Hinomoto N249

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#31 Nový příspěvek od honzaPP »

Doufal jsem, že se někdo ozve že už takový čelák má a je / není s ním spokojený. Ale nic :'(
Já zatím otálím, až budu mít přes zimu čas traktor prolézt a okouknout kam novou hydrauliku napojit.....
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hinomoto N249

#32 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som mal a nejako som to neustál :pohlavek: :'(

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#33 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak se blíží konec téhle proklaté zimy.....covid doma, covid u rodičů, absence ŘP způsobily, že jsem se na traktor za celou zimu ani nepodíval.... :(

Čelák mám objednaný, ale chlapci z polska nějak přestali komunikovat když se přiblížil termín dodádní. A já se divil, že nechtěli poslat žádnou zálohu ani nic podepsat.....tak uvidíme jak to dopadne.

Teď řeším sazeč na brambory. A pořád váhám mezi dvojřádkem od Bometu nebo podstatně levnějším starším SA2-074 u kterého si nejsem jistý jestli mi ho Hino utáhne. Hmotnost jsem dohledal, že by měla být 325kg bez sadby. To bych měl v šavlích zvednout, ale třeba z dalšíma 100kg sadby? A nebude to už pro traktor moc? Kdyby byl někdo v okolí HK ochotný půjčit, abych mohl otestovat, že mi bude vše fungovat byl bych mooooooc vděčný. Odměna jistá :D Taky je tu varianta typ SK2-130, ale těch je jako šafránu a dám za něj možná víc než za nový Bomet.

Jakoukoliv radu a tip uvítám.

Jinak traktor jsem po zimě musel chvíli přemlouvat, ale nakonec naskočil a předl jako kočička. A to tam je původní JP baterie kterou jsem aspoň před startem dobil.
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#34 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak jsem o víkendu přivezl nářadí k bramborám. Sazeč SK 2-120 a vyorávač vyrobený u nás v Hradci AM 4-001. Obojí od jednoho pána, který si to koupil kdysi nové, léta s tím hospodařil a když skončil tak to šupnul na bazoš. Mám od toho dokonce návody k obsluze a faktury 😂 být to veterán, tak je to hezká přidaná hodnota.

No nic, sazeč jsem hned zapřáhl a vyzkoušel. A bude ho potřeba ještě sladit s Hinem. Hlavní je že rozteč řádku je moc velká. Tak jsem se pustil do rozebírání a že dám sekce pěkně k sobě......a vysledkem byla spousta ukroucenych a uřezaných šroubů, a když mi prasknul i třmen který to celé drží, tak jsem to zabalil 😂😂 nakoupím nový spojovák, přečtu si manuál a budu pokračovat. Už mám připravené barvy a pustíme se do laku, aby s něj byl zase krasavec 🙂


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#35 Nový příspěvek od honzaPP »

Tak dnes jsem si dovezl skládačku pro chlapi :wink:

Obrázek

Už se těším na skládání, ještě že připojení na hydrauliku chlapi krásně popsali a rozebrali tady: viewtopic.php?f=72&t=96359
Zatím v tom nevidím žádný problém, snažil jsem se vše poctivě nastudovat,ale určitě se něco objeví. Později přidám fotky z montáže nakladače a napojení.....
Jen bych chtěl poprosit zkušenější, k čemu je na trubce od čerpadla do stávajícího rozvaděče tahle kostka:
Obrázek
Zatím předpokládám,že je fuk jestli se napojím před ní nebo až za ní....ale rád bych věděl k čemu je.... zpětný ventil? Viděl jsem jí i na dalších Hinech......

Jinak když jsem ten nakladač poptával tady v Čechách,tak mi všichni říkali,že se dodává bez podvázání.......a ejhle Poláci mi ho udělali i s ním.....

Co na tenhle nakladač říkají ostatní zkušení? Mě se líbí jak je všechno učesané v těch trubkách a konstrukce vypadá celkem solidně....

Tak rýži zdar! Honza
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#36 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj chlapi,

potřeboval bych nutně radu...... pracoval jsem a rotavatorem. Všechno pěkně makalo a z ničeho nic mi přestala jít hydraulika. Nesvítí ani kontrolky,,Monroematicu,,. Všiml jsem si,že je míň oleje v převodovce tak jsem asi 3litry dolil. Asi po hodince jsem zkusil otočit klíčem, všechno se rozsvítilo jak má a hydraulika fungovala. Udělal jsem jeden přejezd a v půlce pole mi už hydraulika zase nešla......takže teď mám traktor na poli a ani ho nedostanu domů, když nezvednu ramena.

Napadla mě přístrojová deska, spinačka, kontakty. To už jsem teď rozdělal profoukal, prostříkal, ale je to furt stejný.......

