LOVOL M354 G3

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: LOVOL M354 G3

#91 Nový příspěvek od palobobo »

mas to krasne kolko robis hektarov sena na fusky? Nemas dajake video toho slnieckoveho hrabac? Ja som premyslal dat po dve slnka do predu na nakladac a rovno hrabat a lisovat . :typek:

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: LOVOL M354 G3

#92 Nový příspěvek od fikejz »

Nemáte problém, když je na řádku nahrabáno mnoho hmoty? Uvažuji nad nějakými úpravami / vylepšeními lisu. Chtěl bych dát dopředu na boky sběráku kolečka, protože když přejíždím v louce nerovnosti (tam kde kdysi byly kraje políček) tak péra občas hrabou až do hlíny a chtěl bych dát před sběrák malá sluníčka jako mají lisy wolagri, aby nezůstávalo seno, když není řádek ideálně nahrabaný, rozfouká ho vítr, nebo se zkrátka netrefím.
Edit: Monkusi, ten návod máš zamknutý, psalo mi to, že nemám přístup. Jestli ho chceš na google účtu sdílet, musíš nastavit přístupnost "všem", nebo všem s heslem a to sem dát. Máš ho v Angličtině, nebo ve Slovenčině? V tom druhém případě bych nemusel překládat ten Anglický co jsem k lisu dostal od Číňana.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#93 Nový příspěvek od Monkus »

Palobobo
Svojich mám okolo 5ha a fušky asi v rovnakej výmere zatiaľ, len všetko dosť od ruky, 7-15km od domu. Vydržať 3/4h v kabíne na ceste sa dá jedine so sluchátkami. 🙉
Video nemám zatiaľ, lebo vždy mám toľko malo času, že nemám čas sa zabávať s videom a väčšinou som sám. Ale na yt je ich plno. Čo sa týka toho nakladača a slniečok, je to síce fajn nápad, ale neviem ako by si kopíroval výšku, lebo nakladač ti plávať asi nebude. Videl som už na alibabe nové balíkovače aj s mulčovačom/rezačkou a rovno to lisuje, na senáž by to bolo fajn, ale už asi aj cenovka bude uletená.
Fikejz
Áno, keď je veľa hmoty, tak je to trápenie aj pre lis aj obsluhu. Preto chodím so slniečkami len tam a späť a riadok je pekný úzky a hmoty je tak akurát. Výhodou slniečok je aj to, že to mierne krúti seno a tým sa aj pekne ťahá za sebou do komory.
Kolieska na zberač by veru pomohli, ale pre tých pár krát čo sa mi to stalo to asi nebudem riešiť. Mám celkom rovné lúky. A pomocné slniečka by pomohli veru, už mám aj kontakt na firmu, ktorá by ich mohla mať, ale musím to overiť, len to by som už musel prerobiť na ťahaný, lebo medzi traktorom a lisom toľko miesta nie je. Toto posledné pole som si luxusne rovno nahrabal a na druhý deň to tak vietor rozfúkal, ako keby sa tam stádo jeleňov prehnalo, tak som tam bol minimálne o hodinu dlhšie, kým som to všetko pozbieral.
Prístup opravený, už je to verejné. Oba dokumenty sú po anglicky.
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: LOVOL M354 G3

#94 Nový příspěvek od fikejz »

Já mám na obracení a nahrabávání univerzální Fellu (UH320D), tak když nahrabuji, dám rotory až k sobě abych shrábnul na ouzko a méně hmoty, ale někde je i tak hodně. Sluníčka by mi mohli vyjít mezi kola, mám Zetora roztaženého na nejšířeji co to jde, nebo by šlo dát delší ramena. Já mám jen jednu louku trochu rovnou, jinak je to samý drbání po starých sadech a bývalých políčkách, mezích a to všechno ve svahu.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#95 Nový příspěvek od Monkus »

