Jedinečný Yanmar YM1300D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#31 Nový příspěvek od jedinecny »

Ano sklápěcí a posouvatelné, jdu dodělat zezadu lištu aby se mi samovolně neposouvaly. :smich:
A sundávací, právě plánuju že tyč vždycky vysunu a vidle vyndám. Místo nich zavěsím na tyč bednu. Tím se vyřeší i vyklápění :)

S časem to není jednoduché, jsem plánoval kolik toho neudělám a zatím dělám nejmladšímu (1.5 roku) sparingpartnera při čtení knížeček. Když vstanu, že jdu na WC tak vyvolám paniku a letí za mnou :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#32 Nový příspěvek od oco13 »

Ak sa sem môžem votrieť s nápadom na paletizačné vidle. Tiež som to od niekoho odkukal :typek: Na bazoši som našiel pokazený paleťák za 50 ojro a potom to už bolo otázka pol hodinky Obrázek Ja som potreboval čo najväčšiu nosnosť , tak som volil túto cestu. Dvíham s nimi 650kg , ale sused s 6911kou s nimi prekladal plné IBCčka, takže unesú dosť.
Edit bedňu som kupil original za 200, ale teraz som zahliadol jednu dokonca za 80 eur.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#33 Nový příspěvek od dvk »

To je super vychytávka. 8) Ten třetí bod ale dostává nazadek, je to potřeba mít dobře vyztužené.

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#34 Nový příspěvek od jedinecny »

Oco, já chtěl něco co se dá složit a hodit do kouta. Jinak dobrý nápad. Taky jsem o tom uvažoval, jenom nebyl dostatek paleťáků za pár kaček.
Velkou nosnost nepotřebuji, mám malý traktorek :smich:
Spíš mi šlo o přesun příslušenství ať se s tím nemusím tahat ručně.
Ještě by to chtělo udělat věž abych mohl sem tam naložit vozík za auto. Zdvih tak max metr. Zdá se mi, že takhle to moc vysoko nezvednu. Ale to nespěchá... kdo ví jestli to někdy budu řešit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#35 Nový příspěvek od oco13 »

Toto boli moje prvé vidly Obrázek samozrejme že som ich ohol tak po vyrovnaní išli na nakladač. Velká pomoc bol ten pridržiavací palec , ako som ho mal tak už mi nepadol žiaden bag. 8) Tie z paletizačného vozíka už držia.(zatial), ale ten pridržiavací palec dorobím aj tam, je to velká pomoc.
No a na väčšie paletovanie hladaj ručný paleťák Obrázek za 150 eur som ho ulovil v BA zdvihne 800kg (aj viac) do výšky 160cm a prejde cez bežné garážové dvere. Má na zemi pomocné nohy s kolečkami takže traktoru nedvíha predok.
Aj takýto "kocúr" Obrázek s tým prekladal skoro tonové ibcčka.
Edit : neviem aké ramená si dával na svoj traktor, ale posledných 5 mojich traktorov na vozík za auto dočiahlo v pohode s klasickými vidlami.

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#36 Nový příspěvek od lezgy »

zhoda nahod... dal som kolegovi urobit presne to iste z paletaku, akurat moj nema pridavnu hydrauliku. nevies jak sa to bude spravat so standardnym tretim bodom? nie hydraulicky

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#37 Nový příspěvek od jedinecny »

Ještě jsem ten vozík nezkoušel, je na druhé straně průjezdu kam se zatím nedostanu :smich:
Možná to vyjde, zkusím to zítra změřit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#38 Nový příspěvek od oco13 »

Na rovnom podklade sa nič nedeje, ja mám všade kopčeky a svahy takže potrebujem tie vidly naklápať a sklápať. Teraz som uplne nadšený z japonca pretože má nivelizáciu. Takže vidly viem naklápať nielen dopredu /dozadu , ale aj do bokov. Už som to tu aj riešil
Aha napríklad ak v tejto polohe nechám paletu Obrázek pretože po ceste chodia autá, tak na znovunabratie je dobre mať vela ovládacích prvkov. :typek:
Ale na rovine to funguje aj s bežným tretím bodom. 8)

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#39 Nový příspěvek od jedinecny »

Dnes jsem konečně otestoval roravátor, sice zem je ještě trochu zmrzlá, ale chtěl jsem to vyzkoušet.

