.bazos.sk/inzerat/1332481 ... raktor.php na bazoši za 600 a mňa vyšiel pokazený ručný paleťák aj s prerabkou 150ojro Obrázek to už je sakra rozdiel.
Tu je zase polotovar na bedňu do tbz https://stroje.bazos.sk/inzerat/1322056 ... ocnice.php 8)

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#37 Nový příspěvek od jean »

Ale hej, ak sa človek dostane k materiálu, všeličo ide.

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#38 Nový příspěvek od sam.hawkins »

jean píše: ned led 23, 2022 9:23 am Ale hej, ak sa človek dostane k materiálu, všeličo ide.
Souhlas, ale další faktor je mít čas a ono s přibývajícími léty je ho nějak méně a také sil ubývá.
Jsem ještě made in Czechoslovakia :-)
Proto jsem na "starší" kolena, šel do nového traktoru.
Zetor 25A a GT 124 nemám "na číslech". S Terrou jezdím 40 let, ale už mě zmáhá.
Zetor chci renovovat a dát ho na veteránskou značku.
GT 124 používám do brambor.
Problém je, že pole máme dál od domu a musel bych daleko po silnici.
Od malička jsem v hospodářství, děláme po zaměstnání.
Proto jsem šel do nového traktoru, chci více jezdit, než opravovat :wink: takže jsem si dopřá, trochu pohodlí. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#39 Nový příspěvek od oco13 »

Ono ta domáca výroba bola skôr myslená na naradie a doplnky. :typek:

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#40 Nový příspěvek od sam.hawkins »

oco13 píše: ned led 23, 2022 7:25 pm Ono ta domáca výroba bola skôr myslená na naradie a doplnky. :typek:
Jo, jo, pochopil jsem. Nářadí všeho možného druhu, něco ještě bylo po koních (pluh, harka, obracečka, pohrabovačka, ...). Něco doma vyráběné. Za Terru máme za těch 40 let prakticky vše, co se k ní vyrábělo.

Takže s novým traktorem jsem se rozhodl částečně modernizovat strojový park.
Jde mi momentálně o letošní sušení sena. Léta sušíme obyčejně 3 seče. Louky jsou 0,6ha.
Takže za rok to jsou cca 2 ha a na Terru a mě je toho dost.

Jako první nářadí mám vybranou dvoububnovou rotační sekačku Wirax MINI a dvourotorový obraceč sena o záběru 2,7m.
Obojí mi ušetří spoustu času a práce.
Ať se daří :)

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#41 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Zatím jsem jezdil "okolo baráku" počasí nic moc a zdržovaly mě různé jiné, neplánované práce.
Box do TBZ funguje a vypadá dobře, traktor s přehledem zvedne box a tři statné mládence (celkem cca 460 kg) a předek se nezvedá. Takže zatím přidání předního závaží zatím neřeším.

První zkušenosti se "Sandokanem" jsou velmi dobré, traktor se velmi dobře ovládá. Trochu mi vadí umístění spínací skříňky pod volantem, to samé platí pro přepínač směrových světel a světel. Vpravo vedle volantu je dost mista, kam by se vše pohodlně vešlo. To by vyrobce mohl v budoucnu napravit. :potlesk: Trochu ztuha jde řazení, ale to si myslím, že si časem "sedne". Oceňuji reverz, jsem na něho zvyklý z GT124. I když mám na výšku 192 cm, nemám s ovládáním a pohodlím problém. Umístění řazení po stranách je výborné a pohodlné. Umístění řazení na podlaze by pro mě bylo nepohodlné, tak, jak to měl předchozí typ. Co mi nevadilo u Zetoru 7211, tady by vadilo, zde je pod volantem méně místa. Traktor má menší rejd, ale ne zase nějak extrémně malý. Pro mě dostačující, nemusím se nikde točit "na fleku". Traktor mám na kolech 8,3-24, příště až vyjedu musím si s sebou vzít GPS, zajímá mě maximálka. :rally:

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#42 Nový příspěvek od sam.hawkins »

Dneska dorazila rotační sekačka Wirax MINI 125
v So snad udělám pár fotek.
Dvourotorový obraceč je na cestě.
Jinak v poslední době něco sehnat je kumšt. :'(
Ptal jsem se na rotavátory, prý budou koncem srpna.
Mulčovače také nejsou.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#43 Nový příspěvek od pietrobs »

velka chyba ta wirax 125mini! ,,sam hawkins"..ak je to ta s retazou hnanymi bubnami.

sam.hawkins
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 28, 2012 12:34 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#44 Nový příspěvek od sam.hawkins »

pietrobs píše: stř led 26, 2022 6:05 pm velka chyba ta wirax 125mini! ,,sam hawkins"..ak je to ta s retazou hnanymi bubnami.
Je to ona, recenze jsem na ni nikde nenašel. Rozhodoval jsem se sám. Na YT je dost videí o ní z Ruska, tam si ji vychvalují. Co obstojí v Rusku, to musí vydržet přece i v Čechách :)
Měl jsem doporučení i od několika lidí, kteří s ní měli zkušenost dobrou, nebyli to její prodejci.
Uvidím až bude makat, jestli je dobrá či ne. Louky mám bez krtin a kamenů, divočákům také zatím odolávají. 8)

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Solis 26 (9+9) - "SANDOKAN"

#45 Nový příspěvek od pietrobs »

sam...no aby si nebol sklamany!..Vlastnil som tu kosu asi 4r ..vies co je problem na nej?..Ano zo zaciatku ti kosit bude..ale tie otacky ked tam budes pustat 540/min na kardane...s tym budes tak zuzlat velku travu.Kosil som s nou sena...a musel som ju pustat na 750/min na kardane inak to nekosilo..dalsi problem je uplne velky odpor ktory dava ta retaz ktorou su hnane bubny.Aj ked to roztocis nema to zotrvacnost..a prave ta je dolezita pri koseni.Takze..trapis traktor...teda motor..musis to vkuse drzat v otackach na vysoky plyn..pretoze inak to nekosi!..toto ti len posuvam skusenosti odo mna..po case sa mi napriklad roztrhla retaz..ktoru som musel objednat z polska..opotrebuju sa pomerne rychlo tie ozubene kolesa na bubnoch + kladka ktora napina tu retaz.Ide tam prach a trava od kosenia..neni to dobre zakrytovane.Dostava sa tam vela bordelu .a co je asi najhorsie je nedoriesene mazanie retaze.Ked ju aj natres vazelinou,olejom alebo nejakym akymkolvek mazivom..po pol hodine kosenia je retaz sucha a musis to urobit opat.A vysledny efekt pokosenej luky je taky ze ti zostanu v strede medzi bubnami vysoke strnisko.To je strasny kompromis ta kosa.Mal si kupit 135mini..s kratkym krkom!..je to plnohodnotna kosa hnana uz ozubenou hriadelou v olejovom kupeli.Teraz mam tu a to je strasny rozdiel v koseni.Luka vykosena ako futbalove ihrisko ..Kardan na 540ot/min..kosa ma otacky asi raz take ako ta 125mini a motor ked ju roztoci tak ona si kosi tou svojou zotrvacnostou.Jedine co je ine je hmotnost...+100kg naviac.Ked to ale v pohode da moja 20k kubota s vahou 800kg tak ten solis by s tym problem urcite nemal.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“