Zhrnutie prvej sezóny
Tak prvá sezóna úspešne za mnou a skúsim to nejak rozpísať.
Traktor
Na traktoriku mám 210mth. Okrem úvodnej poruchy spôsobenej vo výrobe a rozbitých skiel som spokojný. Keďže si robím aj štatistiky, tak traktor zhltol nejakých 341 litrov nafty, čo vychádza na 1,62l/mth. Začal mi slziť posilňovač na ľavej strane, no počkám kým sa toho trochu viac nazbiera, kým je v záruke.
Kosenie a hrabanie
Druhá kosba tento rok mi vyšla iba na jednej 2ha lúke. Kosenie s Vicon CM 165 ide parádne, na tých 35 koní je ten záber akurát. No keďže u nás bývajú v októbri už silné rosy, vyšla z toho iba senáž. A keďže tento rok ešte Ježiško nechodil a obalovačka bude najskôr na druhú sezónu, dal som si zabaliť 120cm balíky.
Najprv som myslel, že mi to uschne, no nakoniec som musel zhrabať 5 riadkov dokopy pre veľký lis. Pri mládzi som objavil ďalšiu nevýhodu slniečok. Keďže pred kosbou dosť pršalo, tak odvaľovaním slniečka vyhrabávali dosť zeme, ktorá sa dostáva do hmoty. Na rok kúpim asi nejakú zhrabovačku s väčším záberom, nakoľko 4 slniečka majú záber iba 1,7m.
Obrázek

Obrázek

Prevoz balíkov som realizoval mojím prvým traktorom, ako už moju C5ku volám po tom, čo si so mnou užila. Hydraulický podvozok opäť nesklamal a v miernom kopci som si vedel vozík dorovnať takmer s terénom.
Obrázek

Obrázek
Lisovanie
Tento rok som urobil okolo 450 malých balíkov. Keďže som lis nekupoval nový, budem musieť vymeniť do ďalšej sezóny jedno ozubené koleso na spodnom valci a jeden nahrabovací prst si to tiež odniesol. Ložiská na vedenie špagátu som už musel vymeniť, takisto na dvoch vodiacich kladkách a reťaz na prvom rozvode.

Do budúcej sezóny by to chcelo nakladač a obalovačku senáže a ideálne aj nejaký trojstranný sklápač. A viac vody, aby bolo čo sušiť.
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

jean
Příspěvky: 3012
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: LOVOL M354 G3

#96 Nový příspěvek od jean »

Tá spotreba je krásna 8)

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#97 Nový příspěvek od Monkus »

Od jari som striehol na Bazoši, boli tam, ale v takej cene, čo som nebol ochotný za kúsok železa a jeden motor ochotný dať. Dnes som sa bol previesť do Levoče a za 850€ je fóliovačka doma.
Obrázek

Ešte mám zhruba hektár slabšej mládze na skosenie, ale uvidíme, čo povie počasie na budúci týždeň. Možno sa bude potiť až na budúci rok.
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: LOVOL M354 G3

#98 Nový příspěvek od fikejz »

To je celkem pěkná cena. Kolik má naběháno? Jak má Číňan vyřešeno počítání otáček? Je tam nějaká elektronika, nebo mechanicky?
Podle mých zkušeností a toho co jsem o tom zjišťoval je potřeba mít dobře nahrabané řady a pěkně rovnoměrně, pravidelně a alespoň na střední hodnotu slisované balíky aby senáž nechytala plíseň. Nepsal jsi, že máš lis s kasačem? Nebo to byl někdo jiný? Ten kasač by měl rovnoměrnému slisování pomoci.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#99 Nový příspěvek od Monkus »

Má nabehané 3 sezóny po cca 50 balíkov. Čiže v zábehu, by sa dalo povedať. Počítanie otáčok je riešené mechanicky. Vodiaci nôž sleduje závitovú tyč a keď z nej zíde, je dobalené. Čím má dlhšiu dráhu na závite, tým viac fólie minie. Ak budem robiť senáž o týždeň, pridám pár foto/video.
Lis s kasačom nemám, ale ten podľa mňa s lisovaním veľa spoločného nemá, ten má na starosti podávanie do lisovacej komory. Má ho kamoš a môže brať s ním podstatne viac hmoty ako bez neho. Mládzu nie je problém nalisovať na strednej úrovni na dostatočnú tuhosť. Ale možno budem dávať maximum, aby som ušetril fóliu, len neviem kto to bude dvíhať. 😂
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: LOVOL M354 G3

#100 Nový příspěvek od fikejz »

Dají se ručně zvedat balíky z 870 nalisované na střed - mám odzkoušeno - rovnáno ručně tři řady na stojáka na sobě.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LOVOL M354 G3

