Hinomoto N249

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Majmajko
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 27, 2016 6:51 pm
Bydliště: Hrušov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#46 Nový příspěvek od Majmajko »

honzaPP píše: stř dub 13, 2022 8:56 pm k čemu je na trubce od čerpadla do stávajícího rozvaděče tahle kostka:
Obrázek
Zatím předpokládám,že je fuk jestli se napojím před ní nebo až za ní....ale rád bych věděl k čemu je.... zpětný ventil? Viděl jsem jí i na dalších Hinech......

Na moju 329 som dal normalne bez tej kocky :-) ja som nemal len zakrutenu treubku tu som odsroboval a napojil rozvadzac na to...
Teraz idem pridavat este jeden, chcem dozadu na vyklapanie a na 3 bod si dat pripojky.

svedsketanky.cz
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 26, 2022 5:59 am
Bydliště: Lichnov u Frenštátu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#47 Nový příspěvek od svedsketanky.cz »

Ahoj. Dnes si s největší pravděpodobností jedu na stejné místo jako ty pro stejnou rejži.😂 Tak Tě brzy asi zahrnu dotazy.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#48 Nový příspěvek od honzaPP »

Zahrň, traktor je to skvělej. Já jsem s ním opravdu spokojený. Teď jsem dodělal závěs za na vlek, tak jsem pak hodím pár fotek. Protože ten origo závěs byl tak na malý vlek od tery.
Koukal jsem, že tam mají další 249, ale podle fotek vypadala trošku bídněji. Na funkčnost nemusí mít vliv. Nezalekni ovládání ramen, je to celkem věda, protože tam není žádná páka kterou bys je dával nahoru a dolů :smich:
Hinomoto N249

svedsketanky.cz
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 26, 2022 5:59 am
Bydliště: Lichnov u Frenštátu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#49 Nový příspěvek od svedsketanky.cz »

honzaPP píše: čtv kvě 26, 2022 8:39 am Zahrň, traktor je to skvělej. Já jsem s ním opravdu spokojený. Teď jsem dodělal závěs za na vlek, tak jsem pak hodím pár fotek. Protože ten origo závěs byl tak na malý vlek od tery.
Koukal jsem, že tam mají další 249, ale podle fotek vypadala trošku bídněji. Na funkčnost nemusí mít vliv. Nezalekni ovládání ramen, je to celkem věda, protože tam není žádná páka kterou bys je dával nahoru a dolů :smich:
Tak už je doma.První jízda ujeto asi 500m pak se traktor zastavil. :smich: Příčinou ,totálně zajebaný palivový filtr. Takže dnes dostane malou základní údržbu.Rákosky na ro asi totálně jebaly.

Koukal jsem na Tvůj první příspěvek aa moc se mi nezdá pár věcí.

Píšeš brzdy SAE 10W30 ale já měl klasickou brzdovou,takže jsem odsál a nalil DOT3
přední náprava je uváděno PP80 ale ty píšeš UUTO 10W30

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#50 Nový příspěvek od honzaPP »

Když si přeložíš schéma co je myslím za sedačkou, tak tam jsou náplně přesně tak jak jsem je napsal. Samozřejmě do přední nápravy můžeš asi bez obav použít PP80 - není propojená s hydraulickým okruhem.

A pro brzdy je ve schématu stejný olej jako pro motor. Okruhy spolu asi taky nejsou spojené. Co kam neleješ je jen na Tobě 8)
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#51 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak dneska jsem pokosil. MF pracovala na jedničku, kromě přetrhnutého lanka spojky to byla paráda. Tady je pár fotek:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#52 Nový příspěvek od honzaPP »

A taky jsem se konečně dostal k udělání závěsu. Ještě ho trochu flexou odlehčím, nechám otryskat a nastříkám. Osobně se mi tohle řešení líbí víc než závěs do ramen. Ale kritiku vítám 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#53 Nový příspěvek od honzaPP »

Dnes jsem našel, že firma Hinomoto opět vyrábí:
http://www.hinomoto.pt/index-en.html

Teda spíš čína, s licenčními motory Yanmar? I to šasí vypadá stejně jako Yanmar T255. Tak kdo ví jak to s tou výrobou je. Ale jsem rád, že vidím nový traktor s nápisem Hinomoto ať je to jak je to :)
Hinomoto N249

svedsketanky.cz
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 26, 2022 5:59 am
Bydliště: Lichnov u Frenštátu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#54 Nový příspěvek od svedsketanky.cz »

