Kioti CK 3310

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#46 Nový příspěvek od amatér »

Dnes jsme zkompletovali čelní kladívkový mulčovač. Nejdříve jsem chtěl koupit od dovozce originál, ale odradila mne cena.
Tak jsme vzali původní EFGC 145 od Dabaki, který jsem měl deset roků osazený na zadku. Použili jsme plášť a hřídel s kladivy, vše další je jiné, včetně převodovky, ta má jiný poměr a kardanu, který má levotočivou volnoběžku. Už chybí jenom kryt na hřídel od převodovky k řemenici.
Obrázek

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Kioti CK 3310

#47 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Pěkná práce, vypadá to jako z výroby, klobouk dolů. Teď už jen aby narostla nějaká tráva a vyzkoušet to. Tak snad bude i video :-)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kioti CK 3310

#48 Nový příspěvek od ladiki »

4 amatér.....ještě by to chtělo předělat napínák řemenů :ano:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#49 Nový příspěvek od amatér »

ladiki:
U toho napínáku není moc na vybranou, je na volné straně řemenů a po drobné úpravě tam bude pasovat původní kryt, který leží vedle.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kioti CK 3310

#50 Nový příspěvek od ladiki »

beru zpět...vždyť jo, rotor se točí proti směru jízdy :red:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kioti CK 3310

#51 Nový příspěvek od oco13 »

Mňa len napadlo pri pohlade na ten šponovak, či ho nepreložiť tak aby tlačil remene odspodu a tým zväčšil opásanie remeníc. :-/

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#52 Nový příspěvek od amatér »

oco: To už nešlo, byl by moc nízko k zemi a i tak už je ten kryt na doraz k boční lyžině. Napínák je vyroben z původní řemenice, která byla na hlavní hřídeli s kladivy. Nové řemenice jsou úmyslně výrazně větší.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#53 Nový příspěvek od amatér »

Přišlo první vážné nasazení čelně neseného mulčovače. Na běžných plochách a hlavně pod stromy je to jedinečné a pohodlné. Snad už se mi nestane, že si urazím malou švestku ( jaká to škoda do budoucna).
Problém nastal až ve stráni, kterou dříve v pohodě sekal CK22 s mulčovačem vzadu, kdy jsem nacouval a mulčoval při sjezdu dolů. Tady se musí vyškrábat do kopce proti tahu mulčovače a ještě na travních kolech po čerstvě posekané hmotě, která klouže. Takže asi opravdu dojde na šípová kola, která mají svahové sekačky.
Obrázek

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kioti CK 3310

#54 Nový příspěvek od Metracek »

pěkný 8) ty vždycky musíš mít něco extra :smich: :friends:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kioti CK 3310

#55 Nový příspěvek od amatér »

Kdybys viděl, jakou to dělá krásnou práci na rovině, tady v té stráni je to hnus, protože jsem měl mulčovač zvednutý, aby se zatížil předek a do toho kopce vyjel. Na rovince naprostý luxus a ani stopa po těch předních kolech, po kterých jede. Uložení je udělané s vůlemi a jede na plovoucí polohu, předek s otočnými kolečky nadlehčují pružiny, takže s mulčovačem na zemi v pohodě zatočím. Kdybych věděl, že to takhle pěkně maká, tak jsem to měl už před patnácti lety na mém prvím Kiotim.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“