Hinomoto N249

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#61 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak teď trošku z jiného soudku. Na jaře jsem zkusil zasadit 10 sazenic chřestu. A zatím to vypadá,že se chytili moc dobře. Máte někdo s pěstováním zkušenosti?

Dal jsem je na kraj řádků k bramborám.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#62 Nový příspěvek od honzaPP »

Prázdniny se blíží pomalu ke konci a já stále nemám dobouráno. Ale už to vypadá veseleji. Teď jsem se pustil do části kde byl kurník, tam jsem cihly nečistil a vozil rovnou na sběrný dvůr. Za den jsem udělal 10 vleků. Traktor si pěkně bručel, i když musím přiznat,že s tím plným vlekem už je znát,že něco táhne.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nevím jestli to mám furt jen takový stihomam,ale pořád poslouchám jestli neslyším nějaké divné zvuky odkudkoliv.....a ke konci se mi zdálo,že v předu něco drnčí a ejhle byl povolený kryt vzduchového filtru.

No a taky bylo potřeba posunout nohu od vlečky protože při zatáčení se mi ramena opírala o její vršek. No nic napoprvé jsem to dal od oka a takhle se mi to vymstilo.

Obrázek

Ale jinak mě práce s Hinem hrozně baví. Je to vážně paráda. Příští víkend zkusím poprvé vyorat s traktorem brambory a taky mě čeká dodělat držák výstupních hadic vzadu pro vlek, protože to tam mám zatím jen tak provizorně hozený a to připojování a odpojování je na nic.
Pozoruji že se mi vstup a výstup z nového rozvaděče celkem hřeje. Ruku na tom udržím, ale nějak se mi to nezdá. Přemýšlím vyměnit hadice,ale ty zadarmo taky nejsou a jen tak pro nic za nic se mi to taky nechce dělat.
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#63 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj chlapi, potřeboval bych radu. Hledal jsem na netu oblézal traktor a hlavně čerpadlo, ale nikde se mi nepodařilo najít parametry toho čerpadla. Jde mi o to,že si chci udělat zemní vrták hnaný hydromotorem hydraulikou od traktoru, ale pro návrh motoru bych potřeboval znát parametry toho čerpadla.
Myslíte že to bude u všech 25hp japonců podobné? Jak jste na tom vy? Znáte svá čerpadla? :smich:
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hinomoto N249

#64 Nový příspěvek od oco13 »

plus mínus ano čerpadlá 20-25 litrov a tlak asi až do 160barov - teda moja Shiba tolko natlačí na pridanom rozvádzači.

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#65 Nový příspěvek od honzaPP »

Oco díky :friends:

Jinak japonec pomáhá kde může :smich:
Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#66 Nový příspěvek od honzaPP »

Dneska narychlo mezi dešti vyorání brambor....... poprvé v životě jsme to dělali tímhle vyorávačem a musím říct, že práce je s tím vážně radost :wink:
Na příští rok mu dám nový kabát a ostří, aby se na něj dalo i koukat.

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Hinomoto N249

#67 Nový příspěvek od zde »

Čo to je za vyoravač ?foto by bolo ?

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hinomoto N249

#68 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Obrázek

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#69 Nový příspěvek od honzaPP »

Je to starý vyorávač STS Hradec Králové AM 4-001. A fungoval parádně. Škoda,že sem nejdou vkládat videa...
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#70 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak jsem se pustil do úpravy pluhu. Už je zúžen, takže ostří vychází krásně za kolo jak má. Naštěstí má pluh posuvnou hřídel za kterou se chytají ramena, jako PN 252, a na té se to pěkně doladilo.

Obrázek

Pluh jsem do šroubku rozebral a aktuálně bojuji s timhle:
Plaz pluhu je za prvé hrozně krátký, nemá patku a je nadměrně opotřebovaný. Celá radlice padá na stranu plazu.
Obrázek

Obrázek

Nechám si vyrobit zatím plaz z úplně obyčejné oceli a až doladím jeho rozměry nechám ho udělat z HARDOXU, nebo kalit nebo vykovat? Z čeho máte plaz na vašich pluzích?