Obrázek

Teď mám dotaz, čím to tam mám srovnat?
Kdysi dávno se tam něco pěstovalo, ale pak umřel tchán a od té doby to leželo ladem... akorát se to 2x za rok pokosilo. Letos tam chceme brambory tak se to snažím trošku upravit.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#40 Nový příspěvek od JardaCNC »

Máš rotavator? Máš čím jiným bys to chtěl srovnat ?
Pokud máš problém s "kolejemi" po kolach - dej je pryč.
Pokud se "schody" dělej to od nejnižšího místa - boční svah.
Ten další řádek se "přesune" do původního.
Taky doporučuji oddělat ty boční kryty. U nás je to na nic.
V Japonsku se přesvědčili že jim nic neuteče - kořenový systém rýže - a že vše rozsekali.
Pokud je to jednou málo - udělej to ještě jednou.
Spíše bych doporučil počkat. Rotavator je dobrá věc , ale jen na udržované ploše. Pokud tam bylo x let neorané - počkej až to vzejde a znovu to porotovatoruj.
Přesto se tě trávy nezbavíš. :vztek:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som tiež tie kola zo zadu dal preč - neviem ako majú fungovať . Rovinu mi robí práve ten kryt rotavátora vzadu, ten to zatiahne do roviny.

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#42 Nový příspěvek od jedinecny »

Dík za rady pánové, budu se s tím muset poprat :vztek:
Uvažoval jsem o smyku.. zatím to nechám uležet, ale kdyby se objevil nějaký kratší za levno tak ho asi vezmu :)

Koleje po kolech mi nevadí... to by byl ten nejmenší problém.

Ono to na fotce nejde moc vidět, ale občas jsem si připadal jako když jezdím přes muldy. A ta kola vzadu to právě jistila abych se nezahrabal zadkem ještě hlouběji, když mi čumák vyletěl nahoru.
Boční kryty tam jsou spíš na okrasu, mám je radši tam než aby se válely někde v regálu a prášilo se na ně.

Jinak jsem to na podzim zoral, teď jsem to zrotovátoroval a plánoval jsem to ještě jednou zorat a pomixovat tak koncem měsíce. Je to dobrý nápad?

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#43 Nový příspěvek od jedinecny »

Dlouho jsem sem nepsal, nějak není čas. A taky nevím jak to děláte, že máte u sebe mobil nebo foťák. Já když vyjedu, nebo když něco dělát tak je mobil doma v kuchyni :D
Jinak klasika... mulčování - koupil jsem polský mulčovač z číny, myslím že Geograss nebo tak nějak. Už je otestovaný a zatím je v pohodě.
Obrázek

Pak jsem si pořídil polský špalíkovač Remet 80, než všecko zdraží a nechal jsem si na něj udělat setrvačník... no není pěkný? :)
Obrázek

A v poslední řadě jsem to musel zakrytovat kvůli děckám.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

S odstínem barvy jsem spokojený a byl to zbytek autolaku ve spreji co mi zůstal v garáži po mojem fiatu 127. Je to trošku flekaté, ale úkol zněl jasně, co nejdříve zakrytovat.
Zítra snad proběhne test. zatím jsem to zkoušel jenom bez setrvačníku na jedné plotové plaňce co se mi válela na dvoře :smich:

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#44 Nový příspěvek od jedinecny »

Tak dneska špalíkování meruňky. Jedna zelená větev co nám rostla do zdi od garáže a zbytek suchých asi po mrtvici. Celkem 2,5 PP pytlu 56x125 ale plných tak na 85-90%.
Obrázek Obrázek Obrázek

Větší kusy jsem samozřejmě nařezal pilou, nejsem masochista :)

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#45 Nový příspěvek od jedinecny »

Pomalu čistím starší nemocné stromky, říkejte mi čistič :smich:
Obrázek Obrázek

A nepochopil jsem jak poláci dávají tažné na špalíkovač, když tam namontují setrvačník.
Obrázek

Musel jsem si to narychlo upravit.
Obrázek Obrázek

Vyšlo to jen tak tak, málem jsem tam nenasadil vozík. Nevím na co jsem myslel, že jsem zapomněl přiměřit mezeru mezi koulí a krytem. A musel jsem z vozíku sundat takový ten drátěný držák na zástrčku.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“