Yanmar F-7

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Yanmar F-7

#61 Nový příspěvek od oco13 »

8) Pekná práca

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Yanmar F-7

#62 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Proč natíráš pracovní plochu odhrňovačky ? Tam má být čistý , hladký kov . Jinak pluh neoře jak má .

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#63 Nový příspěvek od esaki »

Pěkná práca jajrusi! Myslíš vladimíre2, že ta barva je takový problém? Tipnul bych, že bude záležet především na správně nastavené geometrii a případný přebytek barvy se obrousí.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Yanmar F-7

#64 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...přesvědčovat Tě nebudu , ale kdo tomu trochu rozumí , určitě mi dá za pravdu .

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 165
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#65 Nový příspěvek od jajrus »

ano, nemaju sa malovat hej no nedalo mi to uz ked som mal stetec od farby. :-/ dufam v to ze sa to osucha počas orby. potom by som to uz len chcel olejovat

zatrub
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:42 am
Bydliště: brno

Re: Yanmar F-7

#66 Nový příspěvek od zatrub »

Ahoj taky jsem vlastníkem F-7 a je to pracant. Aktuálně montuji čelní nakladač a zajímalo by mě zda je možné dodělat posilovač řízení?

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar F-7

#67 Nový příspěvek od ladiki »

s tím lakem má Ladin pravdu :ano: snad jen pokud máš hoooodně písčitou půdu, ale uvidíš sám.....

Mě se spíš nelíbí poloha-směr spodních ramen....Tak, jak je na rovině by měla jít od pluhu mírně šikmo k traktoru....jdou přesně naopak. ....a když už máš celou sestavu na rovině, tak zrovna pluh seřiď nahrubu podložením kola špalkem na hloubku orby....
Ale to uchycení na pluhu se podle mě bude muset převařit.....

tady něco ke studiu.........http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=20622

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 165
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#68 Nový příspěvek od jajrus »

poznam tie dokumenty ohladom orby. a ano, mam tam porušene pravidla. kazdopadne ked sme to skusali oralo to celkom pekne. Uvidime ako dopadneme teraz ked sa uz bude orat "naostro". Robil som to z jedným pánom, ktory az tak neuznáva tie technicke základy pri pluhu. takze teraz uz ked je čo preorobit, tak sa bude prerabat.

petrn
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 16, 2020 3:23 pm
Bydliště: Skuteč

Re: Yanmar F-7

#69 Nový příspěvek od petrn »

Vracím se k tématu,co chybí v těch otvorech v levo dole pod sedačkou. Já mám obsazenou jednou páčkou a tou se zapíná a vypíná 4x4. Kdo ji tam nemá tak je zapojeno stále 4x4. A k té páce ma pravé straně dole vedle volantu se zapína násobná rychlost přední napravy,točí se rychleji.
Obrázek

Obrázek

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#70 Nový příspěvek od esaki »

:co?:
Vladimír2 píše: stř říj 06, 2021 10:44 pm ...přesvědčovat Tě nebudu , ale kdo tomu trochu rozumí , určitě mi dá za pravdu .
Je pravda Vladimíre, že jsem v podstatě začátečník a orbě zatím moc nerozumím, ale podle obrázku mého pluhu, který byl pořízen jako nový a má za sebou cca 2 hod. práce si myslím, že se poměry s barvou upraví. Spíše než rýpání do tebe to prosím ber tak, že nechci kolegovi kazit radost, já bych si do svařování pluhu netroufnul.
Obrázek
Dále musím poděkovat ocovi. V pátek dorazily y-nože, shodil jsem kladiva a osadil je na mulčovač. Jak psal oco, práce nesrovnatelná, traktůrek jen vrněl, teplota vody nepřekročila 1/2 zeleného políčka a posekaná plocha úhledná. Naprosto exceloval, když jsem jej vyzkoušel v místech, které se běžně neudržuje, vysoká tráva s rákosím a šípkáčím.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Yanmar F-7

#71 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jo , jo , jen sbírejte zkušenosti . Jednou si na mě určitě vzpomenete ! :friends:

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#72 Nový příspěvek od esaki »

8) Jo jo, asi máš pravdu.. 8)

YANMAR F6
Příspěvky: 23
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#73 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

petrn píše: sob říj 09, 2021 6:02 pm Vracím se k tématu,co chybí v těch otvorech v levo dole pod sedačkou. Já mám obsazenou jednou páčkou a tou se zapíná a vypíná 4x4. Kdo ji tam nemá tak je zapojeno stále 4x4. A k té páce ma pravé straně dole vedle volantu se zapína násobná rychlost přední napravy,točí se rychleji.
Obrázek

Obrázek

Děkuji za info. 8)

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 165
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#74 Nový příspěvek od jajrus »

čo to znamena násobna rychlost prednej napravy? nemali by sa kolesa točiť rovnako? či to je preto ak som niekde zapadnuty aby ma to potiahlo?

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Yanmar F-7

#75 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Slouží to ke snadnějšímu otáčení , ale mám dojem , že to funguje jen s polobrzdou , nebo po natočení kol . Na YT jsou videa . Hledat studovat ! :friends:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“