Jedinečný Yanmar YM1300D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#61 Nový příspěvek od jedinecny »

O víkendu jsme trošku uklízeli. Měl jsem pomocníka :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#62 Nový příspěvek od Peter768 »

Funkcia poťahovača...tak sme začínali ako deti asi všetci 8)

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#63 Nový příspěvek od honzaPP »

Tihle pomocníci jsou nejlepší. Člověk má z toho traktoru hned větší radost :)
Hinomoto N249

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#64 Nový příspěvek od jedinecny »

Konečně jsem se dokopal k nahození pneu na disky vleku. Trvalo mi to pouhé dva měsíce, jak by řekl můj kámoš - je to takový obyčejný poštovní průměr :D
Příprava:
Obrázek
A hotovo:
Obrázek

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#65 Nový příspěvek od jedinecny »

Jo taky jsem nedávno rovnal nápravu, byla prohlá. Předchozí majitel asi zapomněl odjistit a začal zvedat.
Už srovnaná:
Obrázek

Včera jsem zespod navařil zbytek pásoviny co mi z něčeho zbyl a dnes jsem to trošku přetřel ať to hnedka nechytne lišku. Má pršet :smich:
Obrázek

Ještě mám v krabici rozebranou pístnici. Čekal jsem na manžety, ale teď už nevím jestli to dám dokupy :D

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#66 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...asi ten vlek moc nepotřebuješ , jinak není možné , aby během dvou hodin nestál na kolech , připravený vyklápět . :smich:

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#67 Nový příspěvek od jedinecny »

Hmm.. je pravda, že měl být opravený už na léto. :zapomel: Ale musel jsem opravit auto na STK, převařit lemy a prahy + výztuhu na jedné straně a ošetřit dutiny. Zabralo to víc času než jsem myslel. To je tak, když se řízne do plechu a pak se člověk bije do hlavy že to vůbec udělal.
Teď bych chtěl aby byl funkční aspoň na podzim.
Včera jsem ještě vyčistil brzdy, odmastil a seřídil. Dnes jsem jenom namontoval pístnici a nahodím kola ať s ním můžu odmanipulovat pryč. Musím zajet s IBC k potoku pro vodu, tak abych se vyhnul bazénu.
Přemýšlím nad vyorávačem brambor, chtěl bych si udělat takový jako ty Vladimíre, ale letos to nestihnu a tak možná přes zimu. letos možná dokážu udělat radličku.

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#68 Nový příspěvek od jedinecny »

Tak radličku jsem už nějakou sesmolil, jsem zvědavý jestli bude fungovat a jak dlouho vydrží. Zítra otestuju :) Je to jenom dočasné řešení, v plánu je vyorávač.

Obrázek Obrázek

No a tento víkend jsem si hrál s rámem.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Samé měření, řezání, měření a navařování již odřezaného, neboť mi v jedné poloze vadily ramena a v další zase kola... tak je to takový kompromis. Snad nenarazím na limity.
Možná budu pokračovat už zítra, ale asi bych měl udělat taky něco doma :(

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#69 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...jsem rád za každý takový tvůrčí příspěvek a tak přeji hodně elánu do dalšího tvoření . Že se Ti něco nepodaří na prní dobrou , z toho si nic nedělej. Já jsem ten rám řezal asi 6x , než jsem se dobral současné podoby .
Jenom malá technická k radličce : měl by tam být plaz , jinak neudržíš požadovanou hloubku vyorávání ...

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#70 Nový příspěvek od jedinecny »

Plaz na radličku dodělán, viděl jsem radličky bez plazu i s plazem, tak jsem nevěděl jestli tam bude potřeba.

Minulý víkend:

Obrázek Obrázek
U horního dílu jsem udělal menší chybu ve výpočtu, byl o 4cm širší... Já blbec jsem si nakreslil rám v práci na nějakém online cadu a pak jsem se rozhodl že zmenším oblouk... no a na to přece nepotřebuju počítač :smich:
Tož jsem odečetl 4cm, ale to byla jenom jedna strana! No co se dalo dělat, tož jsem to uprostřed ještě fiknul a zkrátil.

Tento víkend jsem lakoval, jenom mně spadlo pár kapek z čistého nebe na čerstvý lak, tak mě to trošku nasralo :vztek:
Ale nastěstí jsem potom rám uklidil pod střechu a strhla se pořádná průtrž.
Teď budu řešit elektriku, ptotože tam mám přípravu na zásuvku k vleku. Uvidíme jak to dopadne.

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#71 Nový příspěvek od jedinecny »

Ačkoliv nemám zapojené kabely, musel jsem zkrátit porost v humně, tak jsem zapřáhl mulčovač. Mám naobjednávané dráty, vypínače a další ptákoviny na které jsem si vzpomněl, že by se mi hodily, a zatím na mě hážou bobek. Snad už zítra budou...
Ale aspoň jsem si blejsknul rám, než jej odřu :)

Obrázek

Uvažoval jsem jestli sklápěcí nebo sundavací. Vyhrál sundavací, líp se s tím bude jezdit pod stromkama (je to jenom kvůli stromkům v humně, jinak bude celou dobu nasazenej, už kvůli světlům).

Obrázek

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#72 Nový příspěvek od honzaPP »

Vypadá to dobře, ale nebyla by lepší zásuvka někde dole? Blíž k závěsu? Já to právě mám taky v plánu....ale počítal jsem,že kabely půjdou pěkně po oji a zásuvku udělám někde tam.....
Stejně tak úplně nerozumím tomu když si dává někdo takhle vysoko vývody na hydrauliku.....k čemu je to dobré?
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#73 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Pekná robota. A ako budeš mať zapojené tie svetlá na ráme? Dáš ich na nejaký konektor alebo zásuvku? Aby si to mohol rýchlo zapnúť....

jedinecny
Příspěvky: 85
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#74 Nový příspěvek od jedinecny »

Jo chápu, bohužel nevím kam bych ji dal, ono to nevypadá, ale je tam fakt málo místa. A když zúžím kola tak jsem rád, že tam dostanu ruce :)
Nakonec jsem to hodil nahoru, tož si budu muset dávat bacha. Treba to někdy předělám až mě napadne kam ji umístit. A místo ní si dám držák na termosku :smich:

Peter, chci tam dát https://m-style.cz/vodotesny-konektor-2 ... le-1.5-2ks , nic lepšího mě nenapadlo.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#75 Nový příspěvek od honzaPP »

Jasný, já jen nevěděl jestli to nemá nějaký hlubší význam :friends: každý bojujem s tím co máme.

Ty konektory co máš v odkazu jsem kupoval na Aliexpressu za pár korun. Protože je to přesně taková blbina co se pořád někde hodí. Ale stejně většinou kvůli místu použiju klasický fastony :smich:
Hinomoto N249

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“