Kubota GL 260 Grandel

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
blec
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 01, 2021 10:14 am
Bydliště: Brno

Kubota GL 260 Grandel

#1 Nový příspěvek od blec »

Zdravím všechny příznivce japonských malotraktorů.
I já jsem se stal majitelem jednoho takového. Je to Kubota GL 260 Grandel.
Chtěl bych poprosit o radu, hlavně odborníky na hydrauliku. Rád bych si dodělal vývod hydrauliky na vlečku. Je mi jasné, že budu muset přidat další rozvaděč.Otázkou ovšem je kam ho přesně připojit.
Přikládám fotky hydrauliky traktoru s vyznačenými zátkami které jsem na hydraulice objevil. Při procházení tohoto fóra jsem někde četl, že tento typ by měl mít nějakou přípravu pro připojení dalšího rozvaděče. Z které zátky by se tedy dal vzít přívod tlakového oleje a kam připojit odvod z nového rozvaděče zpět do převodovky. Děkuji.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kubota GL 260 Grandel

#2 Nový příspěvek od pepa36 »

Kde je pružinka a kulička tak tam nic pod víčkem musí být prázdno tam vytahnes vývod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota GL 260 Grandel

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi prečo si to silou mocou komplikujete? Asi na každom Japoncovi 20+Hp ide krásna rovná trubka z čerpadla - jeden rez, odtial beriem prívod a cez HPCO sa tam aj vrátim.
Ako vieš či je pod tou zátkou plný tlak, či tam nie je nejaký ventil z elektroniky (niveliácia), ja mám napríklad tých ventilov 6 a pri každom je nejaká tá zátka. Či nevlezieš do škrtiaceho okruhu ramien?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota GL 260 Grandel

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Obrázek
Obrázek spiatočka je hadica s červenou páskou.
Jeden rez, ktorý viem hocikedy vrátiť nazad a nijako som neovplyvnil zvyšok hydrauliky na traktore.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=96359

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota GL 260 Grandel

#5 Nový příspěvek od ladiki »

Bleci...jdi po tenké šedé origo trubce od zadu až k čerpadlu...mělo by tam na něm být podobné víčko, jako máš na foto č.1...tam jde napojit nový rozvaděč ;-)

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota GL 260 Grandel

#6 Nový příspěvek od pietrobs »

Blec...vitaj v klube kubotaku...ak chces mozes pozret aj moje vlakno GB200 mam tam pofotene riesenie hydraulickeho vyvodu ..sice na GB200 ale je velmi podobne ..to vicko je uplne rovnake dokonca ako mas ty.

jozik1
Příspěvky: 13
Registrován: čtv lis 04, 2021 11:12 pm
Bydliště: za

Re: Kubota GL 260 Grandel

#7 Nový příspěvek od jozik1 »

Zbytocne koplikovane robit rozvadzac iba koli vyklapacej vlecke staci si kupit rychlospojky na nivelacny piest staci iba na jednu hadicu a v pripade sklapania pouzivat na miesto nivelacie Lebo aj tak nepouzivas ked mas zapriahnutu vlecku

blec
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 01, 2021 10:14 am
Bydliště: Brno

Re: Kubota GL 260 Grandel

#8 Nový příspěvek od blec »

Nejde jen o vyklápěcí vlečku. Mám v plánu mulčovač se sběrem a časem čelní nakladač. Na to jedna rychlospojka z nivelační hadice stačit nebude.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota GL 260 Grandel

#9 Nový příspěvek od oco13 »

S ohladom na ten nakladač doporučujem dopredu 3 pákový a dozadu 2 pákový rozvádzač, samozrejme pôvodné zdvíhanie ramien nechať. Mal som čelák a takto mi to ukázala prax s ním. 8)

FraStu
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 06, 2016 5:56 pm
Bydliště: Domazlice

Re: Kubota GL 260 Grandel

#10 Nový příspěvek od FraStu »

Tak jsem po 6 ti letech celkem spokojeného soužití s kubotou X20 zatoužil po změně a koupil z Hradiště u Domažlic Gl 321. Měnil jsem hlavně proto, že traktor nejčastěji používám v lese a tam se větší a těžší traktor hodí lépe a taky proto že to byla láska na první pohled. Má natočeno 4000 mth., takže postupně procházím celý traktor a čistím, promazávám co je třeba. Vyměnil jsem převodový a 2x motorový olej (čísla filtrů kdyžtak napíšu). Přetěsnil výstup trubky vedoucí olej z převodovky k čerpadlu, kde byl mírný únik oleje. Traktor měl lehce havarovanou přední kapotu, takže plechy jsem srovnal, z Polska (traktor.com.PL) objednal přední světla- sice to je čínská kopie, ale cena 1500 Kč vs 5000 origo díl.
Spodní závěs jsem koupil z Traktorcentrum Hradec Králové. Tam tyto traktory i repasují, takže kdyby bydlel někdo poblíž, nebylo by špatný tam zajet a podívat se jak tam řeší ty přídavné hydraulické vývody. Momentálně se chystám na seřízení vůle ventilů.
Ještě se mi z japonských stránek Kuboty podařilo stáhnout kompletní návod k obsluze. Je sice v japonštině, ale dnešní překladače v mobilu s tím nemaj problém a hravě ho překládaj. Kdyby někdo chtěl najít svůj traktor, můžu poslat odkaz.
Tak to je prozatím asi vše co jsem měl na srdci. Kubotám zdar.

https://postimg.cc/gallery/wT2pS3P

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota GL 260 Grandel

#11 Nový příspěvek od stanislavsnv »

8) na parádu
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

pies
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 25, 2020 4:23 pm
Bydliště: Liskova

Re: Kubota GL 260 Grandel

#12 Nový příspěvek od pies »

Ahojte, potreboval by som identifikovat "kocku" na obrazku oznacenu sipkou co to je a ake to ma opodstatnenie. Je to na Kubote GL25, ale rovnako to maju aj ine kuboty GL s original celnym nakladacom na ktorom je samostatny rozvadzac. Tipujem to na skrtiaci ventil alebo obmedzovac prietoku, ale potrebujem si to ujasnit. Je to pripojene na tlakovej rurke od cerpadla, predtym je Tcko, jedna vetva ide na rozvadzac nakladaca, druha ide do tej "kocky" a dalej pokracuje dozadu do prevodovky. Vopred dik za info kto mi vie popisat funkciu...Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“