Tak přispěju něco málo do tématu. Traktor se několikrát zastavil na nedostatek nafty, takže nádrž několikrát vypuštěna, napuštěna a nyní snad dobré.Byl nefunkční otáčkoměr a tím pádem i počítadlo motohodin. Takže po kompletní rozborce od palubovky( totálně tvrdý náhon) až po opravu unašeče na motoru, tento byl prasklý, a kus ho chyběl, takže provedeny návarky a úprava flexou a náhon a otáčkoměr je plně funkční. Bohužel se mi nepodařilo rozchodit blinkry. Černou krabici( počítač😂) jsem také rozebral a propájel studené spoje. Začala fungovat kontrolka ruční brzdy.
Co mne docela trápí je ovládání chodu vpřed a vzad. Lanovod je nějaký nakurvený a pod palubovkou je vyztužen dráty které jsou k lanovodu stáhlé zdrhovačkama🤪🤮🤪. Netuší někdo, zda a kde se dá originál lanovod objednat?
Jinak jsem dokoupil půdní vrták a zkušební díra proběhla úspěšně.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#55 Nový příspěvek od honzaPP »

Koukal jsi na žárovky a uzemnění? Mě takhle nefunguje klakson, ale zatím se mi v tom nechtělo zbytečně vrtat.
Nad novýma lanovodama jsem taky přemýšlel, protože páce vpřed/vzad se ne vždy úplně chce. Moc jsem to nezkoumal, ale myslím, že to jsou jenom velké bowdeny, ne? A koncovky přepájíš. Nebo aspoň tak jsem si to zatím plánoval já :smich:
Mě začíná hučet ložisko asi na vstupu do převodovky co jsem si tak zjišťoval. Když vyřadím a pustím spojku tak slyším mechanický hluk někde odspodu. Snad to nebude nic vážnějšího, ale teď to otevírat stejně nebudu. Možná v zimě.....
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#56 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak už jsem se do toho pustil. Koupil větší rozvaděč abych mohl ještě sklápět vlečku. Včera jsem to zkoušel popřipojovat, doměřil a objednal hadice a ještě další šroubení a doufám že do 14dni už bude nakladač makat.

Obrázek

Obrázek

Kdyby měl někdo zájem, válí se mi tu volný nový 2sekční rozvaděč. ;-)
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#57 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak hlásím akce nakladač zdárně u konce. Nakladač maká jak má, nikde nic neteče a je to pecka.
Ještě dodělat připojení na sklápění vlečky a budu šťastnej jak blecha. :wink:

Pár fotek z dnešního vyvážení bordelu na sběrnej dvůr. Docela by mě zajímalo kolik ta naložená vlečka váží, protože mi přijde, že když jedu do kopce tak už má traktor co dělat....


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jo jinak, ještě jsem musel vyměnit pneu na vlečce, protože už byly úplně potrhané a bál jsem se že mi někde bouchnou. A tak jsem to vzal pěkně od podlahy a rovnou jsem obrousil a nalakoval disky. Tak teď si pohrávám s myšlenkou,že dám trochu lásky i zbytku té vlečky, ale toho času je tak málo.....

Obrázek

Obrázek

Rejží zdar, Honza
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#58 Nový příspěvek od honzaPP »

Chlapi mám na Vás dotaz. Jak vysoko vám vyleze teplota chladící kapaliny? Všimnul jsem si teď o víkendu,že vystoupala jen kousek nad minimum. Zdá se mi to nějak málo, když jsem používal asi hodinu nakladač a pak absolvoval 2x6km na sběrný dvůr. Sice jsem minulý týden čistil síto před chladičem, ale i tak si myslím,že by měla být daleko vyšší když je traktor v zápřahu.

Proto se chci zeptat ostatních než začnu očumovat termostat nebo čidlo teploty :smich:

Díky,
Honza
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hinomoto N249

#59 Nový příspěvek od oco13 »

Shibaura D265F za rok čo ten traktor mám som sa na stred teplomera nedostal a to aj rotavátoroval na plazivkách alebo mulčoval na redukcii 3 hodiny.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#60 Nový příspěvek od honzaPP »

Oco díky. :friends: přišlo mi,že dřív teplota vody byla někde kolem půlky,ale asi to tím vyfoukáním síta spadlo. Ale možná jsem to jen tak nezkoumal tím že to nikam k maximu. Jinak rotavátoruju taky na plazivky, hlína je pak krásně jemná a je radost do ní sázet :)
Hinomoto N249

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“