Jedinečný Yanmar YM1300D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#46 Nový příspěvek od jedinecny »

U mě teď traktůrek zahálí, protože mám kopu jiné roboty.
Momentálně měním plot. Ten starý se začal rozpadat a hrozil únik divoké zvěře. :)
To je samé hoblování, měření, řezání a natírání... kdo by to byl řekl, že natření je asi nejvíc časově náročné. Už mám hotových asi 5/12 :smich:

Obrázek Obrázek

a v novém
Obrázek Obrázek

Vrata budou takový překladatelský oříšek...
Jsou nakřivo a ještě každé křídlo je jinak dlouhé. Ale jsem líný dělat nové a není na to čas. Ještě mě čeká stříška/dřevníček co jsem si vymyslel cca před měsícem o dovolené.

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#47 Nový příspěvek od jedinecny »

Začal jsem si dělat bednu. A jelikož jsou suroviny drahé tak jsem k tomu využil MARS bednu :)
Obrázek Obrázek Obrázek

Trošku jsem ji ořízl, aby nebyla tak široká.

Obrázek Obrázek

Dolu půjde ještě plech a musím vychytat mechanismus vyklápění. Zatím to drží kus účka :D

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#48 Nový příspěvek od jedinecny »

Trošku jsem pokročil. Ale protože furt prší tak to jde pomalu. Nechce se mi brousit a lakovat uvnitř.

Obrázek Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#49 Nový příspěvek od dvk »

8)

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#50 Nový příspěvek od jedinecny »

Pořád jsem přemýšlel jakou udělám vlečku a jestli sklopnou nebo ne. No a nakonec jsem si ji koupil :D
Snad mi k něčemu bude.
A když už ji mám, tak jsem si řekl, že je čas udělat hydrauliku. Jenom jsem pořád nevěděl kam dám rozvaděč. Všude je málo místa. A jak jsem to počítal kolik sekcí a trubek a hadic tak mne nadšení přešlo. Odsunul jsem to na "příště" a začal hledat jednodušší variantu. Po prozkoumání manuálu k americkým yanmarům 135/155 jsem našel vývod pro hydrauliku. Ovládá se stávající páčkou, jenom se musí zavřít ventil pod sedadlem.
Takže mise byla jasná. Včera nakoupeno, dneska uděláno.

Obrázek Obrázek

A tady test jestli to funguje jak jsem předpokládal.
Obrázek

Ještě se mi zdá trošku přihlá oj, jako spíš ten plechový trojúhekník, ale nevím jestli ji budu srovnávat. Potřeboval bych ji snížit o 10cm a teď přemýšlím jestli předělat oj nebo závěs na traktorku.
Bylo to zarezlé tak jsem ji rozebral a pročistil, ještě to trošku pospravuju.

Obrázek Obrázek

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#51 Nový příspěvek od jedinecny »

Tak jsem se dal do toho.
Uřezal jsem kostku..
Obrázek Obrázek

Trošku ji obrousil a nařezal si pár plechů.
Obrázek

No a pak jsem se to snažil svařit :)
Obrázek

Zítra jestli bude čas a nebude taková kosa tak se ji budu snažit napasovat na vlek... Musím upravit brzdu.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3110
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#52 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca a vlečka sa mi páči 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#53 Nový příspěvek od jedinecny »

Tak jsem to dnes přiměřil a zjistil že to mám trošku naširoko. Na brzdu zbývá tak 5-10 mm. Takže na vlečku přivařím ze dvě 3-4 mm "výztuhy" ať se mi to pěkně opře. Ale to až se mi bude chtít :)
Možná zítra, možná koncem týdne. V práci nám dávají co proto. Teď budou krušné dva týdny.

Ale jak se posunul čas a zkrátil den tak jsem si říkal, že je třeba si přisvítit. Udělal jsem si testovací světlo a celkem to ujde. Akorát asi nechám jedno LED a jedno klasiku. LED svítí na blízké okolí a žárovka zas do dáli.

Kulaté LED světlo pasuje přesně a ani se nehne.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Udělal jsem si ze staré zástrčky tohoto typu piny abych nemusel stříhat kabeláž.
Obrázek Obrázek Obrázek

Jenom mi nedocvaklo, že mínus je na kostře :) Tak jsem jeden zase pěkně odstřihl a nalisoval očko.

Obrázek

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#54 Nový příspěvek od jedinecny »

Konečně jsem to smontoval...
Obrázek

A tohle mi zbylo na zemi.

Obrázek Obrázek

Nevíte čím ji nahradit? Nemám přehled o ručních brzdách (nikdy jsem ji nemusel demontovat z auta) tak pokud možno něco abych to nemusel moc předělávat.

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#55 Nový příspěvek od jedinecny »

Toto se sice netýká traktoru, ale kdo uhádne co se chystá?

Obrázek

fikejz
Příspěvky: 6082
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#56 Nový příspěvek od fikejz »

Tryska do kotle.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#57 Nový příspěvek od jedinecny »

Ano přesně tak. Už nějakou dobu funguje v kotli. Stará je popraskaná, ale ještě by asi fungovala (mám ji vystavenou na kotli :) a já potřeboval rychlou náhradu během víkendu. Akorát se na nich usazuje bordel po čištění kotle jak na kovové tak na keramické. Chce to sem tam vyčistit prostor nad tryskou... tak jednou za dva měsíce podle použitého paliva.
Sorry za pozdní reakci. Na forum se dívám celkem často, ale přihlašuji se jenom někdy z mého PC.

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#58 Nový příspěvek od jedinecny »

Včera jsem měnil čidlo teploty. Začalo to svítit hned po nastartování. Zlobilo mne už v létě.
Obrázek

Staré čidlo a jeho čínský bráška z aliexpresu.
Obrázek


Tož snad bude fungovat. Až přestane pršet tak otestuju.
Obrázek

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#59 Nový příspěvek od jedinecny »

Musel jsem udělat kryty na řemen a vrtuli, aby tam děcka náhodou nestrčily ruce.

Obrázek

Jenom jsem to udělal moc dlouhý. Bude se řezat spodek. Ale zatím to plní účel. Bylo to dělané +- podle americké verze ale japonská to má hezčí :D

Obrázek

A pokračuju v úpravách vleku, dnes jsem vyzul pneu a budu lakovat disky.

Obrázek

V mezičase nestíhám :D
Však to znáte, vyvařování prahů na autě, vysekání zdi na dvojité balkonové dveře + vchodové dveře, mulčování, sazení brambor a jiných rostlin. Jenom mě serou mšice na jabloni a že si vyhlídli mou oblíbenou Red Chief, nemůžu se jich zbavit.

jedinecny
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 24, 2021 7:11 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Jedinečný Yanmar YM1300D

#60 Nový příspěvek od jedinecny »

Dneska mi při mulčování, když jsem tahal kapesník, vypadly klíče z kapsy.
Už jsem je porovnal, ale nejhůř to schytal zrovna nový klíč ke vchodovým dveřím, které máme tak měsíc.
Trefilo se to zrovna do zubu a ten to vyhlo a zdeformovalo. Teď nejde zastrčit do zámku, tak jsem jej vyřadil... :vztek:

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“