#101 Nový příspěvek od pepego »

Ak sa môžem pripojit. Budem rád ak pridáš foto a poprípade video s touto fóliovačkou. Podarilo sa ti ju zohnať za super cenu. Aká je dĺžka baliaceho stola? Ja mám baličku cez kardan asi CAEB a dĺžku mám 60 cm.K môjmu lisu Wolagri r500 je to len tak tak. Váha balíkov senáže sa pohybuje do cca 45 kg, ale to je už skoro čerstvá mládza Ja nechávam hmotu viac zavädnuť a aj problém s plesňou je vtedy výrazne menší. Monkus pozrel som si farmu Dolinka, sme skoro susedia 🙂.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#102 Nový příspěvek od Monkus »

Pôvodne som aj ja chcel na kardan, ale takú som v ponuke dávno nevidel. Ale nakoniec som si uvedomil, že táto s motorom je lepšia. Je to ľahké, má to kolieska a prejde to aj do stodoly. Ale veď pre a proti si vie každý zhodnotiť sám. Dĺžka stola je asi 85cm nakoľko lis má komoru 70cm a balík +-75cm. Čiže úplne dostatočné. Skúsil som jeden balík na skúšku zabaliť, ale zachytilo fóliu o matku a prestalo otáčať balíkom, čiže video nie je celé.
https://photos.app.goo.gl/hFepTBwtMFnWZYU9A
Ja som tiež pôvodom Bystričan, ale gazdujeme len pár rokov.
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LOVOL M354 G3

#103 Nový příspěvek od pepego »

8) . Tiež by sa mi niekedy viac hodila fóliovačka so samostatným motorom, jedna partia by mohla fóliovať zatiaľ čo ja vozím balíky. Podľa videa by tá fólia mala ísť vyššie , niekde na stred balíka. Na mojej sa dá poloha výšky držiaka fólie nastaviť. Už si aj kupoval fólie? Ja objednávam z Jukos Béžovce ,objednávku dovezú vlastnou dopravou za pár dní. Už na jar oproti vlaňajšku vyskočila cena a predpovedali že to pôjde ešte podstatne hore.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#104 Nový příspěvek od Monkus »

Áno, z tohto hľadiska je to super, že môžu byť dve pracoviská a zároveň výkon traktora je úplne predimenzovaný. Fólia by mala byť vyššie, to je pravda, možno to budem musieť nejak doladiť, lebo takto to aj slabo naťahuje. Dostal som k nej aj 3 fólie po 50€, takže na rok asi nebude veľa chýbať.
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Monkus
Příspěvky: 94
Registrován: pát zář 03, 2021 2:58 pm
Bydliště: Lopej
Kontaktovat uživatele:

Re: LOVOL M354 G3

#105 Nový příspěvek od Monkus »

Keďže ďalšia sezóna sa nám nezadržateľne blíži a chcem si zvýšiť komfort v kabíne, pozeral som možnosti dodatočnej klimatizácie, nakoľko presklená kabína v lete je čisté peklo a pootvorené dvere sú dobré tak akurát na zaprášenie celej kabíny.
Našiel som ochladzovač s montážou na strop od výrobcu Resfriar https://www.enatruck.cz/Stresni-nezavis ... -d2362.htm
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Keďže je to vhodné aj do prašného prostredia, tak by to mohlo byť spoľahlivé, aj keď cenovka za čerpadlo, ventilátor, filter a nádržku je dosť prestrelená. No pri kosbe alebo lisovaní by to bol veľký luxus, nebyť celý od prachu. Ak máte s tým niekto skúsenosti, rád si ich preštudujem. Keď nie, tak na rok vám dám určite vedieť. Nie je to klimatizácia s kompresorom, ale ochladzovač, klíma funguje aj pri vysokej vlhkosti, ochladzovač musí mať okolitý vzduch s vlhkosťou čo najnižšou, viď tabuľka.
Obrázek
Zároveň ochladzovač má oveľa nižšiu spotrebu, keďže stačí napájanie ventilátora a čerpadla.
Cena v Čechách a na Slovensku okolo 870€
V Poľsku a Litve 680€
LOVOL M354 G3, Vicon CM 165 séria 14034, Balíkovač 0870, Slniečková hrabačka, Fóliovačka na malé balíky
Farma Dolinka

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“