Hinomoto N249

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#106 Nový příspěvek od honzaPP »

Dneska jsem kosil. Tentokrát MFka jela celý den bez sebemenšího zaváhání. Já s těma starýma dvoutaktama dělám prostě rád. Tráva je krásná až mi to občas bylo líto těm včelkám posekat....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A taky mi tchán konečně přivezl něco na budoucí projekty,ale čert ví kdy se k tomu dostanu.

Obrázek

Chtěl jsem to hlavně kvůli sběrači a na malý balíkovač.
Ale co s tím zbytkem? Všechno už je v hlavě,ale zatím nebudu prozrazovat.

Na podzim jsem stihl pořídit dvourotorový obraceč a zítra bude jeho premiéra. Když si vzpomenu tak snad něco vyfotim a natočím. Ale ještě budu muset spíchnout nějaký držák do vidlí tak uvidíme.

A jinak brambory poskočily tak je zítra budu moct projet když už je osekáno.

Obrázek

Sezóna v plném proudu.....co ostatní kluci na japoncích?
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#107 Nový příspěvek od j.kubec »

Co s tím zbytkem sběracího vozu? Co třeba po důkladném odlehčení z toho vytvořit kárku co se umí vyložit sama a ani to nemusí být sklopka :) .
Já jsem dnes také posekal na zkoušku menší louku asi jen 0,7ha. Poté jsem po 200mth vyměnil motorový olej a zjistil že mám děravou hadičku z přepadu od vstřiků. Naštěstí jsem měl zbytek hadičky z oprav přepadů na zetorech. 0,5m hadičky s otvorem 4mm postačilo, tak jsem stále v provozu.

Jo a 2takt na MFce není dobrý. Má více much jak výhod. Mnohem lépe pracuje 4takt s obsahem 285 a výkonem 7,5kw. Na ten motor se skutečně nemusí sáhnout po mnoho let, kromě potřebného servisu (výměn oleje a filtrů).

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#108 Nový příspěvek od honzaPP »

Něco na ten způsob Jirko 8)

No jo, ty nezahálíš. Já to mám jako koníček s tím že mi traktor pomůže při stavbě baráku.

Na těch mých pár arů mi stačí MF s dvoutaktem. Skoro celý život jezdila téměř bez jakékoliv údržby. Vypadá celkem zachovale, protože byla pořád ve stodole. Já jsem loni po těch letech akorát seřídil karburátor a zapalování. A po zimě chytla na první zatáhnutí. Takže dokud na ní budu mít sílu tak s ní budu kosit. Prostě vůni dvoutaktu ničím nenahradíš....

Ale aspoň Tě pobavím. Včera jsem chtěl poprvé obracet tím dvourotorákem. Od podzimu co jsem ho koupil jsem ho ani nepřipojil k traktoru protože do závěsu to nešlo a na výrobu nějaké lišty nebyl čas. A včera odpoledne jsem zjistil že kardan co mi k tomu prodejce dal byl na jedné straně zkrácený asi na půl metru. Půjčovat nebylo kde a navíc bych ho potřeboval aspoň teď než dosuším a z toho by byl každej nadšenej. Tak jsem ho v zoufalosti trošku ,,nastavil,,

Obrázek

Taky jsem zjistil, že kříž u přetěžovací spojky je dost vymlácenej a když jsem to okukoval,že ho vyměním, tak jsem si všiml tohohle

Obrázek

A nakonec můj dobitý dvourotorák

Obrázek

Obrázek

Je sice taky už dost zbídačenej (asi jako ten kardan), ale potřeboval jsem ho vyzkoušet než dostane svojí péči, aby už pak mohl jen sloužit.
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#109 Nový příspěvek od j.kubec »

No jo no nějak si musím vydělat na živobytí :) . Když jsem se do toho dal tak se tím musím probojovat. Pak, ale zase potěší, jako dnes, že jsem potkal hajného a on mě poděkoval, jak jsem mu vyklidil paseku po těžbě.

Když vidím toho pavouka, nevím zda bych do něho investoval práci a čas. Co mám zkušenost, tak jsem raději investoval do "4 rotorového sluníčka". Stojí to pár korun a odvádí to velmi slušnou práci. Obrací dobře pokud se jezdí proti srsti a když se s tím naučí člověk jezdit tak to i hrabe dobře. Jezdím s tím na menších plochách. Do budoucna si budu muset pořídit něco lepšího na velké plochy. Na větší plochy používám zatím starého SOPa.
Jinak na MF se mě tu válí starý rotační obracák. Obracel jsem s tím původně ty malé plochy co dnes jezdím se sluníčkama.

