LOVOL M354 G3

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: LOVOL M354 G3

#46 Nový příspěvek od pietrobs »

Magnum.len pozor..kto pokazi vsetko co sa da tomu v rukach nevydrzi ani ten top stroj..ale for je v tom ze ono ten foton sa dotycnemu akosi pokaslal temer sam od seba..vlastne uz z vyroby bol na ho...o..mohol by ho hyckat ako chce..ked je raz dorvany blok motora z vyroby nespravis nic. A cakat co sa rozsype dalej ..no tak na to nemam nervy..ked novy stroj tak cakam.ze urcitu dobu bude sluzit bez zavad..samozrejme pri rozumnom pouzivani.

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M354 G3

#47 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends:
-ja som to nemyslel "doslovne" a hlavne na nikoho TU ,ani na žiadnu poruchu/závadu nepoukazujem...
-poviem/napíšem to tak všeobecne...
-bolo to myslené tak ,že keď bude neviem ako kvalitný stroj/naradie/spotrebič,ap. ...,tak mu treba aj trošku"lahodiť a vychádzať v ústrety"-t.j. ľudovo povedané,starať sa a hýčkať ho ako malé dieťa alebo žienku svoju... :smich: :smich: :smich:
-a dnešné "výrobky" to aj vyžadujú a potrebujú
Niekedy stačilo ,aby mal traktor vodu-olej -naftu...sotil si ho dolu brehom ,a robil si... :D
-neboli také nároky na samotnu techniku ako teraz,hlavne čo sa týka samotnej obsluhy a údržby...
-a hlavne keď si to človek kúpi za svoje "úspory",tak tá starostlivosť je iná... 8)
-samozrejme sú veci čo majiteľ /obsluha neovplyvní...(nato je tá záruka od výrobcu/predajcu,aby sa tie nedostatky prejavili a odstránili),žial bohu sú veci,problémy,poruchy,nedostatky,čo by sa nemali u nových výrobkov vôbec stávať/objavovať,no žial je už taká doba,doba kvantity a doba kvality už dávno skončila... :-/ :-/ :-/
a je jedno či je to svetoznáma značka alebo niečo neznáme,niekedy to býva aj v opačnom "garde"-to menej známe(pre niekoho NO NAME) alebo ľudovo povedané že "čínské" je alebo môže byť kvalitnejšie/trvácnejšie...samozrejme neplatí to pre všetkých a všetko :)
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: LOVOL M354 G3

#48 Nový příspěvek od pietrobs »

magnum ale u znaciek tych zvucnych si to zase nedovolia..vypustit nieco take do predaja..na to je vystupny technik...vyrobok prechadza vystupnou kontrolou..jedine co sa moze stat je chybny komponent od dodavatela..ale to sa potom riesi zvolavackou vsetkych predanych strojov danej vyrobnej sarze...ale tamto som este nikdy nepocul zeby sa do predaja dostal hentaky ,,nedotiahnuty" stroj ..

jean
Příspěvky: 3017
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: LOVOL M354 G3

#49 Nový příspěvek od jean »

Ale už sa na to vyserte, 2 strany chujovín a k lovolu nič.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: LOVOL M354 G3

#50 Nový příspěvek od pietrobs »

Mas pravdu.

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#51 Nový příspěvek od Monkus »

Jaaaj chlapci, deň tu človek nie je a bum 2 strany. Čína vie vyrobiť aj kvalitu, všetko je to o cene. Za tretinovú cenu nemôžeme čakať zázraky a za ďalšie, čo sa týka konštrukcie traktora, tak tam je pomaly každá skrutka poznačená fixou, či sa nepovolila a dotiahnuté sú zodpovedne. Motor dodáva iná firma a to že dodali chybný kus, mi príde normálne, keďže závada sa objavila až po 7mth a nie pri testovaní motora po zložení. Je mi jedno že to je číňan, je nový, má záruku a pri mojom šťastí, čo mám s vozidlami, sa mi aj nový pokazí, no záruka rieši moje starosti, mimo sezóny mi je to jedno. A rozplývať sa tu nad tým, že čo je z Číny a kedy sa mi to ide pokaziť, nemá zmysel.
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#52 Nový příspěvek od Monkus »

Tak počasie nám praje a lúky pribúdajú. Sú zanedbané, tak sa im treba povenovať. Zároveň zisťujem, že byť traktorista je celkom náročné, ale keď práca baví, tak človek zabudne na čas. Zatiaľ 36mth, spotreba mi vychádza na 2l/mth. Dnes som stihol zhodiť spätné na konári a kým som si to všimol, tak som stihol po ňom prejsť. 🙈🙈🙈
Na záver nejaké fotky.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#53 Nový příspěvek od Monkus »

Tak poslednú lúku som stihol vyčistiť za sucha a môže smelo pršať. Kto nič nerobí, nič nepokazí, takže tento krát sa mi pri vykášaní odrazil kameň pravdepodobne od výfuku a rozbil mi čelné sklo. Našťastie majú v Prešove na sklade, nejakých 70€ bez dane, už len ísť poň. Tak farmári, nech vám riadne poprší, aby ste mali peknú úrodu.

