Yanmar F-7

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
petrn
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 16, 2020 3:23 pm
Bydliště: Skuteč

Re: Yanmar F-7

#31 Nový příspěvek od petrn »

Obrázek


Omlouvám se,pár fotek z telefonu.Nevzpomněl sem si.

YANMAR F6
Příspěvky: 23
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#32 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

To vypadá, že mezi mojí F6 a vaší F7 je rozdíl asi jen v tom "jednom koni "výkonu motoru. :)
Rozměry traktorů budou asi stejné.

YANMAR F6
Příspěvky: 23
Registrován: čtv zář 16, 2021 9:00 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Yanmar F-7

#33 Nový příspěvek od YANMAR F6 »

V manuálu, co jsem dostal k traktoru (dá se i stáhnout z netu), je tato boční páka ovládání "čehosi " nepopsaná. Některé traktory jí vůbec nemají.

petrn
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 16, 2020 3:23 pm
Bydliště: Skuteč

Re: Yanmar F-7

#34 Nový příspěvek od petrn »

Rozměrově jsou tak postejnu.Na stránkach TractorData je F-6 nepatrně menší. Já mám stahnutý z netu katalog náhradních dílů.

Obrázek

Obrázek

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#35 Nový příspěvek od esaki »

-> petrn: Velmi by mě zajímala tvoje zkušenost s nožovým mulčovačem. Sám zvažuji koupi, ale nevím, jestli zvládne i mírně nerovný terén, nebo jak se chová, když trefí kámen. Co se týká porovnávání parametrů mezi traktory, mimo odladění na jiný výkon bývá i rozdíl ve velikosti pneu. Šasi je stejné a se zvětšujícím se výkonem motoru montují větší pneu (tractordata.com)

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#36 Nový příspěvek od jajrus »

ked sa bavime o zvacsujucich sa kolesach., mam tam teraz 5.00-12"a chcel by som tam dat 6.00-12". pneu by mala byt sirsia. myslite ze je to mozne?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar F-7

#37 Nový příspěvek od ladiki »

ne, není to možné...pneu 6.00-12 je větší na průměru :tyty:

5.00-12 vnější průměr 580mm
6.00-12 vnější průměr 635mm

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Yanmar F-7

#38 Nový příspěvek od jajrus »

Hm a dajaky iny rozmer ktory by rozsiril tie predne pneu ale ostal by zachovany pomer predne voci zadnym?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar F-7

#39 Nový příspěvek od ladiki »

šípák?........23x8.50-12 ;-) šířka 205mm........samozřejmě už musí být šiřší ráfek :ano:

petrn
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 16, 2020 3:23 pm
Bydliště: Skuteč

Re: Yanmar F-7

#40 Nový příspěvek od petrn »

ahoj esaki : Mám horizontální mulčovač cca 1x1.metr.Mulčovač je na kluzných lyžinach, nože jsou přichyceny k pásovině na každé straně po jednom.Když trefí kámen tak se nůž sám rotací vratí. Do nerovného terénu bych ho nedoporučil,velká plocha mulčovače ho nekopíruje a zustává místy vysoká tráva. Poohlidnul bych se raději po nečem užším.

Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar F-7

#41 Nový příspěvek od ladiki »

ono také áleží,co nůž trefí.....v tomto podání je nůž jen konec, který měří posledních 10-15cm..........daleko lepší je kruhový unašeč s cca 25cm noži....to je pak jiná písnička při potkání s kamenem či pařezem ;-)

Ale jinak souhlas....tento mulčer blbě kopírje, je dlouhý........ale, když je plocha a upraví se, tak se dá opravdu nazvat mulčovačem :ano:

esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#42 Nový příspěvek od esaki »

Díky petrn a ladiki. Horizontální mulčovač jsem taky zvažoval, ale bádáním na tomto webu jsem se už přiklonil na vertikální- válcový typ. Zítra se chystám podebatovat s firmou Dabaki. Ještě jde o to, jestli zvolit kladiva či Y nože, zdá se, že diskutující preferují Y nože. Budu obhospodařovat 3 pozemky 2000-3000m2, z nichž jeden byl postižen během letních povodní totální záplavou kamení- místy až 0,5m vrstva (jiný travní porost u potoka). Nyní mám kamení odbagrováno, zbytek jsem dočistil lopatou, ale spousta drobnějších se pravděpodobně léta bude ještě nacházet a odstraňovat, tedy je pro mě důležitá i odolnost mulčovače v tomto směru.
Jen pro info, do letoška jsem si v tomto směru vystačil s bubnovkou Vari Lucina. Letos se mi po 17 letech rozsypal motor Tecumsech 55. Koupil jsem bubnovku od Dakru a ta se rozsypala po 50 min. práce a cca 450m2 sečení zrovna rovinaté části pozemku. Takže teď koketuju s mulčovačem.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Yanmar F-7

#43 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...a co tohle , to by se Ti nelíbilo ? Já to mám .


esaki
Příspěvky: 41
Registrován: pát kvě 05, 2017 12:32 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yanmar F-7

#44 Nový příspěvek od esaki »

Kráása Laďo2. 8) Ale jednak nevím, za kolik tvůj byl (cena bohužel hraje taky roli), za druhé tvůj pozemek je krásná rovinka. Můj jeden tady
Obrázek
kde není moc patrné, že rovina to zrovna není.
Druhý pozemek zde
Obrázek
Jak jsem psal, je to už z 95% v richtigu, ale jednotlivé kamínky a kameny tam budu dosbírávat ještě dlouho.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Yanmar F-7

#45 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...rovina není až tak podstatná . Pokud je tam kamení , bude trpět každý stroj . I když budeš moc opatrný , stejně se to odrazí na ceně spotřebního materiálu ...

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“