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#110 Nový příspěvek od honzaPP »

Však já Ti tu práci úplně závidím. Věřím,že je to spoustu dřiny a jseš asi skoro pořád sám, ale práce v lese, ovce na pastvě a život na horách je sen 8)

Kdybys viděl ten sad kde sekám a suším, tak by tě asi jeblo. Kdybych to měl jen čistej obdélník tak na tom strávím tak odhadem o polovinu míň práce. Ale je to naše zahrada už po generace a mě už to tak trochu baví. Na sluníčka jsem koukal,ale při práci na živo jsem je nikdy neviděl. Chtěl jsem toho pavouka protože to obrací vážně hezky. Místy máme strašně přehnojenou trávu a je tak hustá že je to fakt hrůza a to první obrácení bylo hráběma utrpení. Letos je to třetí rok co to děláme strojně a všichni jsou úplně hotoví,že už se nemusejí dřít. Jinak pavouk byl na dnešní poměry fakt za babku, já ani jiný příslušenství nekupuju a pak si trhám vlasy. Rotační obracák mám i za traktor ale právě kvůli prostoru jsem ho nahradil protože ten prostor abych to házel o tři metry na jednu stranu prostě nemám a navíc mi furt někde něco praskalo když jsem to trochu roztočil, ale řádky to dělá pěkný. Myslím,že jsem sem dával i nějaký video.
Ty si balíky děláš sám nebo Ti někdo jezdí?
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto N249

#111 Nový příspěvek od j.kubec »

Lisujem si sami. Mám unibal a dělám asi 340 balíků ročně i se slámou. Okolo stovky jich je pro sestru a její dobytek, zbytek pro mě a mé stádečko. Nejvíc toho asi sežerou krávy a to horší seno jde pro ovce.
Tak s tím sadem tě chápu o to víc bych šel po sluníčkách. Taky mám takové menší louky okolo nás pronajaté od sousedů a bylo to samé křoví po krajích a tak. Vzhledem k tomu, že to nikdo nechtěl sklízet, tak jsem si dal podmínku, že to důkladně prořežu. Světe div se souhlasili i pražáci co tu mají chalupy jen aby to bylo sklizené. Nakonec si to chválí že mají v chalupách více sluníčka a nemusí mít strach z pádu stromů při větru.
Práce se sluníčkama je jednoduchá. V sobotu jsem posekal včera odpoledne obrátil dnes k večeru nahrabal zítra po poledni se bude lisovat první malá louka. Při obracení to jen ten řádek jakoby přizvedne a otočí což stačí na to aby to proschlo. U pavouka to vyloženě rozhází do široka a daleka. To je trošku nevýhoda v menším prostoru a poblíž keřů a stromů. Já si to seno naopak od překážek při obracení odhrábnu dál.
Nevím co si představuješ pod pojmem přehnojená tráva, ale nikdy jsem se SOPem nenarazil na to, že by něco neotočil a nebo měl problém nahrabat. Jen se musí hlídat množství hmoty na řádku, aby to prošlo pod rámem a nenacpalo se to. Pak to dělá hromady v řádku. To jsem měl i metr vysokou trávu a hustou, že podehnívala. Na řádek stačilo projet jednou při záběru 3,5m, jinak nahrabuju 3-6 řádků po diskovce se záběrem 2,3m.
Největší výhoda u sluníček je ta že se to pohání samo a nemusím řešit kardany a převodovky. Máznu akorát ložiska a čepy vazelínou. Na himíku jezdím na nejvyšší rychlost a necelí půl plyn. S velkým SOPem na zetoru zařadím 4 a pod 1000 otáček si motor jen ševelí s minimální spotřebou.
V loni jsem s japoncem nahraboval drobnou otavu na 3-4 ha se spotřebou 10l a to jsem k louce jel 3km tam a zpátky.

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#112 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak já mám taky uklizeno. Fotky ze samotného uklízení nemám, byl jsem rád,že jsme to stihli. Tak aspoň když to bylo nařádkované.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#113 Nový příspěvek od honzaPP »

Dneska mi zbylo trochu času,tak jsem sundal sběrací ústrojí a sběrač přesunul na nové místo. Zítra se z něho pokusím sundat tu konstrukci vzadu a udělat z toho přístřešek na nářadí.

Takhle za traktorem je to teda pořádný kus železa.....

