Kioti CK 3310

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Kioti CK 3310

#1 Nový příspěvek od amatér »

Kioťáků není nikdy dost. S touto značkou jsem spjat od roku 2007, kdy jem si koupil první CK 30. Byl to tenkrát v podstatě individuální dovoz od zástupce firmy v Litvě. Poslední přírůstek v mém depu je CK 3310, již čtvrtý traktor této značky.
Jedná se o největší z malých, oproti dlouho užívanému CK 22 při stejných rozměrech o polovinu větší výkon. S mulčovačem 145 cm je to teda nezastavitelný bejk. Jedná se o jeden z posledních strojů s výkonem nad 25 Hp, který není potrefen ekologickými kurvítky, to znamená diesel s mechanickým čerpadlem bez katalyzátoru a pod. Jediné, co mi vadilo, jsou bezpečnostní buzerátory v podobě spínače pod sedačkou a řadicí pákou. Ten první jsem vyřadil kleštěmi a kouskem izolačky při prvním sečení, když mi motor chcípl v okamžiku, kdy jsem si na svahu chtěl popotahnout zaříznuté trenky a zvednul se ze sedačky. Ten druhý byl na řadě hned po něm. Strojek maká v naprosté pohodě, obut do travních kol pracuje s mulčovačem a drtičem od Bibose. Oproti starému CK 22 má přední PTO a hydrauliku pro nasazení čelního mulčovače, což bude jeho hlavní práce.

Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kioti CK 3310

#2 Nový příspěvek od ladiki »

pěkný strojek :ano: jaký je rozdíl oproti CX2510 ?

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#3 Nový příspěvek od amatér »

Rozdíl je minimální. Kvůli emisním limitům musejí stroje nad 25 HP mít DPF filtr. Aby se tomu vyhnuli, tak z CK 33 je CX 25 se stejným motorem, jenom staženým na 25 Hp. CX 25 má navíc u hydropojezdu doplněnou vazbu mezi pedálem pojezdu a plynem, takže se nemusí jezdit jenom na ruční plyn. U CK jsem to dodělával, je to práce na jedno odpoledne. Jezdil jsem s oběma, ten 33 jsem bral do mulčovače a chci mít záběr 1,5 m aby zametl svoji stopu, protože jej budu rozšiřovat, aby mohl do svahu. Proto jsem bral starý model s větším výkonem.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kioti CK 3310

#4 Nový příspěvek od ladiki »

to emisní a bezpečnostní šílenství je a bude peklo. Vybral jsi dobře 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CK 3310

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Je 150cm na svah dostatočných? :zapomel:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#6 Nový příspěvek od amatér »

oco13: To v pohodě stačí. Jeho předchůdce CK 22 je stejně velký, původní šířka 120 cm po roztažení jinými koly má 150 cm. Ta kola jsou navíc menší, takže se i snížil. Ve svahu se nepřevrátí, ale sklouzne. Také to nejprudší mulčuji shora dolů.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CK 3310

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Ak budeš mať kameramana, tak video s mulčerom by potešilo :friends:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#8 Nový příspěvek od amatér »

Tady je moje maličkost s CK 22
https://www.youtube.com/watch?v=QiJjxXMK6iw

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CK 3310

#9 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Můžu se zeptat, jaký typ mulčovače používáš? Já mám MN 115 od AZT, který je nožový, ale vzhledem k rozvou 3 řemeny a solidní váze bych tam letos zkusil dát lehčí kladiva. V plánu mám polopříkopový model, tak teď koukám, kde co je. díky h

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CK 3310

#10 Nový příspěvek od oco13 »

Jaký je zlatý maličký 8) , Toho roku sa možno už aj ja dočkám a budem takto dávať moj svah. Len ja mám ešte + adrenalín, klučkovať medzi orechmi, dlžka svahu cca 40m. :typek:
Len tak bajočko - mohol by ten svah byť rovnaký? Obrázek viac dolu som si vlani netrufol :pohlavek:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#11 Nový příspěvek od amatér »

Honza 77: Používám kladívkový EFGC 145 od Dabaki. Vystřídal jsem celou řadu mulčovačů, nožový od Šálka, třívrtulový s vertikální osou a nakonec kladiva a ten je nejlepší. Kioti CK 22 na videu výše jej zvládá díky hydropojezdu, kdy si mohu velikost zátěže plynule regulovat rychlostí jízdy. CK 3310 ten mulčovač točí s velkou rezervou.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kioti CK 3310

#12 Nový příspěvek od pietrobs »

Amater...tiez mam nieco podobne ako hydropojazd na mojej kubote..,,glideshift"..18 rychlostny..a mas pravdu..volis si rychlost aku potrebujes..plynule aj pocas motoru v otackach a v zatazi..super vec inak..mulcujem takisto dost svahovite tereny ale zatial mam taky hrackarsky mulcovac..no uvazujem o kupe s hydraulickym posunom typ priekopovy..len stale badam po nete co zobrat..oco ..to sa bojis mulcovat ten svah?..ked ides z dola nahor alebo naopak..nemas sa coho bat..ine je ked musis mulcovat bokom..to je uz adrenalin ...aj preto mam svoju kubotu rozsirenu na 130cm ale chcelo by to asi este nejake ine kolesa..,,balony"..ktore by to este poistili.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CK 3310

#13 Nový příspěvek od oco13 »

Báť sa nebojím, len je to nerovný teren a pokial cúvam dolu brehom tak pri zabrzdení mi dvihne predné kolesá . No a ešte z toho treba vyťahať samozrejme korene, tehly, beton, pletivo. V podstate je to skladka stavebneho odpadu prekrytá tenkou vrstvou hliny. :vztek:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kioti CK 3310

#14 Nový příspěvek od pietrobs »

Tak treba polozit mulcovac na zem a tak cuvat..potom ti nedvihne predok..alebo na predok zavazie..

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CK 3310

#15 Nový příspěvek od oco13 »

Zdvihne ho aj s ramenami. Moj japonec má len jednočinnú hydrauliku, teda ramená len dvíha , nevie ich zafixovať v jednej polohe proti zdvihu. Vpredu mám 100kg ale mulčer má skoro 300kg. Budem cúvať hore do kopca - hento ma len pokúšalo skúsiť to keď som kosil pod stromkami.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“