Hinomoto N249

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Hinomoto N249

#1 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj všem,

tak jsem se po téměř třičtvrtě roce hledání, googlení a rozhodování stal hrdým majitelem japonce Hinomoto N249. Jasně vím, Hinomoto dávno zaniklo a třeba díly do převodovky budou asi nesehnatelné.....ale za celou dobu hledání jsem narazil pouze na ruském fóru na nějakou závadu převodového soukolí. Ti japonci prostě musí být nesmrtelní a s řádnou údržbou mě Hino musí přežít :D Naše požadavky radši o pár koní víc než míň, aby mohl přijít na řadu čelák, cena a žádný zásadní technický problém....

Nakonec jsem traktor koupil v Ostravě - Cronimo, Silesia nebo traktory-malotraktory.cz Žádnou reklamu jim dělat nepotřebuji, ale vše na čem jsme se domluvili platilo. Majitel je fakt svéráz, ale dělá svůj byznys asi dobře, protože jak kamarád poznamenal, pár miliónů se mu tam po dvoře válí :smich: Bylo vidět, že některé věci rozhýbával, čep páky spojky, plnu a podobně, ale dopředu jsem o tom věděl a žádná rádoby renovace a výměna všech čepů a gufer jak všichni prodejci uvádí se nekonala a já to ani nechtěl. Rád si věci dojebu sám a aspoň vím co jsem s tím dělal. Na hinu zatím nic neteče, pouze trubka, kterou se vrací olej zezadu do převodovky je nějaká divně zalátovaná......ale to už si opravím na pěkno. Jinak se zdá, že vše chodí jak má. Kamarád automechanik říkal, že jde hezky za plynem, zbytečně nekouří i barva kouře je správná jaká má být, tak snad bude vše v pohodě. Samozřejmě jsem traktor koupil jako největší lojzík, který ho viděl jen na fotkách od prodejce a rovnou složil zálohu.....nekamenujte mě, vím to, že to je blbě, ale když bych to neudělal já, udělal by to někdo jinej :smich:

Traktor jsme v pohodě dovezli, i když rozteč kol byla na ten hliníkovej monstrvlek ,,takakorát,, :smich: Po cestě jsme museli sundat plastovou stříšku, která vypadala, že na dálnici odletí vlastním směrem :smich: Doma jsem ho projel po zahradě, aby sousedi záviděli a uklidil ho do stodoly. O víkendu už jsem ho stihnu provizorněl zapřáhnout na odvoz trávy a je to paráda dělat s tak silným a spolehlivým strojem. Do teď jsem měl nejsilnější a nejspolehlivěší stroj PéFku, takže se nesmíte divit mému nadšení. Nicméně hned se ukázalo, že je potřeba udělat závěs, protože ten co tam mají japonci je pro můj vlek k ničemu. Ale udělám to stejně a jen tam bude velká traktorová přípojka, protože máme doma hezký nízky, vlek s velkým okem se sklápěním na jednu stranu.

Dál chci v co nejblížší době vyměnit všechny kapaliny a filtry. Hlavně řádně vyčistit a vypláchnout chladící soustavu, to je při tomhle počasí tak za 5minut 12, protože stodola je stará a nevytápěná. A protože vím, že tohle jsou nejčastější otázky tady na fóru když někdo koupí nebo plánuje koupit traktor, tak se o to málo co se mi podařilo dohledat rád podělím. Ekvivalent a prodejce už si může každý zvolit dle chuti:
Filtr hydraulický MANN W935/1
Filtr olejový DONALDSON P502019
Filtr palivový DONALDSON P550127
Filtr vzduchový MANN C1188
Olej hydraulika+převodovka 35l Mogul UUTO 10W-30
Posilovač řízení 0,86l Mogul UUTO 10W-30
Přední náprava 7l Mogul UUTO 10W-30
Motor 5,5l SAE 10W-30 (klasifikace API-CF)
Brzdy 0,4l SAE 10W-30 (klasifikace API-CF)
Chladící kapalina 5,6l K-A, zelená (obsahující fosfát, bez dusitanů/nitridů, bez silikátů, bez boraxu)

