Hydraulika Iseki TX1500

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Robin84
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 30, 2021 7:35 am
Bydliště: Český Těšín

Hydraulika Iseki TX1500

#1 Nový příspěvek od Robin84 »

Zdravím všechny odborníky.
Vím, že se to tady už řešilo mockrát, ale chci se ujistit o správnosti. Potřebuji napojit na Iseki TX 1500 jednoduchý hydraulický výstup, kterým budu sklápět vlečku. Tuším, že pod sedadlem na nyní zaslepený vývod stačí napojit hydraulickou hadici a po zvednutí ramen hydrauliky se tato hadice bude tlakovat. Přikládám fotku. Předem děkuji za informace.
Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Hydraulika Iseki TX1500

#2 Nový příspěvek od ladiki »

Zdar Robine...ano, hydraulická hadice se Ti bude tlakovat, tak se společně začnou zvedat ramena....někomu to vadí, jinému ne. Spuštění bude opět probíhat s pohybem ramen....Lepší je tam našroubovat něco jako viz. odkaz, kde si jednoduše rozhodneš, jestli jde tlak do rychlospojky nebo do ramen ;-) Fungoval jsem s tím na B1400 5 let a naprosto funkční a levné řešení na sklopku...
https://traktorservis.cz/ventil-hydraul ... 1400-c3598

Výhodou tohoto řešení je, že originální pákou, kterou ovládáš pohyb ramen, tak po zašroubování ventilu, stejným způsobem, stejnou pákou, ovládáš zvedání či spouštění korby ;-)

Robin84
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 30, 2021 7:35 am
Bydliště: Český Těšín

Re: Hydraulika Iseki TX1500

#3 Nový příspěvek od Robin84 »

Zdravím.
Děkuji za odpověď. Ještě jedna otázka? Není potřeba doplnit do převodovky více oleje, když se bude sklápět vlek?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14684
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Hydraulika Iseki TX1500

#4 Nový příspěvek od DanculSK »

Myslím že nie, veď olej bude už vo vlečke...
Ale to musí potvrdiť lepší odborník :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15785
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydraulika Iseki TX1500

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Nie je vlečka jednočinný piest? lebo veža z vzv tá je jednočinná - dvihnem bag potiahne si 7l, pustim lyžiny dolu vráti 7 l.

zolda
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 23, 2012 11:48 am
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Hydraulika Iseki TX1500

#6 Nový příspěvek od zolda »

Zdravím malotraktoristy.
Měl bych dotaz, nejen na Robina s jeho traktůrkem Iseki, ale na všechny kteří tyto stroje znají.
Já mám TU 1400 (v podstatě stejný stroj) a přesně toto téma mě zajímá.
Na traktoru je při zvednutí ramen takový mechanismus, který právě zmiňovaný vývod na hydrauliku vypne nebo přepne ventil, který pak do zaslepeného vývodu pustí olej.
Já nemám ten kompletní ovládací mechanismus ce je na levé straně ramen. Pokud by někdo pomohl fotkou jak to vlastně vypadá a co mám vůbec shánět, byl bych mu moc vděčný.
Měl bych tedy dotaz na všechny, když zvednu ramena a tento ventil se přepne, tak si myslím, že teprve potom se pustí olej do vývodu ?
Děkuji všem za reakce a názor.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“