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#114 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak jsem dovezl a hned se pustil, jak jinak než, do dalšího šrotu. Prodejce tvrdil Khun, já myslel Deutz -Fahr, ale až doma mi došlo že to musí být Claas, když jsem viděl tu prosvítající zelenou barvu vespod. Štítek byl ukrytej pod doma dodelanyma plechama.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jedna spálená rolna, celý natažený aby se zvětšil záběr (proto asi odchází ty rolny), trubky nešly rozebrat takže jsem je uřezal rozlisuju, udělám volně sundávací a zkrátit na původní délku. Pro jistotu kouknu do převodovky a všechno přetěsním. Dodělat ochranej rám a držák na trubky a plachtu a za pár týdnů musí běhat :smich:

Současně s tím jsem se pustil do odlehčování toho sběrače abych mohl předělat oj a mohl s tím aspoň normálně manipulovat. Z té horní konstrukce si udělám mini sklad na nářadí.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Aspoň jsem měl dneska nejlepšího pomocníka, když si přišla dcerka rozbíjet zbytky omítky :)

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#115 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak se zase hlásím. S traktorem nic moc nedělám, kromě jedné fušky u souseda s čelákem na rozvoz hlíny. No a protože se ve středu chystáme na dovolenou a mě už před týdnem propadla technická, musel jsem tu díru nějak zalátat, abych ji měl na cestu hotovou. Nejvíc mě štve,že už víc než měsíc čekám na nový blatník, který bude stačit jen nasadit, takže až se vrátíme tak to budu rozdělávat znovu......

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Není to moc na krásu, hlavně abych prolezl přes STK.... klidně na měsíc :smich:

No a po dovedný to začne....v pátek vytyčení baráku, v sobotu bagr a v týdnu snad beton. Nějak se mi do toho vůbec nechce.
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#116 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak dneska jsem po dlouhé době Hino vyvětral. Přivezl jsem konečně do držáku vidle a hned je musel vyzkoušet:
Obrázek
Na ten předek jsou ty vidle ale zbytečně těžký, časem udělám něco lehčího,ale vzadu to funguje parádně.

Obrázek

Obrázek

No a pak se šlo do ostrého proč jsem to chtěl hlavně udělat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Přestěhováno, ještě tu střechu a začnu stahovat ornici před stavbou.
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#117 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak kardan zrepasovaný, vyměněných pár per a už se krásně točí. Nic nemlátí, mám z něj radost :)

[youtube]https://youtube.com/shorts/uxQ0fEAbxYE?feature=shared[/youtube]

Tak ještě dodělat ten skulovač a balíkovač, a sena budou úplně paráda.
Hinomoto N249

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#118 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar Honzo.
Je vidno, že sa nenudíš. Tie fotky pri práci zo senom sú pekné. Zišiel by sa ti balikovač. Alebo už nejaký máš len som to prehliadol ? Aj tak si makač 8) .
V celom vlákne furt niečo majstruješ. Tak veľa zdaru a chute do práce na novom dome. Hino ti pomôže. :prace: :prace: :prace:

honzaPP
Příspěvky: 669
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#119 Nový příspěvek od honzaPP »

vfisch2202 píše: pon srp 21, 2023 9:24 pm
Ahoj Vilo,
díky. Myslím,že pořádných makáčů je tu víc než dost. Já mám jen traktor vlastně pořád strašně krátce a tak si sháním a dělám nářadí tak abych ho co nejvíc využil a ulehčil si práci. :zapomel:
Balíkovač ještě nemám, snad na něm tuhle zimu aspoň začnu dělat, ale v hlavě už to mám :smich:
Hinomoto je super. Vlastně jsem si nedávno říkal,že ještě že jsem si tu nechal poradit a koupil traktor podle rad tady. Nevěděl jsem o traktorech skoro nic.
Dneska jsem z mamky konečně dostal video z prvního obrácení tím Niemeyerem:

[youtube]https://youtu.be/PxUg2VJdHpU?feature=shared[/youtube]

A ještě něco málo z dnešního nahrabování otavy:
[youtube]https://youtu.be/-tezimzQ79Q?feature=shared[/youtube]

Akorát jsem koukal jak jsi si pěkně pomulčoval. Takhle vysokou trávu to zvládá z přehledem nebo jedeš s nějakou redukcí?
Hinomoto N249

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#120 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Myslíš toto mulčovanie ?

Obrázek
... tak to určite bola redukovaná dvojka. Ak sa dá tak mulčujem max na rýchlej jednotke. Ale to už s traktoristom "drncá" a je to nepohodlné. Väčšinou mulčujem na pomalej trojke. Malá Kubotka má iba šesť rýchlostí. :-/

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“