Yanmar F-7

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Yanmar F-7

#1 Nový příspěvek od jajrus »

ahojte, stal som sa majitelom japonskeho stroja Yanmar F-7, kupeny v auguste, nabehanych cca 1200 mth, bol k tomu rotavator podryvak a drviaci valec. Traktor zatial spokojnost, len par vychadzok na huby. co sa tyka stavu:
slzi olej na prednej naprave
popraskane pneu, z jednej uz zacina vyliezat dusa
nejake drobnosti ako rozbite svetlo a atd atd


Obrázek

mate tu niekto niečo podobneho?

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Yanmar F-7

#2 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...tak jsi taky zběhnul od domadělů ? :smich: Přeji bezporuchový provoz a vítej mezi rýžožrouty !

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#3 Nový příspěvek od jajrus »

vdaka za privitanie :), zbehnut ani nie skor som sa ozenil a odstahoval. domaci traktor ostal doma a ja som si zainvestoval do tohto. a hadam pojde dobre :)

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar F-7

#4 Nový příspěvek od lezgy »

blahozelame...
foto prislusenstva nevies poskytnut?
odkial si?

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#5 Nový příspěvek od jajrus »

zdravim ja som z Oravy, oblast Dolneho Kubina, prislusenstvo som mal k tomu ten rotavator podryvak a drviaci valec a dokupil som si pluh a kultivator, tie však musim upravit na trojbod. (boli za tk-čkom).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#6 Nový příspěvek od jajrus »

ahojte, tak uz som dajake motohodiny nabehal, mam otazku, vsade na internete davaju ze tento traktor ma 3x2x2 rychlostí, ja som zatial objavil len 3x2. a tiez max rychlost je cca 12 km/h, mne to chodi max 9 km/h. Viete poradit ešte dajaku skrytu paku? ked som pozeral pod sedackou nič som nenasiel akurat pod sedackou pri lavej nohe su nejake otvory na paky. či tam chyba alebo je to univerzalny diel a iny model tam tie paky má, neviem.

Obrázek

Dakujem

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Yanmar F-7

#7 Nový příspěvek od andre.marek »

Někdy se tak označuje revers - tzn. stejný počet rychlostí dozadu.

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#8 Nový příspěvek od jajrus »

nasiel som takto:

Dopredu 12 (3x2x2)
dozadu 4 (1x2x2)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Yanmar F-7

#9 Nový příspěvek od j.kubec »

Bude to asi stejné jako většina japonců 9 (3x2) dopředu a 3 dozadu( 1x2). Řekl bych, že chybí páka, ale v otvoru doprava od označené na fotce.

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#10 Nový příspěvek od jajrus »

zdravim, ano presne ako pisete ma tam byt v tej pravej diere paka. ked som ale otvoril sedacku a hladal nejaky volny otvor, kde by mohla chybat, nenasiel som.

kolko km vam to chodi na najvyssej rychlosti? ja som nameral podla gps len cca 9 km/h

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar F-7

#11 Nový příspěvek od ladiki »

Jajrusi...Yanmar F7 má ještě 3 sourozence a to model F7D; F7H a F7HA.....není to tak, že Ti tam páka chybí, jen je holt "zaplněna" u jiného typu F7 ;-)

Pokud máš přední pneu 5.00-12 a zadní 8.3-20 tak maximálka by měla být 13,2 km/h při maximálních otáčkách motoru. V pacovních 12,2 km/h....

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#12 Nový příspěvek od esaki »

Ja mám trochu jiný typ (AF-160) a mám 8x2 kvaltů a nemyslím, že by tvůj typ měl další převodovku navíc. Počítám, že většina japonců jede mezi 12-14km/h. Co se týká měření rychlosti pomocí GPS, kdysi jsem si takto u svého původního domadělného traktoru také takto rychlost měřil a zjistil jsem, že u podobně malých rychlostí GPS ukazuje blbosti.

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#13 Nový příspěvek od esaki »

Ještě bych měl otázku na ten rotavátor, je s ním spokojenost? Zvažuji koupi + nějakou mulčovací sekačku, ale zatím jsem nenarazil na adekvátní vlákno, kde bych se dověděl o zkušenostech.

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#14 Nový příspěvek od jajrus »

čo sa tyka rotavatora, len som vyskusal či sa toči a zatial som s nim v zemi ešte nebol v hline. Snad na jesen ked sa povybera uroda pojdem niekde hrabnut.

a vdaka za vymenovanie surodencov k tomu traktoru. ked som aj popozeral videa, niektore tam tu paku maju a ine nie

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#15 Nový příspěvek od esaki »

-> jajrus: Přesně tak, těch typů a subtypů je mnoho. Když jsem si prohlížel inzeráty a videa pro svůj typ AF, v podstatě každý je trochu jiný, pokud jde o ovládání. Např. na levém blatníku mám díru pro spínač bůhvíčeho, zato na palubní desce mám 4 spínače (1x asistent otáčení, 3x ovládání hydraul. automatiky) a ty na některých traktorech nejsou, jakkoliv jde o stejnou řadu.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“