Hinomoto N249

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#256 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek
Mám tam tyto žhavící svíčky. Motor MS145.

Ladiki co mám motor kuboty v manipulátoru, tak má pojistku před relátkem žhavících svíček 50A. Relátko je ovládané spínačkou.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#257 Nový příspěvek od Ondras83 »

honzo, odkud jsi presne? (klidne sz) ...prijel bych se nekdy podivat, az bude hezky a sucho, jak na horala, tak na hinomoto :)

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#258 Nový příspěvek od honzaPP »

Poslal jsem Ti SZ. Klidně přijeď, ale vezmi sebou CéÓčko a proběhneš mi horala :smich:

Ale Tebe myslím, nejvíc zajímá ten mechanizmus posuvu řetězů,ne?
Já to mám trochou jinak než jsem viděl všude na netu. Všude je klasická rohatka se západkou. Já mám na konci té hřídele která tahá řetězy tohle:
Obrázek
Vypadá to jako jehličkové ložisko,ale ty válečky nejsou válečky. Je to vlastně jednosměrný ložisko. Na převodovce je excentr kterej to přes tyč tlačí a přitahuje zpátky a tím je vlastně udělanej ten krok řetězů.
No a na ty hřídeli jsou takovéhle řetězky:
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... mm-p31034/

Snad to dává trochu smysl :)
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#259 Nový příspěvek od Ondras83 »

honzo, jak je na tom hinomoto a dily? takovy ty spotrebni dily, co jsou primo na ten a ten typ stroje (tesneni pod hlavou, vodni pumpa, ruzna tesneni na motor atd?) otec trosku zacal naznacovat, ze by mozna neco chtel a me shodou okolnosti cvrnklo do oka jeno hinomoto, libi se mi, ze to vypada jako normalni traktor a ne vesmirna lod s kolama (jako treba iseki landhope) a nejaky dalsi veci, ale stejne jak u brachovy kuboty, co kdyz to zakuka, co s tim potom? na kubotu zavolas, zaplatis dardu, ale mas a jezdis, co s timto? nebo treba ten motor je nejaka kubota nebo yanmar? diky za info

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#260 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj Ondro, hodně jsem o tom psal tady:
viewtopic.php?f=72&t=114985&p=1846874#p1846874

Já vidím největší problém v tom, že jsem za celou dobu prostě nedohledal, žádnou dokumentaci. A fakt jsem nad tím strávil hodiny a hodiny. V cizích jazycích, podle typu motoru, přes Massey Ferguson (motor by měl být licenční MF BD150). Abych věděl různý vůle, mezní hodnoty tlaků, rozměrů válců a pod.... Na ty starší Hinomota co má Jirka Kubec nějaká literatura sehnat jde. A ty novější jsou zase licenční Kuboty GL, takže to je pohoda.
Vím, že i na mém traktoru jsou některé věci stejné s různýma kubotama - žhaviče, čidlo tlaku oleje, čidlo teploty vody......a věřím, že těch věcí bude víc. Jen jsem je zatím nepotřeboval vyndávat a vytypovávat....

Jinak prostě spoléhám na japonskou kvalitu a základní údržbu :jazyk:

Jak jsme si psali, klidně přijeď mrknout, osahat, projet se 8)

Jinak mám inzeráty na Hinomota celkem v merku. Který tě láká? Pro mě by byla jasná volba tenhle:
https://dum.bazos.cz/inzerat/179297498/ ... on-4x4.php
Samořejmě jsem ho neviděl naživo, takže třeba je to vylítaná je.ka :smich: A tys myslím, psal že jsi s tím prodejcem měl špatnou zkušenost....
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#261 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak s prodejcem zkušenost: nezajímal se a nám se skoro žádný traktor nelíbil, tak jsme po 15-20min odjeli, nikdo se nám nevěnoval, ale to nám zas tak nevadilo, všechno jsme si krásně prohlídli bez dozoru a vše jsme věděli...
Je to tohle https://dum.bazos.cz/inzerat/181123235/ ... y-stav.php

Ale ono to zas tak horký nebude...to jen že mě to tak zajímalo, když kupoval brácha, tak jsme právě říkali y že hinomoto ne, že fabrika už neexistuje

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#262 Nový příspěvek od honzaPP »

Ondro,ale to je malý. Je to Hinomoto N189. To za ty prachy nestojí. Pro mě je to podvodný inzerát, protože u japonců se udává počet koní na výstupní hřídeli a tenhle má 19hp!!Proti mému traktoru je tohle poloviční.

Na tenhle typ jsem se byl mrknout než jsem koupil svůj traktor, tady u chlapa v HK. Na podzim ho měl v inzerci a byl tam celkem dlouho kolem kila ho prodával. Jestli chceš možná bych na něj našel kontakt....