Šroubem pod sedačkou jsem samozřejmě točil na obě strany,ale nic .....

Napadá vás po čem jít? Co prověřit?
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#37 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj všem,

tak traktor je momentálně na prodej na ND .......

.....ale néé. Nakonec jsem to opravil, stálo mě to tedy spoustu nervů, protože jsem autoelektrikou téměř nepolíbený, ale nakonec jsem chybu našel. Včera jsem do jedné ráno strávil se zkousečkou a palubní deskou a nakonec jsem usoudil,že traktor musí mít ještě něco jiného co tu elektroniku aspoň trochu ovládá.......v autě bych řekl řídící jednotka, ale říkal jsem si,že takhle starý traktor to mít tak propracované nemůže a musí to být něco víc mechanického. Takže pod palubovkou se ukrývají tři malé skříňky.....jedna zatím nevím k čemu slouží druhá velká.....a třetí malá s nápisem NGK bude pro svíce....(?žhavení?). Takže jsem vyndal velikou skříňku, která byla pěkně zapečetěná proti vniknutí vody,ale nakonec jsem se do ní dostal :smich:
A po bližším ohledání jsem odhalil vypálený kontakt na tištěném spoji k nějakému relé a s velkou nadějí znovu hezky zapájel. Málem jsem vyskočil ke stropu když se po otočení klíčkem všechno hezky rozsvítilo :smich:
Tak konec řečí a ještě pár fotek
Obrázek

Obrázek

Jinak jsem pro jistotu provedl rozborku i sborku spínací skříňky, protože jsem viděl spoustu videí kde byl podobný problém způsobený právě spínačkou.....

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#38 Nový příspěvek od honzaPP »

A nakonec ještě pár fotek z práce. Pak už to byla jen radost. Miluju práci s rotavátorem. Půda je pak jako obláček :wink:

Obrázek

Obrázek

A ať si říká kdo chce co chce, nejkrásnější pohled na svět je ze sedátka malotraktoru
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#39 Nový příspěvek od honzaPP »

A pak jsem teda s velkým úspěchem zasadil. Ještě to není úplně ono.....ani rotavátor ani sazeč. Myslím práce s nimi, seřízení správné najetí a nastavení hloubky....ale to se všechno doladí a za rok je snad budu mít rovnější :wink:

Obrázek

Tak rýži zdar a bez poruch 8)
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hinomoto N249

#40 Nový příspěvek od oco13 »

Ako ti to šlo s tou spínačkou? mňa to tiež čaká , naposledy som ju uživil obliatím kontoxom, ale neverím že to bude na dlho.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#41 Nový příspěvek od honzaPP »

A co máš za problém se spínačkou? Jestli s vnitřním mechanismem, který vrací klíček např. po nastartování tak ten je až pod tím plastem s měděnýma plechama a tak daleko já už jít nepotřeboval. To mi fungovalo. Ale k těm plechům se dostaneš celkem rychle. Že spodu tři prolisy a do nich zatlačený obal spínačky. Šroubovákem vypáčit a pak opatrně za kabely vytáhnou ven.

Překvapilo mě, jak to bylo uvnitř čisté, když to srovnám s tou tunou prachu a vazelíny co byla pod palubovkou. Takže jsem jen kontakty přejel jemným smirkem, stříknul sprejem na kontakty a zase uzavřel ;-)

Co jsem koukal na zbytek, jsou tam díry, kterýma musíš nějakou tenkou tyčkou zamáčknout kuličku která ten mechanismus drží na svém místě, ale to už jsem řešit nepotřeboval.

Co jinak Shibaura? Slouží věrně? :)
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hinomoto N249

#42 Nový příspěvek od oco13 »

Shiba mala práve tú jedinú chybu, že po otočení klúčikom zhasli kontrolky a točila ale nechytila. Hýbaním klúčikom som zistil že je to kontakt v spínačke a tak som povedla klúča a zozadu tam dal mrte kontoxu. Pomohlo to , drží už asipol roka, ale ten varovný prst tam stále je. :typek:
Inak si môžem len gratulovať, lebo bez odvrávania robí ako taký otrok. 8)

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N249

#43 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Čau. Nemáš foto zo strany súčiastok?
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#44 Nový příspěvek od honzaPP »

To nemám. Třeba příště 8)
Hinomoto N249

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N249

#45 Nový příspěvek od honzaPP »

Tohle se možná bude hodit i ostatním začínajícím uživatelům asijských traktorů. Nákres je z novějšího stroje od kuboty, protože žádný pěkný něčeho staršího jsem nenašel, ale +/- to bude sedět asi na všechny japonce :)

Obrázek
Hinomoto N249

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“