A druhá věc je, že na druhé radlici je opotřebovaná a už někým opravovaná odhrnovačka.....co s tím? Původní už asi neseženu.....mám šanci najít nějakou náhradu?

Obrázek

Obrázek


Jakékoliv rady uvítám. Nemám iluzi,že bych letos stihnul s tím pluhem udělat vše co chci, ale rád bych s ním aspoň na jednu radlici ,,zoral,,,

Díky za případnou pomoc Honza.
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#71 Nový příspěvek od j.kubec »

Ohledně toho vrtáku, proč nepoužít převodovku a hnát to přes náhon?
Mám takový vrták a funguje dobře, nevidím důvod to hnát olejem, kde nikdy nebude takový výkon jakou náhonu..... Přitom převodovky stojí +/- stejně jako hydromotor.

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#72 Nový příspěvek od honzaPP »

Když chceš vrtat přesný díry na úzké plotové sloupky tak je potřebuješ mít co nejrovnější. To se bojím že samotná konstrukce vrtáku přes kradan nedovoluje.
Navíc když se Ti vrták kousne tak ho roztočíš na druhou stranu a je po problému.....
Stejně tak nezatěžuješ tolik převodovku....

Vím že to co máš ty je osvědčený a funguje. Ale říkám si, proč tu převodovku zatěžovat když to můžu hnát hydraulikou a taky těch děr nebudu dělat desítky za den....
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#73 Nový příspěvek od j.kubec »

V tomto bych si dovolil nesouhlasit. Navrtali jsme s vrtákem s převodovkou již stovky děr a to i plotových a všechny sloupky jsou v rovině a celkem přesné. Stejně totiž tu díru musíš navrtat větší a sloupek se buď dosype hlínou či betonuje.
Konstrikce vrtáku s hydromotorem, jsou v podstatě podobné vrtáku s převodovkou. U převodovky musí být vrták kyvně uložen, nemůže být na pevno. Tím docílím kolmé díry.
Pohon přes kardan musí mýt kluznou spojku, nemůžeš to mít na tvrdo a v případě zakousnutí bohatě postačí vrták přizvednout a nemusíš jet na zpátečku.
Ohledně zátěže převodovky tě můžu ujistit že i takový špalíkovač je mnohem horší na převody jak toto. Zatížení je srovnatelné s rotačkou. Pochopitelně záleží na převodu a průměru vrtáku.
Taková je moje zkušenost nějakých 8 let používání našeho vrtáku a za těch 19t co stál bych se s tím asi doma necrcal.

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#74 Nový příspěvek od honzaPP »

Musím říct,že jsi dal celkem rozumné argumenty a tak o tom ještě popřemýšlím....

Jinak zatím pořád bojuju s pluhem,ale už se snad blížím k prvním pokusům o orbu. Teď o víkendu dodělám plaz, mám na něj připravený pěkný kus plechu tl.14mm a délka 600mm. Přichystanou mám i patku a taky potřebuji zkrátit tu hlavní hřídel s čepy a pak uvidíme jestli si zaslouží dostat nový kabát a nebo šrotu :smich: :smich:

Obrázek


Obrázek


Obrázek
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#75 Nový příspěvek od j.kubec »

Ještě mě napadla jedna věc. Třeba švagr si na vrtání menších průměru děr pořídil ruční motorový vrták. Je s ním větší dřina nevyvrtá velké díry, tak jak vrták za traktor. Na občasné vrtání se to myslím vyplatí. Jen to chce vrták s pojistkou něco jako Stihl vrtáky. Pár let zpátky jsem s jednou Stihlkou vrtal díry pro sázení stromků a musím říct, že raději po dvou hodinách jsem přešel na ruční sázeč (něco jako minirýč). Švagr s tím normálně vrtá díry pro sloupky na ploty, tuším 200mm průměr.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“