Kubota D950 ztrácí výkon

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Petr Chmátal
Příspěvky: 28
Registrován: stř úno 19, 2014 7:12 am
Bydliště: Teplice

Kubota D950 ztrácí výkon

#1 Nový příspěvek od Petr Chmátal »

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,mám horskou sekačku s motorem Kubota D950,sekám 15 minut a najednou motor ztratí výkon,jako kdyby jel na půl plynu,přidám plný plyn občas se roztočí,ale nemá sílu,sotva s ním najedu na vlek,po odpočínku zase chvíli jede!Radili mě nafta,ale už jsem vše vyčistil a uř to jede jen 5minut,nevíte nějaké rady??? Děkuji,Chmátal

Petr Chmátal
Příspěvky: 28
Registrován: stř úno 19, 2014 7:12 am
Bydliště: Teplice

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#2 Nový příspěvek od Petr Chmátal »

Obrázek

Petr Chmátal
Příspěvky: 28
Registrován: stř úno 19, 2014 7:12 am
Bydliště: Teplice

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#3 Nový příspěvek od Petr Chmátal »

Obrázek

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#4 Nový příspěvek od Širon »

No a nepřisává si někde do nafty vzduch? Jo a jak je vyřešený přisávání vzduchu do nádrže? Předpokládám že pro takovej stroj to bude asi nějakým ventilkem a ne dírkou ve víčku. Zkus povolit víčko nádrže a jezdi. Jestli to pomůže, jsi na stopě a hledej kde to nepřisaje a v nádrži se vytvoří podtlak ,kterej podávací čerpadlo nepřemůžeavypadá to že dochází nafta,nebo jsou ucpaný filtry.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#5 Nový příspěvek od thovt »

Chladi se motor, zjistit,dale nevhodný motorový olej mazání motoru.

Petr Chmátal
Příspěvky: 28
Registrován: stř úno 19, 2014 7:12 am
Bydliště: Teplice

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#6 Nový příspěvek od Petr Chmátal »

Motor se chladí normalně,nepřehřívá se,olej?nevím,jaký by to mělo vliv na výkon?Podtlak v nádrži není,to jsem zkoušel.Má to ještě podávací menbránové čerpadlo,nevím zdali je v něm sítko?

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#7 Nový příspěvek od michal1945 »

odpoj přece palivovou hadičku, kdekoliv mezi čerpadlem a vstřik. čerpadlem a zapni klíček a uvidíš kolik a jak to dává paliva

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#8 Nový příspěvek od ladiki »

D950 na takový záběr a pohon 6x6? Podle mě se Ti to může už přidírat na kroužcích. Zkusil bych poměřit tlaky. Je to jen tip, neznáme moc dalších info ;-) Nepřibývá olej-že by se tam dostávala nafta přes čerpadlo ?

Petr Chmátal
Příspěvky: 28
Registrován: stř úno 19, 2014 7:12 am
Bydliště: Teplice

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#9 Nový příspěvek od Petr Chmátal »

Co je ještě zajímavý,že když to nemá výkon,tak kouří modře,jinak ne,tlaky jsem zatím neměřil,snažil jsem se jít tou nejsnažší cestou.Nevíte,kolik má mít motor D950 tlaky?

Petr Chmátal
Příspěvky: 28
Registrován: stř úno 19, 2014 7:12 am
Bydliště: Teplice

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#10 Nový příspěvek od Petr Chmátal »

Tak tohle mě to posekalo a pak už nebyl výkon,když to bude přidřený na kroužkách,tak to už je drahá sranda,že?
Obrázek

Obrázek

Petr Chmátal
Příspěvky: 28
Registrován: stř úno 19, 2014 7:12 am
Bydliště: Teplice

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#11 Nový příspěvek od Petr Chmátal »

Tak tohle mě to posekalo a pak už nebyl výkon,když to bude přidřený na kroužkách,tak to už je drahá sranda,že?
Obrázek

Obrázek

fmodel
Příspěvky: 76
Registrován: pát srp 28, 2015 10:31 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#12 Nový příspěvek od fmodel »

A má to vůbec nějakou ventilovou vůli ? To pak se stane že po ohřátí zůstávají lehce o pár setin pootevřený ventily a výkon jde dolů .Kolik tam má být ? 0,25-0,3 ?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#13 Nový příspěvek od ladiki »

kouří modře=spaluje olej......jak píšu, podle mě má motor už něco za sebou (myslím,že s tím má i dost práce)....nejlepší by bylo změřit ty tlaky.....
Pokud jinak jde bez závad, hlavně studené starty, tak tady máme variantu B. Má své odpůrce i příznivce. Tím je použití čističe BG, který se tady problémy s o-kroužky řekněme osvedčil. Pak nový filtr+olej 15W-40 a uvidíš....Nic tím rozhodně nepokazíš. Určitě propláchnout celé chlazení na odstranění vodního kamene. Může být totiž více usazen na stěnách u válce, ikdyž celkově to uchladí...také tím nic nepokazíš....klidně mrknout na vstřiky a ventily také neuškodí...Prostě takovou větší údržbu.....

Jinak přes zimu motor ven a měřením zjistit, co je a co není potřeba vyměnit. NA D950 jsou hodnoty pro měření dostupné.....

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#14 Nový příspěvek od ladiki »

Hodnoty D950:

tlak vstřiků 13,7-14,7MPa

ventily (oba) 0,145-0,185 mm

tlak válců 3,09 MPa......limit pro výměnu 2,32MPa

Petr Chmátal
Příspěvky: 28
Registrován: stř úno 19, 2014 7:12 am
Bydliště: Teplice

Re: Kubota D950 ztrácí výkon

#15 Nový příspěvek od Petr Chmátal »

Děkuji za informace,co to je čistič BG?Kamarád mě říkal,že kdyby byl přidřenej na kroužcích,tak by foukal dolů a já když otevřel víko,tak nikde nic nefoukalo.Ale zkusím uděloat ty ventily a pak změřit tlaky.Mockrát Vám děkuji,samozřejmě člověk chce jít cestou nejmenšího odporu,proto scháním informace,zdali se s něčím podobným někdo nesetkal?

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“