ISEKI GEAS TG29

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: ISEKI GEAS TG29

#31 Nový příspěvek od pietrobs »

Vsetko islo hore..podrazeli a poriadne aj traktory.Uz som niekde videl dokonca aj dvojnasobok ceny co stali pocas mojho nakupu.

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: ISEKI GEAS TG29

#32 Nový příspěvek od Pito4011 »

To je pravda vsetko podrazelo a o dost a asi to pojde este hore :'( .

Chcem sa opytat neviete ci tu niekto nevyrabal ochranny ram na TA-co?
Na svojom mam take packy ktore boli urcene asi pre striesku. Rozmyslam to vyrobit z kurenarskych trubiek a namotovat to na tie packy. Uz sa mi totiz stalo ze pri praci s celakom som to naklopil na stranu a skoro sa prevratil tak uvazujem ze taky ram by mi mohol pomoct keby cosi.

Obrázek

serchan
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 05, 2022 1:12 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: ISEKI GEAS TG29

#33 Nový příspěvek od serchan »

Zdravim, vcera som skusal doorat zahradu, vsetko islo ako po masle a ked som zaparkoval traktor a otocil som klucikmi ze zhasnem motor, tak bezal dalej. Nevie poradit co mam skontrolovat? je tam zdochynacia klapka alebo cievka na privod paliva? dakujem za kazdu radu.
ISEKI GEAS TG29
Daihatsu Feroza 1.6i 4x4
Trabant 1.1

leso46
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 25, 2022 9:46 pm
Bydliště: Bardejov

Re: ISEKI GEAS TG29

#34 Nový příspěvek od leso46 »

Zdravím všetkých, kupil som si ISEKI TG 293 4WDFF. Potreboval by som poradiť, ako sa zapína hydraulika a 4x4.
Malo by to fungovať automaticky. Pri naštartovaní mi zasietila kontrolka, že je aktývne 4WD, teraz mi to už nesieti a nefunguje ani hydraulika ramien. Vie niekto poradiť aj nejakého autoelektrikára, ktorý týmto strojom rozumie, alebo má niekto k tomuto traktoru nejaký manuál v sl., alebo v českom jazyku.

Vopred ďakujem za rady a odpovede.

Marek

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: ISEKI GEAS TG29

#35 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Počuli ste už niekedy že by sa do geasov dávala silenejšia prevodovka z kuboty a ťažšia predná náprava...?? Prípadne viete čo znamená označenie za čislom napríklad u geasov je to S.....
Iseki TU 180f

serchan
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 05, 2022 1:12 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: ISEKI GEAS TG29

#36 Nový příspěvek od serchan »

Ja to tiez zatial iba skumam, ale je mozne predpokladat ze oproti mojej chudobnej socialnej vybave ty budes mat vsetko elektronicke..... za pakou ovladania hydrauliky trojbodu mas este kastlik s kopec prepinacmi a potenciometri, na tretom bode mas hydraulicky valec ... powershift prevodovka, ostatne som nezistil.
ISEKI GEAS TG29
Daihatsu Feroza 1.6i 4x4
Trabant 1.1

serchan
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 05, 2022 1:12 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: ISEKI GEAS TG29

#37 Nový příspěvek od serchan »

Neviete nahodou aku vahu mozem tahat za mojim Geas 29? Jednalo by sa o brzdenu vlecku nalozenu drevom. mam tiahlo do trojbodu. ma vyznam robit pevne tiahlo?
ISEKI GEAS TG29
Daihatsu Feroza 1.6i 4x4
Trabant 1.1

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: ISEKI GEAS TG29

#38 Nový příspěvek od j.kubec »

Vše se odvíjí od terénu v kterém jezdíš. Já osobně bych to tahat v 3-bodu nechtěl. Pokud máš pevný závěs v pohodě 2-2,5t bržděný nebržděný 1,5. Počítám to do terénu. Na úplné rovině jsem si tam zapřáhl i 4t nebržděné. Na silnici stejně ofiko nemůžeme tak je to v podstatě jedno.
3-bod je blbý v tom, že při jízdě z kopečka se může prudce zvednout a jak to má švih dokáže to i nadzvednout zadek traktoru a odhodit ho do boku.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI GEAS TG29

#39 Nový příspěvek od oco13 »

Presne toto sa aj mne stalo a tak do TBZ závesu veci tak do 500kg. Okrem terenu si treba uvedomiť aj vlastnú váhu traktora. Ja mám Shibauru 26Hp a tá váži 1500kg v základe.a na druhej strane je kopa Kubot a Yanmarov s rovnakým výkonom a váhou ledva tona.

serchan
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 05, 2022 1:12 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: ISEKI GEAS TG29

#40 Nový příspěvek od serchan »

dikes za rady, bude to v terene ale tazkemu terenu sa budem vyhybat. trojbodovy trojuholnik sa mi od zaciatku nepozdaval, takze potrebujem vyriesit zaves na vlecku. mozem upevnit odnimatelny zaves hore v tretom bode upevneny dvomi bolcnami?
ISEKI GEAS TG29
Daihatsu Feroza 1.6i 4x4
Trabant 1.1

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI GEAS TG29

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Obrázek
Ak si to priblížiš tak je tam pekne vidieť uchytenie gule na vozík

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: ISEKI GEAS TG29

#42 Nový příspěvek od honzaPP »

Udělej pořádnej závěs. Není nic horšího než když Ti to přes ty ramena cvičí s traktorem.
Takhle mám řešení závěs já:
viewtopic.php?f=72&t=116000&start=45
Hinomoto N249

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ISEKI GEAS TG29

#43 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Ten bod uchytenia vlečky na traktore by mal byť nižšie ako os zadnej nápravy. A uchytenie tretieho bodu na traktore je riadne nad osou.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: ISEKI GEAS TG29

#44 Nový příspěvek od j.kubec »

viewtopic.php?f=72&t=77968
Tady mám pár fotek jak jsem to vyřešil já. Mám to nad osou zadní nápravy a funguje to dobře. Mám i kouli, takže připojuji zařízení podle potřeby. Mám jak velké káry tak menší kárky.

serchan
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 05, 2022 1:12 am
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: ISEKI GEAS TG29

#45 Nový příspěvek od serchan »

j.kubec píše: úte bře 28, 2023 6:42 pm viewtopic.php?f=72&t=77968
Tady mám pár fotek jak jsem to vyřešil já. Mám to nad osou zadní nápravy a funguje to dobře. Mám i kouli, takže připojuji zařízení podle potřeby. Mám jak velké káry tak menší kárky.
takto si to nejak predstavujem, ale pozeral som sa odspodu a ja tam mam len dve diery zo zavitom na 12tku skrutku. a zo zadu mam 4 diery. bude to stacit?
ISEKI GEAS TG29
Daihatsu Feroza 1.6i 4x4
Trabant 1.1

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“