Obrázek

Pokud by mi v tom někdo našel chybu rád se nechám opravit 8)

Teď pracuju na přeložení všech důležitých štítků z traktoru, tak to sem budu pomalu přidávat, jak bude něco hotového. Ale je to dost oser, to spousta z Vás ví :pc:

Jinak díky Ladikimu, že mi pro začátek dal cenné rady. :friends: a hlavně díky kamarádovi protože je frajer, který se se mnou vláčel až do Ostravy, aby mi pomohl Hino odvézt a navíc tu má moooc pěkný domaděl!

Takže rejži zdar!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#2 Nový příspěvek od Ondras83 »

oser to neni, stahni si google prekladac a aplikaci foto a jen nastavis telefon a samo meni z rozsypanyho caje na pismenka v nasem jazyce...stejne tam nic moc zasadniho neni

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#3 Nový příspěvek od HMB »

Ahoj,

tak gratulace. Traktor vypadá hezky, i když ty fotečky se mi zobrazují v malém rozlišení. Shodou okolností jsem od toho samého prodejce koupil Yanmara. Majitel na mě působil naprosto stejně. Kolem baráku rezaví miliony v podobě japonských šrotů, ale jdou vybrat i pěkné nově dovezené kusy. Akorát si člověk musí zvyknout na to jednání. Když jsem majitele oslovil, byl v podstatě nasraný že musí něco prodávat :) Dal mi klíček a kurva jeď. Když jsem po něm chtěl info ohledně ovládání, odpovědí mi bylo " Na to příjdeš". Ptal jsem se na náhradní díly. " Na to už nic neseženeš".
Tak alespoň byl po svém způsobu upřímný a stroje naoko nerepasuje nástřikem, za což má u mě plusové body. Co doveze to prodává, bez zbytečného balastu. Záruku mi žádnou nedal.
Chlapi tady na fóru jsou super, ochotni vždy poradit.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

už jsem popisoval, když jsme loni hledali my, měl tam nastříkané "repasované" asi 3 podvozky...i řemen byl repasovaný barvou :) rychle jsme uháněli pryč a koupili lepší a levnější jinde :)

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#5 Nový příspěvek od honzaPP »

HMB: Díky. Fotky jsem vkládal poprvé, tak jsem je radši zmenšil. Příště se polepším ;-) Chlap v Cronimu byl ve výsledku v pohodě. Já od něj nic nechtěl, protože jsem dopředu věděl co a jak. Na náhradní díly jsem se taky neptal, protože jsem si říkal, že si to seženu stejně sám. Teď jsem koukal na tvůj ,,zážitek,, s navijákem......snad se mu nic nestalo!! To bylo první co se mi honilo hlavou když jsem ten otočený traktor viděl. Je mi jasný, že ty šrámy zamrzí, ale hlavně že jsi v cajku ty. A to že traktoru v nic neutrpěl významný šrám je příjemný bonus 8)

Ondras83: Úplně Tě chápu, tohle jsem přesně taky nechtěl......zase ten řemen ladil s traktorem :smich:
Hinomoto N249

HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#6 Nový příspěvek od HMB »