Já nevím jak to přesně má Kubota s dílama na tyhle starý verky. Podle mě ti neprodají ani šroubek když řekneš na co to máš. Musíš znát myslím přesné označení dílu......u těch motorových to možná ještě bude OK, protože se na ledasco montovaly ale díly na šasí a do převodovky se budou shánět stejně blbě....ale určitě na tom budeš podstatě líp s dílenskýma příručkama :)
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#263 Nový příspěvek od j.kubec »

Ondro i kdyby fabrika fungovala, stejně by to bylo k ničemu. Některé nové díly by stejně nebyli dostupné, tak jako u starých kubot. To co je běžný spotřebák sehnat jde, případně to nahradím. Něco jde i vyrobit stačí soustruh, frézka, svářečka.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#264 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak hlásím, že traktor po elektrifikaci skoro hotový :)
I za zásuvka nakonec je.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A taky jsem se pustil do stromků, už je na to dost teplo. Chtelo to tak o měsíc dřív...

Obrázek

Obrázek

Poslední co mi zbývá jsou brzdová světla a zapojit hadice do nových vývodů.

Ale to bych nebyl já,aby jsem tím mým šťouráním něco nedojebal :zapomel: jak jsem zavařoval ten volant, tak dnes když jsem poprvé od podzimu nastartoval, tak otočím kolama sotva v 1/5 rozsahu..... nějak nevím co s tím. Už jsem spěchal domů, tak nebyl čas to zjišťovat.

Jinak traktor chytil na první otočení. Takhle pěkně to studený snad nikdy nechytilo. Tak aspoň za to jsem rád.
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hinomoto N249

#265 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...ta zásuvka je docela užitečná věc . Udělej si montážní lampu a do kastlíku přidej nabíječku mobilu . 8)

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#266 Nový příspěvek od honzaPP »

Takovou výměru nemám,abych u toho musel nabíjet telefon :smich: ale to už jsou drobnosti. :friends:
Ještě dobastlit ty světla a hydrauliku a těším se na sezónu. Dneska bylo fakt hezky už bylo úplně cítit jaro. I na těch jabloních už byly vidět pupeny. :)

No už na mě pomalu volá stavba. Do srpna musím mít obě patra hotový, protože pak přijdou nastoupí chlapi na střechu..... už se celkem těším :)

Ale ještě rozebranej ten rotační nahrabovač. Celé to visí na rozpěrce, která na něm nebyla..... nějak se mi do toho nechce :zapomel:
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hinomoto N249

#267 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...starosti se stavbou Ti tedy vůbec nezávidím ...

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#268 Nový příspěvek od j.kubec »

Taky hezký. Stavba je často očistec.
Já jsem před chvilkou taky přišel od traktoru. Zítra proběhne zkouška funkčnosti. Traktor 7245 jsem měl rozpůlený a ještě jsem se pustil do přední nápravy. Nějak se mě to nezdálo a po rozebrání jsem zjistil, že na konci nápravy kuželíková ložiska byli kaput. Dva dni jsem to rozebíral a mlátil ven, nějak se tomu nechtělo. Dnes jsem to skládal.
Foto dodám, až se z toho dám dohromady a budu mít chvilku času, bylo to dost náročný.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Hinomoto N249

#269 Nový příspěvek od ladiki »

s tou stavbou jsem si zavzpomínal :friends: když jsem měl takto základovou desku, tak jsem vybíral prvního japončíka. Tenkrát to měla být B7001, no nakonec to byla B1400...

Co jsi vařil na volantu?

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#270 Nový příspěvek od honzaPP »

honzaPP píše: pát pro 29, 2023 9:38 pm Taky jsem měl po svatkách čas na traktor. Rozdělal jsem palubku a vyvařil ten ulomenej volant.

Obrázek

Obrázek
Špatně to tu sleduješ Láďo :smich:

Myslím že jsem to provařil asi trochu víc a zasekne se mi to o tenhle kolík
Obrázek

Vycházím z toho,že to uložení bude +/- stejné jako na Kubotě.
Otočení volantem jde na obě strany stejně málo a bylo cítit,že dochází k mechanickému blokování rotace. A navíc před mým zásahem to fungovalo bez problému. Takže to celé rozdělám a uvidím :)

Já se na tu výstavbu docela těším. Teď mi chybí jen vyžebrat peníze u banky a začíná s tím být celkem velká komplikace,ale to tu nechci rozebírat. Nicméně potom jak budou prachy tak už to půjde. Vyřízenej jsem byl z těch základů. To odskakování výškových úrovní a hlavně než jsem to celý zavozil bylo fakt náročný. Teď myslím už to bude celkem skládačka, hlavně neposrat založení první vrstvy a pak už to skládat na pěnu půjde rychle :) navíc jsem si to navrhnul v tom modulu cihly, takže dořezů by mělo být taky minimum. Ale nebojte úspěchy i nezdary sem hodím :smich:
Hinomoto N249

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“