ObrázekObrázekObrázek


Medzi tým sa stihli okotiť kozy, tak sa pochválim aspoň najkrajšou kozičkou
ObrázekObrázek
Obrázek
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: LOVOL M354 G3

#54 Nový příspěvek od palobobo »

pekne ti to ide 8) to vsetko z tych luk si len vyhraboval tou slnieckovou hrabackou? Kolko kozy mas celkovo?

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M354 G3

#55 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends: super... 8)
daj foto ostatnej techniky...
naradie ...čo všetko používaš...
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#56 Nový příspěvek od Monkus »

Dočasné sklo s modrým tónovaním :red: :red:
Obrázek
Dnes výmena reťaze na balíkovači a čiastočné vyčistenie a premazanie pred sezónou. Retiazka stála 30€ s DPH z agrovirago.sk. Pre porovnanie som odmeral so starou a tá už bola o článok dlhšia.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jedno ozubené koliesko to už má takmer za sebou, budem musieť objednať aj nejaké do rezervy.
Obrázek
Obrázek

Chlapci ešte chceli fotky techniky, tak teda kosa Vicon CM 165 slniečková hrabačka. Áno - na kose chýbajú 2 nože a má už veľa hektárov za sebou. No zatiaľ šľape, po sezóne dostane GO
Obrázek
Obrázek
Obrázek
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M354 G3

#57 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends:
Tak teda si ho riadne pokrstil... :-/ ...čo sa stalo...kameň či?
Prevažne máš "senažnu"techniku...
-robíš len seno,resp.máš len lúky či aj orná pôda je v tvojom "portfoliu"
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

jean
Příspěvky: 3017
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: LOVOL M354 G3

#58 Nový příspěvek od jean »

Monkus, tonovanie super. Len by to chcelo este periskop :)

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#59 Nový příspěvek od Monkus »

MAGNUM

Keď som bol vykášať lúku, keďže nemám ešte mulčovač, tak mi pravdepodobne odletel od kosy kameň a odrazil sa najskôr od výfuku. Počul som iba ranu a sklo sa vysypalo, nie je lepené. Nové ma čaká v Prešove, ale nejak to teraz nesúri, keďže všetko som stihol pripraviť a nie je ani počasie na lepenie nového skla.
Áno, zatiaľ len náradie na seno. Chováme kozy, najbližšie slušné seno mám 10km od farmára, čo chová kravy na mäso. Problém je v tom, že mládze má nedostatok a pre kozy dlhé seno musím rezať na sečkárni. Takto si viem pre seba a susedove ovce nachystať to, čo potrebujem a čo mi budú žrať. Najhoršie na veľkých balíkoch je to, že človek nevie čo je vo vnútri a už sa mi stalo neraz že som pol balíka mohol použiť akurát tak na podstieľku.
Vlastné pozemky na pestovanie zatiaľ nemám, uvidíme časom, či sa portfólio rozrastie. Teraz je v pláne čelný nakladač, trojstranný sklápač a plaťák na zvážanie sena. Potom mulčovač, rotavátor a nejaký pluh s bránami. Ale to je hudba budúcnosti.
jean
Pri reverze netreba ani periskop a ako letná verzia je to paráda. Len ten prach v kabíne je des 🙈
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#60 Nový příspěvek od Monkus »

Keďže mám 50mth natočených, tak som prebehol maznice. Pre lepšie pochopenie, ktoré z obrázka až tak nevyplýva
Obrázek
Som si pozrel video poľského predajcu Elrol
https://youtu.be/EIUaDTFMwzs
mazacie body vo videu sú od 8:00 minúty.
Na prednej náprave je ich o 4 viac ako na zadnej, tak prikladám fotky.

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Pod kabínou jeden a v kabíne pod deklom ďalší
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A ešte zadná náprava, tam si treba dať pozor, nakoľko brzdy sú suché, aby ste si nenatlačili vazelínu aj do nich.
url=https://postimg.cc/qtL99KSX]Obrázek[/url]
ObrázekObrázek

Už len dočkať, kým tráva vyrastie. 😎😎😎
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“