Tak přes zimu budu vyklepávat, stříkat + nějaké to lepení plastů. Ono to vlastně bylo štěstí v neštěstí. Ty kola co jsem nastřelil na ten naviják podržely celý traktor, takže volant, páky + ostatní věci zůstaly ušetřeny. Jinak pluh Maxwald 4s za traktorem super, akorát se stále učím (kdybych s tím uměl, neotočil bych japonce kola a vzhůru :-) )
Každopádně jsem nedávno s Yanmarem oral dvouradličákem v jílu. Ty japonské vzorky jsou pro orbu super ( na trávu nic moc, dělají díry). Taťka má minimálně o 500 Kg těžší 4x4 domaděl traktor a nechytal se. Abych nekřivdil: domaděl nemá hydraulické naklápění pluhu, menší zadní kola + také ten pluh je stavěný na jednočinný trojbodový závěs. Taťka má dvojčinný a pluh zbytečně tlačil do země.
Budu se těšit na tvé příspěvky.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#7 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak o víkendu jsem měl trošku času a vyměnil chladící kapalinu. Byl jsem mile překvapen protože nevytekl žádný hnus jak jsem se bál, ale krásná zelená tekutina. I tak jsem pro jistotu propláchl vodou s octem v poměru 1:4,5. To už vytekla voda celkem zahnědlá. Pak jsem dvakrát propláchl čistou vodou a napustil chladící směsí, takže doufám, že teď bude chvíli klid. Vyčistil jsem i přetlakovou nádobku kde už trošku bordelu bylo, ale žádná hrůza.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Aktuálně zápasím s nastavením pluhu. Zkusil jsem ho jen tak pověsit a celý pluh padá na pravé kolo. To doladím asi šponovákama ramen, že? Pluh mám Agrostroj Roudnice 2-PN-35-N. Zadní radlici k němu mám taky, ale pán přede mnou to tahal pouze s jednou takže druhá je dost orezlá. Jako plus vidím, že mám obě předradličky. V orbě jsem úplně nepolíbený, takže zatím studuju a načítám co jde. Zároveň bojuji i s se zvedáním ramen, protože žádnou páku na přesné polohování nemám, jen malý přepínač na tom Hinomoto ,,Monroematicu,, která funguje jako zvednuto/položeno nic mezitím jsem zatím neobjevil a když pluh položím tak ramena skoro zvedají celý traktor. Ale to spíš bude moje neznalost než vlastnost traktoru.


Obrázek

Obrázek

Žádným radám se samořejmě nebráním :smich:

Rejži zdar! Honza
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#8 Nový příspěvek od honzaPP »

HMB píše: čtv říj 14, 2021 12:35 pm Tak přes zimu budu vyklepávat, stříkat + nějaké to lepení plastů. Ono to vlastně bylo štěstí v neštěstí. Ty kola co jsem nastřelil na ten naviják podržely celý traktor, takže volant, páky + ostatní věci zůstaly ušetřeny. Jinak pluh Maxwald 4s za traktorem super, akorát se stále učím (kdybych s tím uměl, neotočil bych japonce kola a vzhůru :-) )
Každopádně jsem nedávno s Yanmarem oral dvouradličákem v jílu. Ty japonské vzorky jsou pro orbu super ( na trávu nic moc, dělají díry). Taťka má minimálně o 500 Kg těžší 4x4 domaděl traktor a nechytal se. Abych nekřivdil: domaděl nemá hydraulické naklápění pluhu, menší zadní kola + také ten pluh je stavěný na jednočinný trojbodový závěs. Taťka má dvojčinný a pluh zbytečně tlačil do země.
Budu se těšit na tvé příspěvky.

Já si furt říkám, že je hlavní, že se nikomu nic nestavilo. Ty se z toho určitě poučíš a příště si dáš větší pozor.

Mě orba čeká a jak jsem psal výše, teď zápasím s nastavím pluhu. Doufám, že to můj dvojáček utáhne :zapomel: Ale s jednou radlicí problém neměl až vyleštím druhou zkusím i s ní a uvidíme. Ale nejdřív musím vyřešit to padání pluhu v závěsu k jedné straně. Máš pravdu, že kola už jsem pažit doma také poškodil, ale protože je v plánu výstavba domu tak nikdo ani moc nenadával :smich:
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#9 Nový příspěvek od honzaPP »

Chlapi, ještě mám dotaz. V plánu je nákup čelního nakladače. Nevím jestli na to nemám zakládat nové vlákno, ale zatím radši tady. Další otázkou je, moje Hino má přípravu na čelní nakladač. Tj. na každé straně 4masivní závity na uchycení. Mám i přesto nechat traktor svázat napříč a i na zadek? Vím, že tohle mi pravděpodobně zodpoví dodavatel nakladače, ale ten řekne to, aby ho to stálo co nejmíň času a peněz....

Tohle je první odkaz který vyskočí, ale zdá se mi i nejbytelnější. Sice je to Polsko, ale proč ne. Navíc jde celý nakladač rychle sundat, což vidím jako velké +.

https://www.freefarmer.cz/nakladace-malotraktory/

Tenhle je zase pěkně podvázaný. Otázkou je jestli je to v ceně....
https://www.ok-traktory.cz/Celni-naklad ... escription

Morávek je nejdražší a přijde mi, že vypadá úplně nějhůř
https://www.aaatraktory.cz/zbozi/id-130_CELNI_NAKLADAC_

Je tu někdo kdo už nakladač řešil a vybíral? Můj favorit je ten Polák. Cenově jsou všechny +/- podobně.....

Děkuji za pomoc,
Honza
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hinomoto N249

#10 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Zdravím Tě Honzo , Z obrázku je na první pohled vidět , že tahle souprava orat nebude . Aby šla první radlice tam , kam má , nijak neseřídíš . Zápřeh pluhu je konstruován za traktor mnohem většího rozchodu kol .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hinomoto N249

#11 Nový příspěvek od oco13 »

Ten Morávek má už v cene asi aj paralelogram (vyrovnávanie lopaty) , ale všetky tie ceny sú neskutočné :shock: Na "drahom" slovensku je nakladač 1150 - 1350 eur. a aj to sa mi zdá dosť. Určite na japonca velmi pevné podviazanie a ja po skúsenostiach s nakladačom (mal som) ho radšej dám na domadel ako by som mal polámať drahého japonca :typek: Niekde na slovenskom bazoši je teraz domadel s nakladačom za 1500eur. 8)

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#12 Nový příspěvek od honzaPP »

Vladimír2 píše: pon říj 18, 2021 6:34 pm Zdravím Tě Honzo , Z obrázku je na první pohled vidět , že tahle souprava orat nebude . Aby šla první radlice tam , kam má , nijak neseřídíš . Zápřeh pluhu je konstruován za traktor mnohem většího rozchodu kol .
Ahoj Vladimíre. No to jsi mě vůbec nepotěšil. :'( Ale jak říkám, v orbě jsem úplný zelenáč a po pročítání zdejších vláken jsem pochopil, že ty jsi odborník na slovo vzatý. Proto moc děkuji za komentář a nezbývá mi než hledat jiný pluh.....
Asi je hloupost dělat podložky na rozšíření kvůli orbě tímto pluhem, že?
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#13 Nový příspěvek od honzaPP »

oco13 píše: pon říj 18, 2021 6:45 pm Ten Morávek má už v cene asi aj paralelogram (vyrovnávanie lopaty) , ale všetky tie ceny sú neskutočné :shock: Na "drahom" slovensku je nakladač 1150 - 1350 eur. a aj to sa mi zdá dosť. Určite na japonca velmi pevné podviazanie a ja po skúsenostiach s nakladačom (mal som) ho radšej dám na domadel ako by som mal polámať drahého japonca :typek: Niekde na slovenskom bazoši je teraz domadel s nakladačom za 1500eur. 8)
Já tomu tak nakládat jako ty nebudu OCO :smich: samozřejmě, že ho chci na práci a ne na koukání. Ale myslím, že na zahrnování výkopů, převážení písku a hlíny to bude dobrý pomocník. Ale preloženou lopatu nad hlavu zvedat nebudu. Mám stroje rád ;-)
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#14 Nový příspěvek od Ondras83 »

Je to pomocník k nezaplacení

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hinomoto N249

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Ale preloženou lopatu nad hlavu zvedat nebudu. Mám stroje rád
Ja som vykladal max 400kg, nad hlavu 200kg max, a aj Ondro tak cca 400 kg - betonová skruž. Svoj príspevok som myslel tak, že o japonca mám viac obavy ako o domadel. :hm: Pomer cena a opravitelnosť - domadel vs. japonec :typek:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“